Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsze sanatoria w Śląskiem TOP 7. W tych miejscach wypoczniesz i szybciej wrócisz do zdrowia

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
7. Uzdrowisko Ustroń  - ocena w Google 3,8Uzdrowisko Ustroń poza dostępem do specjalistów, oferuje również leczenie za pomocą własnych złóż borowiny i solanki, mających spore właściwości lecznicze.
7. Uzdrowisko Ustroń - ocena w Google 3,8Uzdrowisko Ustroń poza dostępem do specjalistów, oferuje również leczenie za pomocą własnych złóż borowiny i solanki, mających spore właściwości lecznicze. arc DZ, ŚUW
Oto najlepsze sanatoria położone w miejscowościach uzdrowiskowych w województwie śląskim. Ranking został stworzony w oparciu o opinie internautów, kw mapach Google. W zestawieniu najlepszych sanatoriów na Śląsku znalazły się te ośrodki, które uzyskały co najmniej 50 ocen internautów. Sprawdź w galerii, które z nich są najbardziej polecane.

Sanatoria w województwie śląskim

Goczałkowice-Zdrój i Ustroń to dwa uzdrowiska, które znajdują się w województwie śląskim. Miejscowości te oferują nie tylko malownicze widoki i miejsca do wypoczynku, lecz także wiele ośrodków rehabilitacyjnych i leczniczych, pozwalających szybciej powrócić do zdrowia.

Każdy z tych ośrodków oferuje szereg zabiegów, które wykonywane są podczas turnusów rehabilitacyjnych. To w szczególności zabiegi z zakresu fizykoterapii, balneoterapii, hydroterapii czy chociażby termoterapii.

Jak wyjechać na leczenie do sanatorium?

Z sanatorium można skorzystać w ramach pobytów komercyjnych, po pełnej odpłatności ze strony kuracjusza oraz po otrzymania skierowania z NFZ, ZUS-u czy z KRUS-u. Osoba, która chce skorzystać z leczenia sanatoryjnego lub rehabilitacji uzdrowiskowej musi zgłosić się do swojego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, który może wystawić odpowiednie skierowanie. By otrzymać taki dokument, lekarz musi przebadać pacjenta i stwierdzić, że rzeczywiście leczenie w sanatorium jest wskazane. Lekarz opisuje stan zdrowia pacjenta, określa jego stopień samodzielności i samoobsługi.

W niektórych przypadkach lekarz może poprosić o dołączenie do skierowania kopii dokumentów, związanych ze stanem zdrowia pacjenta, jego pobytem w szpitalu czy przebytym leczeniem. Zakres leczenia w sanatorium określa lekarz specjalista, po dokonaniu oceny skierowania pod względem celowości leczenia uzdrowiskowego. Specjalista ocenia wskazania i przeciwwskazania do pobytu pacjenta w sanatorium oraz kierunek leczniczy, wraz z wyborem rejonu - czy pacjent powinien przebywać w kurorcie nadmorskim, nizinnym czy górskim.

Po złożeniu pełnej dokumentacji, instytucja, w której pacjent jest ubezpieczony podejmuje decyzję o przyznaniu lub odmowie pobytu w sanatorium. Zazwyczaj następuje to w terminie do 30 dni od daty złożenia dokumentów.

Sanatoria w województwie śląskim oferują szereg usług z zakresu rehabilitacji i leczenia wielu chorób
Sanatoria w województwie śląskim oferują szereg usług z zakresu rehabilitacji i leczenia wielu chorób arc DZ

Co obejmuje pobyt w sanatorium?

Pobyt w sanatorium obejmuje całodobową opiekę medyczną oraz szereg zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. Pacjenci mogą korzystać z zabiegów w wodach leczniczych, fizykoterapii, laseroterapii czy masażu. Pacjent, który przebywa w sanatorium otrzymuje również leki i materiały medyczne, które są niezbędne do prowadzenia leczenia. Specjaliści dostosowują również jego dietę do stanu zdrowia, a także prowadzą zajęcia z edukacji zdrowotnej.

Ile trwa leczenia w sanatorium?

W zależności od rodzaju ośrodka, do którego kierowany jest pacjent, czas pobytu może się różnić. W przypadku leczenia uzdrowiskowego w ramach ubezpieczenia, pobyt dorosłego w szpitalu uzdrowiskowym trwa 21 dni i jest bezpłatny, z kolei pobyt dziecka trwa 27 dni. Pobyt w sanatorium uzdrowiskowym trwa 21 dni i jest częściowo odpłatny w przypadku dorosłych oraz bezpłatny w przypadku dzieci.

Pobyt w szpitalu uzdrowiskowym na rehabilitacji uzdrowiskowej trwa 28 dni, jest bezpłatny. Z kolei pobyt w sanatorium uzdrowiskowym na rehabilitacji uzdrowiskowej trwa 28 dni, jest częściowo odpłatny. Podczas leczenia uzdrowiskowego, w niektórych przypadkach pacjenci ponoszą częściową odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie.

Przejdź do galerii i sprawdź, które sanatoria znajdujące się w województwie śląskim są polecane przez pacjentów.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera