Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niech skóra już nie będzie szara i sucha. Skorzystaj z serii przyjemnych zabiegów

Sandra Soczewa
Wiosna to czas nie tylko na porządki w szafie i w mieszkaniu, ale też na to, aby zadbać o kondycję naszej skóry i ciała. Po zimie skóra jest szara, niedotleniona i pozbawiona wielu witamin. Często pierwszym krokiem w jej regeneracji jest delikatne złuszczenie naskórka. Ale podobnie jest też z całym naszym ciałem, które również wymaga pobudzenia do życia, a to możemy osiągnąć przez zbawienne masaże. I jeszcze jedno - w makijażu też obowiązują wiosenne trendy!

Regeneracja twarzy
- Jednym z zabiegów, który poleciłabym czytelniczkom na wykonanie właśnie o tej porze roku, jest oxybrazja - mówi kosmetolog Patrycja Leśnicka.

Oxybrazja jest zabiegiem wodno-tlenowym, który dogłębnie nawilży i dotleni skórę. Jednym z głównych składników tej metody jest sól fizjologiczna. Oxybrazja pomaga w złuszczeniu naskórka. Co jest bardzo istotne dla wielu kobiet? To, że ten zabieg wykonywany jest bezdotykowo, przez co jest o wiele przyjemniejszy w porównaniu z innymi. Wskazany jest dla osób, które mają skórę wrażliwą i naczyniową. Jeżeli chcemy naszą skórę szybko przywrócić do formy, to zabieg powinniśmy wykonywać raz, dwa razy w tygodniu. Jakie są efekty? Oczyszczona, nawilżona oraz bardzo dotleniona skóra. Co więcej, zabieg ten delikatnie też spłyca zmarszczki.

Kolejnym takim zabiegiem jest głębokie hialurononawilże-nie lux, którym jest peeling kawitacyjny, albo właśnie wspomniana już oxybrazja. - Zabieg ten dobrze nawilża i zapobiega też utracie wody przez skórę. Głównym składnikiem aktywnym tego zabiegu jest kwas hialuronowy - wyjaśnia Patrycja Leśnicka. Zabieg ten skierowany jest raczej do osób z cerą dojrzałą (czyli powyżej 35 lat).

Pobudza mięśnie
Leśnicka dodaje, że dobrym sposobem na pobudzenie skóry jest wykorzystanie mezote-rapii bezigłowej. Ten zabieg silnie pobudza mięśnie do pracy. Dzięki niemu skóra będzie napięta i bardziej sprężysta.

- Polecam też kriomezoli-fting, który jest unikalnym i bezbolesnym zabiegiem - mówi Leśnicka. Ta metoda łączy preparat aktywny i terapię zimnem (krio), a także fale radiowe. Zabieg ten jest idealny również dla skóry wrażliwej, problemowej i tej z tendencją do rumienienia się. W kriomezoliftingu kluczowym preparatem jest wykorzystanie witaminy C. Co ten zabieg da naszej skórze? Po pierwsze - poprawi jej kolor. Sprawi, że będzie wyglądała na zdrowszą. Owal twarzy będzie wyraźnie poprawiony. Po drugie - skóra będzie intensywnie nawilżona, dotleniona i silnie wygładzona.
Lifting skóry, ale bez użycia skalpela
Kolejnym, równie istotnym dla skóry zabiegiem, jest thermalift (czyli fala radiowa bipolarna). To zabieg liftingu skóry bez użycia skalpela. Podczas tego zabiegu energia fal radiowych bipolarnych zamieniana jest w ciepło. Tkanka podskórna podgrzewana jest miejscowo do ponad 40 stopni, dzięki czemu zwiększa się ukrwienie, a komórki są lepiej odżywione i ukrwione. W ten sposób komórki tkanki łącznej zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny, a te z kolei są bezpośrednio odpowiedzialne za jędrność, elastyczność i gładkość skóry. Efekty: zwiększona produkcja kolagenu i elastyny, poprawa krążenia krwi, niweluje efekty starzenia się skóry i mocno ją odżywia.

Jeszcze masaż i makijaż
- Zabiegiem, z którego będziemy zadowolone my i nasze ciało, jest endermomasaż, który odblokowuje przepływ krwi, ujędrnia skórę, redukuje cellulit i modeluje sylwetkę - wyjaśnia Leśnicka. Jeżeli jednak chcemy poprawić wygląd naszej skóry do sezonu bikini, musimy z zabiegu korzystać regularnie.

Kiedy zadbamy o kondycję naszej skóry, nie możemy zapomnieć też o tym, co podkreśla atuty i tuszuje mankamenty, czyli o makijażu. - Makijaż wiosenny powinien być zdecydowanie lekki i rozświetlający. Tu pomogą korektory - wyjaśnia kosmetolog Anna Ostolska.

Na powiekach i ustach powinny zagościć żywe kolory i te pastelowe. - Jest wiosna, więc możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa również w makijażu. Ale należy pamiętać o tym, że albo podkreślamy usta, albo oczy. Robiąc inaczej, można uzyskać dość groteskowy efekt - mówi Ostolska. A co wybrać: róż czy brąz na policzki? - Uważam, że to akurat możemy dobrać pod kątem naszego ubioru - dodaje Anna Ostolska.

7 grzechów głównych wypisanych na twarzy

1. Zapominanie o demakijażu
Oczyszczenie twarzy przed snem to podstawa pielęgnacji. Przydadzą się w tym celu m.in. mleczko kosmetyczne i tonik, żel do mycia twarzy czy płyn micelarny. Zmywanie skóry twarzy wodą i mydłem jest absolutnie zabronione. Prowadzi przede wszystkim do wysuszenia skóry. A tej nocą potrzebne jest nawilżenie i regeneracja (o tę ostatnią zadba odpowiedni do rodzaju naszej cery krem na noc).
2 Niedelikatne obchodzenie się z delikatną skórą wokół oczu
Trzeba pamiętać, że ta starzeje się już po 20. roku życia. I już od tej chwili należy jej się specjalna uwaga. Żeby mieć elektryzujące spojrzenie gwiazdy, najlepiej stosować lekkie odświeżające żele, zimne okłady albo kostki lodu.

3 Beztroska wokół ust
Już po 30-tce trzeba zacząć nakładać na nie codziennie preparaty natłuszczające i ujędrniające.

4 Niedelikatne obchodzenie się ze skórą na szyi i dekolcie
Te partie ciała, tak samo jak twarz, trzeba codziennie - rano i wieczorem - przemywać tonikiem, wklepywać kremy i gimnastykować.

5 Nadużywanie albo niedocenianie pilingów
Piling świetnie poprawia wygląd, bo złuszcza martwe komórki, odświeża skórę i przywraca jej blask. Ale nie wolno się uzależniać i stosować go zbyt często. Idealna dawka: dwa razy w tygodniu.

6 Lekceważenie maseczek
Krem, nawet najlepszy, nie zawsze wystarcza. Nie bój się maseczek. Nawilżające stosuj w każdym wieku, najlepiej raz w tygodniu.

7 Za mało gimnastyki
Ćwicz mięśnie twarzy jak aktorzy. Kilka razy na dzień wymawiaj szybko głoski: a, e, i, o, u. To działa!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!