Nauczycielka z Siemianowic zwyciężczynią prestiżowego...

  Nauczycielka z Siemianowic zwyciężczynią prestiżowego konkursu

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Nauczycielka z Siemianowic zwyciężczynią prestiżowego konkursu
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Wydawnictwo MAC Edukacja

  Dagmara Drabik, nauczycielka wychowania przedszkolnego pracująca na co dzień w Przedszkolu nr 9 w Siemianowicach Śląskich, zajęła 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie “Wokół przedszkola”, organizowanym przez Wydawnictwo MAC Edukacja.
  Konkursowe zadanie polegało na stworzeniu autorskiej koncepcji cyklu edukacyjnego do wychowania przedszkolnego. Jury konkursu najwyżej oceniło pracę Dagmary Drabik zatytułowaną „Świat doświadczeń”.

  - W pracy pani Dagmary doceniliśmy hasło przewodnie: „Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może” - powiedział Olaf Rams z wydawnictwa MAC Edukacja. – Przyświeca ono również wydawnictwu MAC, które na pierwszym miejscu stawia dobro dziecka i jego rozwój od najmłodszych lat.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu "Wokół przedszkola", którzy podzielili się z nami swoją autorską koncepcją cyklu edukacyjnego do wychowania przedszkolnego. Gratulujemy pomysłowości, wyobraźni i nietuzinkowych pomysłów – dodał.

  Wręczenie nagrody – czeku na 5 tys. zł - miało miejsce w czwartek, 8 listopada, w Przedszkolu nr 9 w Siemianowicach Śląskich. - Pierwsza nagroda jest dla mnie dużym osiągnięciem, tym bardziej, że jestem młodym nauczycielem, który rozpoczyna dopiero swoją przygodę z pracą w przedszkolu. Nagrodę finansową z konkursu przeznaczę na swoje dalsze doskonalenie i drobne przyjemności – powiedziała pani Dagmara odbierając nagrodę.

  Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 3 tys. zł otrzymała Agnieszka Bąk-Kamińska z Przedszkola Niepublicznego Kubuś Puchatek i przyjaciele z Warszawy za pracę „Poznaję siebie, rozumiem innych”. Z kolei trzecie miejsce i nagrodę w wysokości jednego tysiąca złotych otrzymała Iwona Warzyńska z Przedszkola Samorządowego w Sobkowie z oddziałem zamiejscowym w Staniowicach za pracę „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak.

  Dagmara Drabik zdradza, że jej przygoda z pedagogiką rozpoczęła się już 9 lat temu na Uniwersytecie Śląskim, a dokładnie na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie, gdzie studiowała. - W trakcie studiów zdobywałam cenne doświadczenie poprzez działalność wolontariacką. Pracę w zawodzie rozpoczęłam po zakończeniu studiów, a nauczycielem w Przedszkolu nr 9 „Pod Sosenką” jestem od ubiegłego roku. Minął zaledwie rok, ale był to czas przełomowy w moim życiu zawodowym, ponieważ w końcu znalazłam miejsce, w którym mogę w pełni się rozwijać i dzielić swoimi pomysłami – mówi Dagmara Drabik.

  Przyznaje też, że sama często zachęca swoich podopiecznych do udziału w rozmaitych konkursach. - To świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości i twórczego działania – podkreśla. - Z tych samych powodów biorę udział w konkursach organizowanych dla nauczycieli. W przypadku konkursu „Wokół przedszkola” główną inspiracją do wzięcia w konkursie była moja codzienna praca i tym samym możliwość podzielenia się doświadczeniem, przemyśleniami i wizją pakietu edukacyjnego, który w pełni spełniłby moje oczekiwania – dodaje.

  Jak wygląda zwycięska koncepcja cyklu edukacyjnego do wychowania przedszkolnego? – moja koncepcja została oparta o idee Janusza Korczaka, które nawiązują przede wszystkim do traktowania dziecka jako partnera, indywidualnego podejścia, wyjątkowości roli dziecka oraz akcentowania i przestrzegania praw dziecka – zdradza Dagmara Drabik. - Hasło przewodnie pakietu to korczakowska myśl „Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może”. W założeniach koncepcji nawiązałam do tradycji, ale i otwartości na współczesny świat. Istotną rolę odgrywają bohaterowie pakietu edukacyjnego, ponieważ są to postacie z którymi poprzez swoje przygody i historie dzieci będą mogły się utożsamiać i tym samym m.in. wzmacniać poczucie wartości i odkrywać swoje talenty – dodaje.

  Na efekty pracy pani Dagmary musimy jeszcze poczekać. Zwyciężczyni wyjaśnia, że praca nad pakietem edukacyjnym jest bardzo czasochłonna, dlatego Wydawnictwo MAC Edukacja planuje opublikować pakiet z uwzględnieniem moich pomysłów w 2021 roku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał