18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Najciekawsze pojedynki o Senat - liczy się człowiek, nie partia

Agata Pustułka
Udostępnij:
We wtorek o północy minął termin rejestrowania w PKW list kandydatów do Sejmu i Senatu. Po raz pierwszy w historii wybierzemy senatorów w okręgach jednomandatowych. Zobaczcie, kto weźmie udział w najciekawszych pojedynkach w woj. śląskim.

- Wszyscy mają równe szanse, bo bardziej niż wsparcie wielkich partii liczą się walory osobiste kandydata - powiedziała wczoraj Barbara Dolniak, podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię wyborczą.

ZOBACZ LISTĘ WSZYSTKICH ZAREJESTROWANYCH KANDYDATÓW NA SENATORÓW WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

Żona posła PO Grzegorza Dolniaka, który ponad rok temu zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego, jest kandydatką niezależną z okręgu Dąbrowa Górnicza, Będzin.

JAK PRZEBIEGA KAMPANIA WYBORCZA? ZOBACZ, CO DZIEJE SIĘ W TWOIM OKRĘGU

Z naszych informacji wynika, że w okręgu katowickim konkurencją dla siebie będzie Kazimierz Kutz jako kandydat niezależny. Namawiana na start przez SLD Krystyna Doktorowicz, dziekan Wydziału Radia i Telewizji, powiedziała nam, że w tej kadencji poparcie swoich potencjalnych wyborców przekazuje właśnie jemu. - Kutzowi, ale nie RAŚ - zastrzegła Doktorowicz, która sama nie startuje.

Inne pojedynki w 13 okręgach, na jakie podzielono województwo śląskie, zapowiadają się bardzo ciekawie. Dziś przedstawiamy wybrane pary, choć liczba kandydatów w okręgach jest nieograniczona.

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 13

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

H
Hanys
O Szczepańskiego wybitności pisać nie zamierzam - bo juz tu napisano. Bieńkowska? Uwaliła duże europejskie pieniądze dla Śląska. Ale jakimś cudem zapomina się tu o trzecim kandydacie z tego okręgu. RAŚ wystawił własnego - Dariusza Dyrdę. Po cichu popierają go i struktury PiS i SLD które nie cierpią Szczepańskiego i Bieńkowskiej. I myślę że Dyrda ich pogodzi - a tak na marginesie, pamiętam jak jakieś dziesięć lat temu magister politologii Dyrda przekonywał profesora Szczepańskiego, że produkowanie na siłę ludzi z dyplomami wyższych uczelni nie ma sensu. Że na rynku pracy lepiej znajdzie się dobry murarz ni taki socjolog. Szczepański z wyższością ogłosił że Dyrda, zwykły dziennikarz, się nie zna. A obecnie mówi to samo, co Dyrda wtedy :O))
I ponadto Dyrda będzie walczył o Śląsk, bo to jego pasja całe życie. A o co będzie walczył Szczepeński???
x
xyz
bo innego określenia trudno użyć w odpowiedzi. Uczony regionalny, to jakaś nowa kategoria prowincjonalizmu? Na szczęście są w tym regionie jeszcze uczeni, jacy nie są ograniczeni regionalnie i mają osiągnięcia też istotne z polskiego i międzynarodowego punktu widzenia. I to oni są wybitni!
Z
Znajomy2
No rzeczywiście, za granicą to on nie jest specjalnie znany, trochę miał współpracy z Niemcami, coś tam publikował po angielsku (głównie w Polsce). Świetnie wpisuje się tym w peryferalizację polskich nauk społecznych - choć są wyjątki, że wspomnimy Stefana Nowaka, Piotra Sztompkę, Radosława Markowskiego, itd. Ale M.S.Szczepański jest Wielkim Uczonym Śląskim, i tyle.
z
ziom
to niestety prawda, ale może się jednak nie wpisze w polską politykę
x
xyz
Proszę podać publikacje tego profesora napisane w jakimś języku obcym. W upublicznianych wykazach ich nie znajduję!
Z
Znajomy
No, ktoś widać zna tego Wybitnego Uczonego. Powiela stare rzeczy, wysługuje się asystentami i asystentkami, badania są z reguły dęte, a pozycję zawdzięcza dawnym zasługom (owszem, kiedyś był niezły), a obecnie lawirowaniu w środowisku (ja ci to - ty mi tamto, ja ci dobrą recenzję twojego doktoranta - i tak ja napisze asystent, ty mi dobrą mojego, a pracy nie czytałem bo za dużo mam tych doktorantów). I tak dalej. Ponadto - parę innych cech osobowości nie za pięknych - ale to już poza dyskusją publiczną.

Świetnie się wpisze w polską politykę!
A
Anna Szmelcer
Za co kochamy Posła Rzymełkę z PO i całe PO.

Kiedyś poseł PIS Pan Cybulski powiedział, że nie wejdzie ustawa nowe prawo geologiczne i górnicze w postaci ustawy wywłaszczeniowej, bo czuwa nad tym poseł Rzymełka, który jego zdaniem jest Rejtanem. No i oczywiście jest. Takim Rejtanem jak ci co w 1792 roku sprzedali Polskę Targowicą. Legislowane w Podkomisji, której był przewodniczącym i uchwalone przez jego lobbing Prawo Geologiczne i Górnicze w czerwcu 2011r. jest ostatnim rozbiorem Polski.
Ustawa dopuszcza wywłaszczenia obecnych właścicieli gruntów przez obce koncerny. Oddaje za 4,90 zł/1000m3 gaz polski obcym podmiotom. Oddaje wszystkie zasoby należące do narodu firmom komercyjnym, robiąc z ich interesu CEL PUBLICZNY, umożliwiający wywłaszczenia w trybie 2 miesięcy. Ustawa zwalnia koncerny ze stosowania Prawa Ochrony Przyrody w zakresie rekultywacji gruntów ornych i leśnych. Pozwala wycinać bezkarnie lasy. Pozwala przejmować lasy i grunty obcemu kapitałowi.
Zatem powinniśmy kochać posła Rzymełkę za tak wielkie umiłowanie historii, że powtórka Targowicy stała się dla niego najważniejszą lekcją historii, w której zagrał ROLĘ GŁÓWNĄ.

Za tą ustawą głosowali wszyscy posłowie z PO
Posłowie z PO i PiS zatwierdzili poprawki Senatu, które nakazują samorządom zmianę
planów zagospodarowania przestrzennego ( w przypadku wydobywania na tym terenie gazu ) w przeciągu 2 lat .
Gdzie byli posłowie z SDL i pozostali posłowie z PiS, którzy widzieli o zagrożeniach Ustawy Geologicznej, co robili posłowie z PSL których wyborcy stracą ziemię!
Dlaczego zgodziliśmy się na to aby koncesje nie można było cofnąć, tak jak to robione jest obecnie w USA, po tym jak okazało się jakie są koszmarne efekty odwiertów próbnych i eksploatacyjnych.
Korporacje wybebeszą 1/3 terenu Polski.
Po tym okresie na tym terenie nic nie będzie mogło rosnąć, nie będzie można tam mieszkać i żyć. Poniesiemy także my i przyszłe pokolenia ogromne koszty związane i oczyszczeniem terenów.

Jak także za Ustawą o Nasiennictwie
Dyscyplina partyjna wszystkich posłów z PO
Posłowie mają u mnie czerwona kartkę
Oto pismo które dostał każdy poseł.
A
Anna Szmelcer
Zgodnie z Art. 1 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej
żądamy od Parlamentu RP wstrzymania
uchwalenia dwóch najgroźniejszych
dla życia, zdrowia, samorządności i wolności obywateli RP ustaw

1.Ustawy o nasiennictwie – druk sejmowy 4114 i 4213, zagrażającej zdrowiu i życiu Polaków, wprowadzającej nieprecyzyjne regulacje w sprawie nasion i roślin GMO. Ustawa spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych polskich nasion. Niszczy dorobek pokoleń polskich hodowców i rolników.

2.Ustawy Prawo geologiczne i górnicze – druk sejmowy 1696, 3971, poprawki senackie druk 4265, której wejście w życie spowoduje na obszarze tysięcy km2 wywłaszczenia Polaków z ich ziem, nakaże obligatoryjne wpisanie obszarów górniczych wyłączając te obszary z rozwoju, pozwoli na bezpowrotne zanieczyszczenie środowiska, w tym wód pitnych i powierzchniowych, odbierze samorządom prawo do samostanowienia na ich terenach, odbierze Obywatelom ich własność i dorobek życia, odbierze ojcowiznę i czyste środowisko przyszłym pokoleniom.
Nowe Prawo jest ekonomicznym i terytorialnym rozbiorem Polski !

W przypadku zignorowania powyższych żądań Obywateli RP przez większość sejmową Parlamentu, organizacje i obywatele skupieni wokół ruchów społecznych podpisanych poniżej podejmą wszelkie działania dozwolone prawem oraz posiadanym obszarem oddziaływania medialnego i bezpośredniego dla poinformowania społeczeństwa polskiego o wyniku legislacji obydwu ustaw, szkodliwych dla interesu RP.

Uzasadnieniem żądań są załączniki do przekazanej Parlamentarzystom powyższej treści.

Ruch Społeczny DOSYĆ

Forum Organizacji Pozarządowych na Rzecz Obrony Praw i Własności Narodu
Anna Szmelcer Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO
c
człowiek
Popieram - kandydaci z Nowej Prawica Janusza Korwin-Mikke jedyną szansą dla Śląska. Okręg 79 ma kandydata na senatora z KNP, który ma spore szanse! Nie zmarnuj swojego głosu!!!
g
gosc
A z jakiego to powodu prof. Szczepański jest okreslany mianem wybitnego ? nie czytałem żadnych wydanych w ostatnich latach przez niego książek, w których miałby coś ważnego i mądrego do powiedzenia. To że komentuje w mediach poczynania polityków nie czyni z niego jeszcze wybitnego, tylko rozpoznawalnego, bo pokazywanego w mediach!
k
koryto
te żydy pchają się do koryta ze wszystkich sił !! zabrać koryto, głosować na Janusza Korwina Mikkego !!
J
Jasio
Wszyscy mają równe szanse, bo bardziej niż wsparcie wielkich partii liczą się walory osobiste kandydata - powiedziała wczoraj Barbara Dolniak, podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię wyborczą.

Dlatego Pania Dolniak nie ma szans ...
e
egon
się TU liczy.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie