Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień...

  Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień 14.09.2018 WIDEO Prezentuje Bartosz Wojsa

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Najważniejsze wydarzenia z woj. śląskiego PROGRAM TyDZień 14.09.2018. Przed Państwem 48. odcinek programu informacyjnego „Dziennika Zachodniego" - TyDZień, w którym co piątek podsumowujemy najważniejsze wydarzenia z regionu minionego tygodnia. Zapraszam, Bartosz Wojsa.
  PROGRAM TyDZień 14.09.2018
  1/17
  przejdź do galerii

  PROGRAM TyDZień 14.09.2018 ©DZ

  W programie informacyjnym „Dziennika Zachodniego" - TyDZień - podsumowujemy dla Państwa najważniejsze wydarzenia z regionu minionego tygodnia. W każdy piątek publikujemy nowy odcinek, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia czterdziestego ósmego.

  We wtorek, 11 września, w Dąbrowie Górniczej odbyły się obchody 38. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego i powstania NSZZ Solidarność. W uroczystości wzięli udział między innymi sygnatariusze porozumienia, ale także wojewoda śląski i szefostwo śląsko-dąbrowskiej, jak i krajowej Solidarności.

  Setki młodych ludzi wzięły udział w Marszu Równości w Katowicach, który odbył się w poniedziałek, 10 września. Marsz Równości wrócił do Katowic po dziesięciu latach. To pokojowa i kolorowa demonstracja przeciwko dyskryminacji i wykluczaniu społecznemu między innymi gejów, lesbijek, osób biseksualnych czy transpłciowych, czyli przedstawicieli środowiska LGBT.

  W niedzielę, 9 września, w ogrodach zameczku myśliwskiego w Promnicach odbyła się 23. Śląska Gala BCC, podczas której wręczono między innymi takie wyróżnienia, jak: Cezary Śląskiego Biznesu, Diamenty oraz Śląski Medal Solidarności Społecznej.

  Dziesiąty, międzygalaktyczny zlot superbohaterów odbył się w niedzielę, 9 września, w Katowicach. Imprezę rozpoczął barwny i widowiskowy korowód, którego uczestnicy przemaszerowali z placu Szewczyka do Strefy Kultury. Już na miejscu uczestnicy wydarzenia mogli liczyć na wiele atrakcji, w tym liczne koncerty.

  Na koniec będzie o historycznym pochodzie ulicami Tarnowskich Gór, czyli corocznych Gwarkach, które odbyły się w niedzielę, 9 września. To największa atrakcja święta tego miasta - przyjeżdżają do niego mieszkańcy z całego regionu, tylko po to, by zobaczyć barwną paradę ludzi poprzebieranych za rycerzy, szlachciców, mieszczan czy słynnych tarnogórskich gwarków.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo