Najlepsi kucharze prowadzili warsztaty w bytomskim...

  Najlepsi kucharze prowadzili warsztaty w bytomskim gastronomiku

  PSZ

  Polska

  Polska

  Już po raz siódmy w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich zorganizowano Międzynarodowe Warsztaty Gastronomiczno-Hotelarskie
  1/18
  przejdź do galerii

  Już po raz siódmy w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich zorganizowano Międzynarodowe Warsztaty Gastronomiczno-Hotelarskie ©PSZ

  Już po raz siódmy w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich zorganizowano Międzynarodowe Warsztaty Gastronomiczno-Hotelarskie. Warsztaty prowadzili m.in. absolwenci bytomskiej szkoły Michał Suchanowski, zwycięzca VI edycji programu Hell's Kitchen oraz Łukasz Smel, szef kuchni jednej z rudzkich restauracji.
  Idea warsztatów organizowanych w bytomskim gastronomiku jest prosta - dzięki współpracy z doświadczonymi kucharzami zaszczepić pasję do rozwijania swoich kulinarnych talentów.

  - Zaprosiliśmy więc jak najwięcej gwiazd, szefów kuchni, kucharzy, właścicieli restauracji, by przez jeden dzień pracowali z tymi uczniami. Ten jeden dzień czasem daje więcej, niż praca z uczniami w szkole - mówi Witold Sbirenda, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu.

  Uczniowie mogli więc zobaczyć m.in. Wiesława Ambrosa, prezesa Polskiej Akademii Sztuki Kulinarnej, Dawida Domina, doradcy kulinarnego RM Gastro, Kudo Katsuhiry, szefa kuchni japońskiej z Krakowa czy Tomasza Nowaka z Europejskiego Stowarzyszenia Kucharzy Euro Toques Polska, założyciela Kuźni Kucharzy Śląskich.

  Uczniowie gastronomika mieli też okazję podejrzeć jak pracują Łukasz Smel, szef kuchni jednej z rudzkich restauracji, czy Michał Suchanowski, zwycięzca VI edycji programu Hell's Kitchen, którzy są absolwentami bytomskiej szkoły. Jak podkreśla Suchanowski, uczniowie dzięki takim warsztatom mogli się przekonać, jak wygląda gastronomia w o wiele szerszym ujęciu niż na co dzień mogą ujrzeć w szkole.

  - Oni nie mają wiary w siebie. Szkoła nie pokazuje im prawdziwego życia gastronomicznego. Takie warsztaty, rozmowy z profesjonalistami, dają im poczucie tego, że kiedyś będą w tym dobrzy - twierdzi zwycięzca Hell's Kitchen.

  W czasie kilkugodzinnych warsztatów uczniowie uczyli się również jak nakrywać i dekorować stół, wykonać drinki owocowe oraz napoje smoothie. Zorganizowano także warsztaty i wykłady na temat bankowości w gastronomii i hotelarstwie, zajęcia z animacji oraz pokaz mody zawodowej oraz warsztaty makijażu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepszy przepis na domową szynkę wielkanocną

  Najlepszy przepis na domową szynkę wielkanocną

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA