Na Śląsku ruszają bezpłatne szkolenia dla kierowców...

  Na Śląsku ruszają bezpłatne szkolenia dla kierowców ciężarówek

  AN

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na Śląsku ruszają bezpłatne szkolenia dla kierowców ciężarówek
  1/3
  przejdź do galerii

  Na Śląsku ruszają bezpłatne szkolenia dla kierowców ciężarówek ©ARC

  Już za tydzień w Poraju pod Częstochową odbędzie się bezpłatne szkolenie w ramach drugiej edycji akcji CSR „Profesjonalni kierowcy”. Aby skorzystać z niepowtarzalnej szansy na zdobycie praktycznych umiejętności i podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych, warto zapisać się już dziś.
  Akcja „Profesjonalni kierowcy” powstała w 2016 roku z inicjatywy czterech firm – Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton i Michelin – którym zależy na podnoszeniu kwalifikacji przyszłych pracowników branży transportowej. W tym roku do grona partnerów dołączyła Ergo Hestia. Kursy organizowane w ramach akcji są bezpłatne.

  Zapisy na szkolenia w ramach tegorocznej edycji ruszyły na początku marca. Rejestracja na kursy w Długołęce zakończy się 31 marca, a zapisy na zajęcia w Poraju potrwają do 7 kwietnia.
  Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach muszą wypełnić formularz umieszczony na stronie internetowej poświęconej akcji www.profesjonalnikierowcy.pl. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie w dniu szkolenia ważnego prawa jazdy kategorii C+E i brak zatrudnienia na stanowisku kierowcy zawodowego w firmie z branży transportowej.
  Zobacz galerię
  Szkolenia w całej Polsce
  Polska branża transportowa jest jedną z największych w Europie i cały czas dynamicznie się rozwija. Dziś w firmach z tego sektora pracuje ponad 700 tys. kierowców, ale mimo to każdego roku na rynku brakuje około 30 tys. nowych pracowników. Prawie połowa z nich ukończyła 65 lat, dlatego deficyt w tym zawodzie będzie narastał.

  Aby wspomóc przedsiębiorstwa transportowe, pięć firm związanych z branżą - Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Michelin – po raz drugi organizuje akcję „Profesjonalni kierowcy". Jej celem jest bezpłatne szkolenie osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ciężarówkami. Podczas zajęć uczestnicy dowiadują się, m.in. jak bezpiecznie prowadzić samochód ciężarowy, jak przygotować go do drogi, zabezpieczyć ładunek, manewrować 40-tonowym zestawem, poznają przepisy dotyczące czasu pracy kierowców, mają zajęcia z pierwszej pomocy.

  Sonda

  Czy jesteś zainteresowany bezpłatnym szkoleniem dla kierowców?  W 2016 roku w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy” takie szkolenie ukończyło 100 osób. Organizatorzy zapowiadają, że w tegorocznej - drugiej edycji - będzie ich trzykrotnie więcej.

  – W ubiegłym roku akcja obejmowała 12 sesji szkoleniowych, które odbywały się w centralnej części kraju. Tym razem zajęcia zorganizujemy w różnych regionach Polski. W trakcie 15 sesji planujemy przeszkolić 300 osób, które po zakończeniu kursu otrzymają od nas specjalny certyfikat – zapowiada Marcin Majak, Marketing Manager Renault Trucks.

  Dane kierowców, którzy uzyskają certyfikat trafią następnie do specjalnej bazy, do której będą miały dostęp największe firmy transportowe i logistyczne w kraju. To zwiększy szanse na znalezienie stabilnej i atrakcyjnej finansowo pracy w firmach o międzynarodowym zasięgu.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Praca kierowcy

  Mirek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Oby takich inicjatyw było więcej bo wiadomo jak dzisiejszy transport wygląda. trzeba mlodych czyms przekonac zeby chcieli podjac taka prace bo mimo ze ciezka to satysfakcjonujaca i dobrze platna. U...rozwiń całość

  Oby takich inicjatyw było więcej bo wiadomo jak dzisiejszy transport wygląda. trzeba mlodych czyms przekonac zeby chcieli podjac taka prace bo mimo ze ciezka to satysfakcjonujaca i dobrze platna. U nas w mw spedition tez wlasnie potrzeba przewoznikow bo zlecen naprawde duzozwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY