Nasz wicemistrz Czuje się nieziemsko na tej ziemi

Ewa Durska wygrywając w Rio zdobyła trzeci złoty medal w  karierze. Polka nie miała sobie równych także w Sydney i Londynie
Ewa Durska wygrywając w Rio zdobyła trzeci złoty medal w karierze. Polka nie miała sobie równych także w Sydney i Londynie Fot. paralympic.org.pl
Paraolimpiada. Polacy mają już na koncie pięć medali i liczą na kolejne. W Rio de Janeiro padają świetne rezultaty.

Pięć medali zdobyli już polscy paraolimpijczycy na igrzyskach w Rio de Janeiro. Złoto wywalczyła w pchnięciu kulą kategorii F20 Ewa Durska, natomiast srebrne krążki zdobyli Robert Jachimowicz w rzucie dyskiem F51/52, Bartosz Tyszkowski w pchnięciu kulą F41, Wojciech Makowski w pływaniu na 100 m stylem grzbietowym S11 i Michał Derus w biegu na 100 m T45/46/47.

Dorobek ten daje biało-czerwonym 26. miejsce w klasyfikacji medalowej. Na czele są Chińczycy (27-27-20), przed Brytyjczykami (18-9-13) i Ukraińcami (14-10-15).

Makowski po zdobyciu srebra nie ukrywał szczęścia i żartował z dziennikarzami.

- Między kwalifikacjami a finałem głównie spałem albo jadłem banany. Czyli trochę dieta Adama Małysza - mówił cytowany na stronie paralympic.org.pl. - Czuję coś, czego jeszcze nigdy w życiu nie czułem, tak nieziemsko na ziemi. Dopiero powoli do mnie nie dociera, że zdobyłem medal igrzysk. Na ostatnich metrach zmęczenie było tak ogromne, że miałem tylko jedną myśl: kiedy trener wreszcie puknie mnie w głowę na znak finiszu.

Ewa Durska swój tytuł okrasiła rekordem świata. To jej trzecie złoto paraolimpijskie.- Mam zamiar wystawić ten medal na licytację. Chcę zebrać pieniądze na biedne dzieci, może takie z domu dziecka. Ja już swoje zrobiłam, teraz niech ten medal pomoże komuś - mówiła tuż po konkursie.

Zawodniczka z Nowogardu w najlepszej próbie uzyskała 13.94 m.

- Żałuję, że nie mogła przyjechać moja wielka rywalka Rosjanka Baranowa, bo ją też bym stłukła i pokazała kto rządzi w kuli - dodała mistrzyni olimpijska.

*Marszałek Saługa: PiS buduje swoją siłę na lęku ludzi ROZMOWA JEDEN NA JEDEN
*Wojewoda Wieczorek: Nie będzie medialnych rozliczeń ROZMOWA JEDEN NA JEDEN
*Katowice: 390 porzuconych psów i kotów w te wakacje ZOBACZ ZDJĘCIA, MOŻE ZECHCESZ ADOPTOWAĆ