Nasza dziennikarka Kasia Nylec na podium pływackich MP

Dorota Niećko
W nagrodę Kasia otrzymała dyplom i pamiątkową statuetkę
W nagrodę Kasia otrzymała dyplom i pamiątkową statuetkę arc.
W 8,5 minuty pokonała 300 metrów w zimnej, bo mającej zaledwie 18 stopni Celsjusza, wodzie! Nasza redakcyjna koleżanka, Katarzyna Nylec, w sobotę zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Pływaniu, które przeprowadzono na jeziorze Kiekrz w Poznaniu. Do domu wróciła z dyplomem i statuetką.

Na starcie stanęli dziennikarze z całego kraju, prasowi i telewizyjni. Nie było podziału na kategorie dla pań i panów. Wygrał dziennikarz z Poznania.

Obowiązywał styl dowolny.

- Mnie najlepiej płynęło się żabką - przyznaje Kasia. - Gdyby to był krótszy dystans, na przykład 50 metrów, pewnie wybrałabym kraula.

Katarzyna Nylec w tych zawodach startowała po raz pierwszy, ale już zapewnia, że w przyszłym roku będzie chciała poprawić wynik. Zresztą pływanie to dla niej nic nowego. - Przez lata trenowałam pod okiem Piotra Szymika, pływaka z Piekar Śląskich, który do dziś zdobywa medale na ogólnopolskich zawodach - mówi.

Kasia nie po raz pierwszy reprezentuje naszą redakcję w sportowych zmaganiach. W ubiegłym roku wzięła też udział w Biegu Katorżnika, organizowanym w Lublińcu. To 7,5-kilometrowy maraton przez wodę, błoto i las. I ten morderczy bieg ukończyła! W tym roku też planuje w nim wystartować.
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera