Nie piję od już od 10 lat. Musiałem tak postąpić – wyznaje w...

  Nie piję od już od 10 lat. Musiałem tak postąpić – wyznaje w poruszającym oświadczeniu sosnowiecki radny

  AD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nie piję od już od 10 lat. Musiałem tak postąpić – wyznaje w poruszającym oświadczeniu sosnowiecki radny

  ©Paweł Wojtusiak/Facebook

  Nie milkną echa wprowadzenia w Sosnowcu nocnych ograniczeń w sprzedaży alkoholu w Sosnowcu (nie można go kupić od północy do 6 rano). W poniedziałek sosnowieccy radni 10 głosami za, przy 9 przeciw i dwóch wstrzymujących się przegłosowali w uchwalę w tej sprawie. Jedną z osób, która wstrzymała się od głosu był radny Paweł Wojtusiak. W czwartek, w poruszającym, bardzo emocjonalnym nagraniu, jakie umieścił na swoim profilu facebookowym przyznał, że jest niepijącym alkoholikiem i własne doświadczenia życiowe sprawiły, że tak postąpił.
  Nie piję od już od 10 lat. Musiałem tak postąpić – wyznaje w poruszającym oświadczeniu sosnowiecki radny

  ©Paweł Wojtusiak/Facebook

  Z sukcesem walczy z chorobą alkoholową już prawie od dziesięciu lat. Dotąd wiedziała o tym jedynie najbliższa rodzina, kilku przyjaciół i terapeuci. Radny przyznał, że wielu odradzało mu nagranie filmiku.  - Nawet część mojej rodziny. Chciałem taki filmik, ale z trochę innym przesłaniem, opublikować 10 stycznia przyszłego roku, kiedy będę obchodził dziesiątą rocznicę mojej walki z tą chorobą. Chciałem wtedy pokazać, że z taką chorobą da się wygrać, można z niej wyjść, ja wyszedłem i chciałem dać tym samym świadectwo innym, którzy chcą podjąć walkę ze swoją słabością. Ale wydarzenia związane z kwestią ograniczeń sprzedaży alkoholu w mieście przyspieszyły tę decyzję. Od prawie dziesięciu lat nie piję. Gdybym potrafił oddzielić racjonalne argumenty „za” i „przeciw” w tej kwestii, zrobiłbym to. Sam nie lubię zakazów i pewnie też byłbym przeciw temu zakazowi. Ale nie umiałem tego zrobić, mając za sobą emocjonalne podejście do tej sprawy i mój bagaż życiowych doświadczeń – powiedział nam Paweł Wojtusiak. - Dlatego wstrzymałem się od głosu. Czuję się dobrze z tym, że ujawniłem dlaczego tak się stało i z tym, że nie muszę już ukrywać swojego problemu przed nikim. Zrzuciłem z siebie tonę bagażu. Mój komfort psychiczny po tym jest lepszy. Zdaję sobie sprawę, że takie wyznanie może sprawić, że stracę w oczach wielu moich znajomych, czy wyborców, ale po prostu biorę to na siebie. Gdybym miał drugi raz zdecydować, czy opublikować ten film, postąpiłbym tak samo – dodaje radny.

  PISALIŚMY:
  Nocna prohibicja w Sosnowcu: Zakaz sprzedaży alkoholu od północy do 6 rano

  Problem pojawił się na studiach


  Radny wyznał w filmie, że na IV roku studiów zorientował się, że ma problem z alkoholem. Pomogli mu bliscy. Poszedł na terapię.

  - Pozbierałem się. Skończyłem studia z wyróżnieniem i dziś mogę być w tym miejscu, w którym jestem, spełniać swoje marzenia. Ale wiem z doświadczenia, że podczas leczenia, wychodzenia z tego najgorsze są właśnie noce, zwłaszcza gdy nie ma przy nas nikogo bliskiego, kto pomógłby zwalczyć chęć sięgnięcia po piwo, czy inny alkohol – wyznał w filmiku radny. - Rano jest inaczej, w ciągu dnia są przy nas inni ludzie, którzy mogą z nami porozmawiać, pomóc.

  Racjonalizm swoje, życie swoje


  Paweł Wojtusiak podkreśla, że gdyby miał możliwość oddać swój głos nad zakazem ponownie, dalej miałby wątpliwości jaki sposób głosowania wybrać najlepiej.

  - Bo co innego podpowiada mi racjonalizm i duża część wyborców, a co innego podpowiadają mi moje osobiste doświadczenia życiowe – dodaje.

  Jak na wyznanie radnego na portalu społecznościowym zareagowali sosnowiczanie i znajomi Pawła Wojtusiaka? Większość jest pod wrażeniem jego odwagi, która pozwoliła mu na tak osobiste odniesienie się sprawy głosowania za przyjęciem ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu w Sosnowcu. Jest sporo pozytywnych komentarzy, choć nie brakuje też osób zawiedzionych, którzy oczekiwali innej postawy podczas głosowania od radnego.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Już nie piję

  Uwolniony (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Witam. Jeśli zmagasz się z uzależnieniem, chciałbyś podjąć leczenie, ale w twojej okolicy nie ma takiej możliwości lub nie chcesz wychodzić z domu polecam terapię przez Skype...rozwiń całość

  Witam. Jeśli zmagasz się z uzależnieniem, chciałbyś podjąć leczenie, ale w twojej okolicy nie ma takiej możliwości lub nie chcesz wychodzić z domu polecam terapię przez Skype http://www.terapiaprzezinternet.com/zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim