Na narty, to już teraz! Sezon zimowy w Beskidach ruszył...

  Na narty, to już teraz! Sezon zimowy w Beskidach ruszył pełną parą ZDJĘCIA

  Łukasz Klimaniec, Andrzej Drobik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena w Biłej
  1/8
  przejdź do galerii

  Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena w Biłej ©Beskid Sport Arena

  Warunki do jazdy na nartach w Beskidach są coraz lepsze. Do działających już ośrodków dołączają dziś kultowe Pilsko, szczyrkowski COS, a przede wszystkim Szczyrk Mountain Resort, który inauguruje swój drugi sezon. Jeździć można też w Wiśle i Istebnej. Ustroń na razie czeka na otwarcie Czantorii.
  W Beskidach od kilku dni leży sporo śniegu, a przymrozki są łaskawe dla właścicieli stoków narciarskich. W większości stacji ciągle trwa naśnieżanie, ale poszczególne ośrodki uruchamiają już swoje obiekty dla narciarzy. Choć na razie nie wszystkie trasy są czynne.

  W Szczyrku do działających już ośrodków narciarskich Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej i Beskid Sport Arena w Biłej dołączają giganci - Szczyrk Mountain Resort oraz Centralny Ośrodek Sportu.
  Po debiutanckim sezonie słowaccy właściciele Szczyrk Mountain Resort poszli za ciosem - wybudowali sześcioosobową kanapę z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę, postawili m.in. osłony przeciwwiatrowe i wzmocnili system naśnieżania. Dziś, w sobotę, 15 grudnia, Szczyrk Mountain Resort inauguruje swój drugi sezon. Od 9.00 do 16.00 dostępnych będzie 7 km tras narciarskich - trasa nr 3, 3b i 4. Kursują gondola na Halę Skrzyczeńską, kolejka z Soliska na Halę Skrzyczeńską oraz nowa kolej na Zbójnicką Kopę.

  Sezon narciarski zaczyna też szczyrkowski COS - dla narciarzy czynna będzie trasa Ondraszek na odcinku ze Skrzycznego do stacji Jaworzyna. Kolej na Skrzyczne działa od 9.00 do 15.30.

  Zobacz galerię

  W Wiśle w ten weekend sezon inauguruje ośrodek narciarski Soszów. W sobotę otwarta została trasa nr 5, na pozostałych trwa naśnieżanie. W Wiśle pojeździmy też na Siglanach - na tamtejszym stoku jest ponad 50 cm śniegu.

  Nie pojeździmy natomiast w Nowej Osadzie, gdzie otwarcie sezonu narciarskiego zostało przeniesione na 20 grudnia. Prawdopod

  - Chcieliśmy ruszyć już w ten weekend, ale zabrakło czasu. Jeśli warunki się utrzymają, otworzymy już wkrótce - dowiadujemy się w tej stacji.

  W przyszły weekend ruszy wyciąg Skolnity, który znajduje się w samym centrum Wisły.

  W Istebnej działają ośrodki Zagroń i Złoty Groń, obsługa ciągle naśnieża, na stokach jest ok. 40 cm śniegu. Uruchomione zostały także trasy biegowe na Kubalonce - warunki na całej ich długości są bardzo dobre.

  W Ustroniu na otwarcie sezonu narciarskiego trzeba poczekać. Na Czantorii trwa naśnieżanie i nie wiadomo, kiedy rozpocznie się sezon narciarski. Podobnie sytuacja wygląda w ośrodku Poniwiec Mała Czantoria - tam właściciele chcą ruszyć z sezonem 20 grudnia.

  Dziś natomiast sezon inauguruje ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie. Narciarze mogą korzystać z czteroosobowej kanapy Kamienna - Solisko (8.00-20.00) oraz dwuosobowej kolejki Strugi - Szczawiny (8.00-15.30). Czynne są wyciągi orczykowe Hala Szczawiny Hala - Miziowa - Pilsko (od 8.00 do 15.30).

  Ale uwaga, narciarze na Pilsku będą mogli poszusować tylko w ten weekend - od poniedziałku, 17 grudnia, ośrodek znów będzie nieczynny. Na stałe ruszy w piątek, 21 grudnia - od tego dnia na stokach Pilska będzie można szusować codziennie.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Arnold Schwarzenegger w Katowicach


  Uczestnicy COP24 w Katowicach próbują mówić po śląsku i polsku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zima

  Baśka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ja to na nartach nie potrafię jeździć już chyba za późno na naukę moja córka za to śmiga dobrze i wyjeżdża 3 raz z rzędu z but-em na zimowy obóz. Kolejny raz do Włoch mówi że tam jej się bardziej...rozwiń całość

  Ja to na nartach nie potrafię jeździć już chyba za późno na naukę moja córka za to śmiga dobrze i wyjeżdża 3 raz z rzędu z but-em na zimowy obóz. Kolejny raz do Włoch mówi że tam jej się bardziej podoba niż w Austrii zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej