MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nawet za to kuracjusz musi zapłacić w sanatorium. Takie dodatkowe opłaty obowiązują w uzdrowisku w 2023 roku

Justyna Trawczyńska
Opracowanie:
Nawet jeśli jedziemy do uzdrowiska w ramach NFZ za niektóre rzeczy musimy zapłacić prywatnie. Takie dodatkowe opłaty obowiązują w sanatorium. Listę tych opłat znajdziecie na kolejnych zdjęciach >>>*ceny na podstawie cennika z jednego z popularnych uzdrowisk.
Nawet jeśli jedziemy do uzdrowiska w ramach NFZ za niektóre rzeczy musimy zapłacić prywatnie. Takie dodatkowe opłaty obowiązują w sanatorium. Listę tych opłat znajdziecie na kolejnych zdjęciach >>>*ceny na podstawie cennika z jednego z popularnych uzdrowisk. pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Wyjazd do sanatorium to forma leczenia i rehabilitacji, która pozwala nam podreperować zdrowie. Wyjazd do sanatorium może odbywać się prywatnie gdzie pacjent w pełni pokrywa koszty, ale i też finansowany przez odpowiednie instytucje, dzięki czemu nie ponosimy kosztów. Jest jednak szereg dodatkowych opłat, które kuracjusz musi ponosić. Jakie to opłaty? Sprawdźcie.

Wyjazd do sanatorium to jeden ze sposobów na leczenie wielu schorzeń, najpopularniejsze to te dotyczące układy oddechowego, krwionośnego czy ruchu. Z leczenia w sanatorium możemy skorzystać za pośrednictwem ZUS lub NFZ. Wyjazd do ośrodka z ZUS jest szybszy i bezpłatny, ale nie każdy ma do niego dostęp.

Przeczytaj także:W tych sytuacjach można pojechać za darmo do sanatorium. Zobacz, czy możesz skorzystać

Leczenie uzdrowiskowe jest kontynuacją leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego. Jego zadaniem jest rehabilitacja, leczenie chorób przewlekłych oraz szeroko pojęta profilaktyka.

Starając się o skierowanie do sanatorium z NFZ, musimy udać się do swojego lekarza. To on przygotowuje wniosek, a do jego wypełnienia, poza naszymi danymi, potrzebne będą także aktualne wyniki badań – OB, morfologię, badanie moczu, rentgen klatki piersiowej i EKG.

Zakres leczenia uzdrowiskowego (np. szpital uzdrowiskowy, sanatorium uzdrowiskowe) określa zatrudniony w NFZ lekarz specjalista balneologii i medycyny fizykalnej lub rehabilitacji medycznej po dokonaniu oceny skierowania pod względem celowości leczenia uzdrowiskowego.
Taka ocena obejmuje:

  • wskazanie,
  • przeciwwskazaniu lub brak wskazań do leczenia,
  • kierunek leczniczy uzdrowiska zgodny z głównym profilem leczenia (np. reumatologia, kardiologia itd.)
  • rejon (nadmorski, nizinny, podgórski, górski)

Takie są dodatkowe opłaty w sanatorium

W poniższej galerii zobaczcie, jakie mogą być dodatkowe opłaty w uzdrowiskach. Nawet za to musicie zapłacić:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni