Nakręcony m.in. w Katowicach i Sosnowcu nowy film Agnieszki...

  Nakręcony m.in. w Katowicach i Sosnowcu nowy film Agnieszki Holland "Obywatel Jones" ma szanse na nagrody na Berlinale

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  17 lutego 2019 r. zostanie wręczony w Berlinie Złoty Niedźwiedź, główna nagroda festiwalu filmowego Berlinale. Szansę na nagrodę ma polska reżyser Agnieszka Holland. W Berlinie odbyła się też światowa premiera jej najnowszego filmu "Obywatel Jones", nakręconego m.in. w Katowicach i Sosnowcu.
  James Norton jako Gareth Jones w nowym filmie Agnieszki Holland "Obywatel Jones".
  1/2
  przejdź do galerii

  James Norton jako Gareth Jones w nowym filmie Agnieszki Holland "Obywatel Jones". ©Materiały prasowe fot. Robert Palka

  Najnowszy film Agnieszki Holland wejdzie na polskie ekrany pod tytułem „Obywatel Jones”. Dzieło opowiada historię młodego walijskiego dziennikarza, Garetha Jonesa, który jako jeden z pierwszych udokumentował wielki głód na Ukrainie i z narażeniem życia odkrył prawdę o Związku Radzieckim przed zachodnią opinią publiczną.

  Jak Katowice zagrały Londyn i Moskwę u Agnieszki Holland. Zobacz zdjęcia z planu filmu:


  W pierwszej połowie stycznia kapituła 69.
  Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie ogłosiła, że film zakwalifikował się do konkursu głównego festiwalu. Uroczysta, berlińska premiera dzieła odbyła się w niedzielę, 10 lutego. Agnieszka Holland już dwukrotnie walczyła o Złotego Niedźwiedzia – najważniejszą nagrodę Berlinale. W 1981 roku w konkursie głównym znalazł się jej film „Gorączka”, natomiast przed dwoma laty jury wyróżniło film „Pokot”: w ręce Holland i jej współreżyserki, Kasi Adamik, powędrował Srebrny Niedźwiedź, nagroda przyznawana filmom fabularnym, które wyznaczają nowe perspektywy w sztuce filmowej. Tegoroczna edycja prestiżowego festiwalu potrwa od 7 do 17 lutego. Na czele międzynarodowego jury stanęła aktorka Juliette Binoche.  W głównych rolach światowe gwiazdy
  Najnowszy film Agnieszki Holland, thriller polityczny „Obywatel Jones” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku. W międzynarodowej obsadzie wschodzące zagraniczne gwiazdy, m.in. James Norton („Wyścig”, „Wojna i pokój”, „Linia życia”), Vanessa Kirby („Czas na miłość”, serial „The Crown”, „Mission: Impossible – Fallout”) oraz nominowany do Złotego Globu – Peter Sarsgaard („Jackie”, „Siedmiu wspaniałych”, „Blue Jasmine”).
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo