Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień...

  Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień 01.02.2019 WIDEO Prezentuje Bartosz Wojsa

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  PROGRAM TyDZień 01.02.2019: najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego. Przed Państwem 62. odcinek programu informacyjnego „Dziennika Zachodniego" - TyDZień, w którym co piątek podsumowujemy najważniejsze wydarzenia z regionu minionego tygodnia. Zapraszam, Bartosz Wojsa.
  PROGRAM TyDZień 01.02.2019
  1/12
  przejdź do galerii

  PROGRAM TyDZień 01.02.2019 ©DZ

  W programie informacyjnym „Dziennika Zachodniego" - TyDZień - podsumowujemy dla Państwa najważniejsze wydarzenia z regionu minionego tygodnia. W każdy piątek publikujemy nowy odcinek, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia sześćdziesiątego drugiego.

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali już 11 członków grupy przestępczej, która jest powiązana z pseudokibicami jednego ze śląskich klubów sportowych. Są oni podejrzani między innymi o udział w bójkach, pobiciach przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozbój przy użyciu takich przedmiotów oraz kradzieży z włamaniem.

  We wtorek, 29 stycznia, policjanci w Szczyrku poinformowali o zatrzymaniu dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o wymuszenie rozbójnicze. Napastnicy na ulicy zaatakowali 40-letniego poszkodowanego: grozili mu bronią i usiłowali zmusić do wydania pieniędzy w kwocie tysiąca złotych.

  W sobotę, 26 stycznia, prezydent Polski Andrzej Duda wziął udział w Karczmie Piwnej Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, która odbyła się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu. W swoim przemówieniu podkreślił ważną rolę kobiet w tradycji górniczej, mówił też o solidarności braci górników i wydarzeniach z grudnia 1981 roku.

  W miniony weekend w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach odbyły się Dni Otwarte 4 Design Days. To wydarzenie organizowane dla mieszkańców regionu, gości z kraju i z zagranicy, którzy chcą obcować z architekturą i designem w najlepszym wydaniu. Na odbywające się tam warsztaty, prezentacje i spotkania zapraszają co roku uznani architekci, projektanci, służący radą eksperci i gwiazdy telewizyjni.

  Na koniec: ciekawostka. Na stawie Amelung w Chorzowie odbyło się widowiskowe szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego. Strażacy ze specjalistycznej grupy pokazali akcję ratunkową.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo