Najwyższe konstrukcje na Śląsku. Czy KTW II i biurowiec...

  Najwyższe konstrukcje na Śląsku. Czy KTW II i biurowiec Radius z Rudy Śląskiej im dorównają? Zobacz w galerii

  MJ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Najwyższe konstrukcje na Śląsku
  Najwyższe konstrukcje na Śląsku. Czy KTW II i biurowiec Radius z Rudy Śląskiej im dorówna? Zobacz w galerii na kolejnym slajdzie
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©pixabay.com

  Na świecie najwyższym budynkiem świata jest Burj Khalifa, a w Polsce najwyższy konstrukcja stoi na... Śląsku. Zdziwieni? W naszym regionie mamy trochę wysokich budowli, 5 najwyższych znajdziecie w galerii.
  Spośród wszystkich najwyższych konstrukcji w Polsce, aż 41 z nich to maszty i kominy. Pierwszym budynkiem na liście jest Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, który zajmuje dopiero 42 miejsce. Obiekt będący symbolem Warszawy ma 237 metrów i stoi w centrum stolicy od 1955 roku.

  Oto najwyższe obiekty budowlane na Śląsku
  Zobacz na zdjęciach:
  Zobacz galerię


  Za Pałacem Kultury znajdują się kolejne wieżowce. Ukończony w 2016 roku i mający 220 metrów wysokości wieżowiec Warsaw Spire oraz wrocławski 208-metrowy Sky Tower, oddany do użytku w 2012 roku.

  Dla porównania dwa Śląskie biurowce, których budowa jest w planach, czyli KTW II w Katowicach i Wieżowiec Radius w Rudzie Śląskiej, choć będą największe w regionie, to nie dorównają budowlom z Warszawy i Wrocławia. Drugi budynek KTW ma mieć 133 metry, natomiast biurowiec ADIUS - Silesian Business Center ma mieć 125 metrów wysokości.

  ZOBACZ TEŻ:
  .KTW I w Katowicach: zostały cztery miesiące do otwarcia biurowca ZDJĘCIA

  Najwyższy biurowiec na Śląsku powstanie w Rudzie Śląskiej? ZOBACZ WIZUALIZACJE

  Najwyższy budynek świata


  Miano najwyższego budynku świata od 2010 dzierży Dubajski wieżowiec Burj Khalifa . Ma 828 metrów i liczy 206 kondygnacji. Jego budowa trwała 6 lat i kosztowała 1,5 miliarda dolarów.

  Drugi najwyższy budynek globu jest niższy od Burj Khalifa o prawie 200 metrów. Shanghai Tower, czyli najwyższy budynek Chin liczy dokładnie 632 metrów. Do użytku oddany został w 2017 roku.

  31 metrów niższy jest kompleks hotelowy Abradż al-Bajt w Arabii Saudyjskiej. Znajduje się w Mekce i był budowany w latach 2004–2011. Otwarty został w 2012 roku.

  Oto najwyższe obiekty budowlane na Śląsku
  Zobacz na zdjęciach:
  Zobacz galerię


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piszecie o Śląsku wstawiając obiekty z Jaworzna i Częstochowy

  tyle w temacie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Brawo. Na drugi raz piszcie, że chodzi o województwo pseudośląskie a nie o Śląsk. Natomiast odnosząc się do dwóch budowli science fiction z tytułu - czyli wyższe KTW i Ruda Śląska - obie ze względu...rozwiń całość

  Brawo. Na drugi raz piszcie, że chodzi o województwo pseudośląskie a nie o Śląsk. Natomiast odnosząc się do dwóch budowli science fiction z tytułu - czyli wyższe KTW i Ruda Śląska - obie ze względu na brak atrakcyjności wśród poważnych inwestorów nie powstaną i skończą jako galeria wizualizacji wraz z innymi niewybudowanymi biurowcami - widmo. Pisałem już o tym pod zeszłym artykułem - skoro w Katowicach - mieście wojewódzkim i centrum kolejnego śmiesznego tworu, czyli metropolii bez nazwy - nie potrafili przez dwa lata skomercjalizować niższego biurowca KTW (nadal wolne jest 40% jego powierzchni, co jak na flagową inwestycję biurową jest żałośnie słabym wynikiem), to o wyższym KTW można zapomnieć. Ruda Śląska również nie będzie atrakcyjnym miejscem na zapełniony firmami wieżowiec, skoro miasto wojewódzkie nim nie jest.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jo sie ino pytom...

  Trudka - cera ot Fridki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A wiela tych Burj Gorolifow stoji we Sosnofcu?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trudka!

  Alojz z Chebzia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Trudka, jo cie dupca!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo