MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najbezpieczniejsze gospodarstwa w województwie śląskim w XIX Ogólnokrajowym Konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

OPRAC.:
Szymon Karpe
Szymon Karpe
Zwyciężyło gospodarstwo Ilony i Bernarda Stroki z gminy Jasienica w powiecie bielskim.
Zwyciężyło gospodarstwo Ilony i Bernarda Stroki z gminy Jasienica w powiecie bielskim. materiały prasowe
W piątek 1 lipca w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się gala finałowa wojewódzkiego etapu kolejnej już edycji konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Wyróżnionych zostało sześć gospodarstw z województwa śląskiego. Zwycięzcami zostali Ilona i Bernard Strok z Jasienicy.

Najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne w śląskim - gala finałowa

W piątek 1 lipca, w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się gala finałowa wojewódzkiego etapu XIX Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Gali przewodniczył dyrektor częstochowskiego oddziału regionalnego Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych Piotr Dobosz. Spotkanie było okazją do nawiązania relacji pomiędzy osobami prowadzącymi działalność rolniczą i samorządowcami gmin w których rolnictwo jest ważną gałęzią lokalnej gospodarki. Na gali podkreślano zalety konkursu, takie jak możliwość promocji pozytywnych działań w rolnictwie i zarazem wychwycenia błędów, które można poprawić.

Wśród gości wydarzenia nie brakowało samorządowców z województwa śląskiego oraz przedstawicieli instytucji wspierających konkurs. Na rozstrzygnięcie regionalnego etapu dziewiętnastej edycji konkursu przybył też wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.
Patronat ogólnopolski nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Wydarzenie było zorganizowane przy współudziale Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Uczestnicy finału otrzymali upominki ufundowane przez te instytucje.

Najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne w śląskim - zwycięzcy i wyróżnieni

Do tegorocznej edycji zgłoszono łącznie 29 gospodarstw, z czego wyłoniono 6, w dwóch etapach regionalnych po 3 gospodarstwa, które zajęły kolejno I, II i III miejsce.

Najbezpieczniejszym gospodarstwem rolnym w województwie śląskim decyzją komisji konkursowej ogłoszono gospodarstwo prowadzone przez Ilonę i Bernarda Stroki z gminy Jasienica w powiecie bielskim. Drugie miejsce w konkursie zajęło gospodarstwo Szymona Wierusa z Mykanowa w powiecie częstochowskim. Na podium znalazł się też Piotr Jendrysik z miejscowości Świbie w powiecie gliwickim, który zajął trzecie miejsce.

Ponadto 3 gospodarstwa otrzymały wyróżnienia. Otrzymali je Katarzyna i Rafał Mazanek z miejscowości Niegowa w powiecie myszkowskim, Kamila i Grzegorz Ulrich ze Zrębic Drugich w powiecie częstochowskim oraz Sylwia i Leszek Szczotka z miejscowości Ćwiklice, w powiecie pszczyńskim.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera