NIEDZIELE HANDLOWE 2019: SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELĘ 17 lutego 2019. Tak wygląda lista sklepów otwartych w niedzielę 17 lutego 2019. Niedziela 17 2 2019 to trzecia niedziela miesiąca. Luty 2019 ma 4 niedziele. 3 z nich to niedziele wolne od handlu. Dopiero 24 lutego wszystkie sklepy będą otwarte. Sprawdź godziny otwarcia sklepów 17 lutego 2019. Co ze sklepami takimi jak ŻABKA, BIEDRONKA, LIDL, FRESH MARKET, AUCHAN, TESCO, CARREFOUR, KAUFLAND, CARREFOUR EXPRESS, GLOBI, NETTO? U nas dokładna lista sklepów otwartych i zamkniętych oraz godziny otwarcia.

NIEDZIELE HANDLOWE 2019: SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELĘ 17 lutego 2019

Żabka, ABC, FreshMarket, Lidl, Biedronka, Aldi, Globi, TESCO, Auchan, Kaufland GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW
17 lutego 2019 w niedzielę sklepy są zamknięte. Jest to bowiem niedziela bez handlu. Centra handlowe i spożywcze są nieczynne. A jak z mniejszymi sklepami?

Które sklepy są otwarte w niedzielę 17 lutego 2019 w twojej okolicy? Gdzie kupić podstawowe artykuły spożywcze? Do której godziny sklepy są otwarte w niedzielę 17 lutego?

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zobacz galerię

Luty 2019 to miesiąc, gdzie na 4 niedziele, w 1 obowiązuje zakaz handlu. Sklepy w niedzielę w lutym 2019:

  • 3 luty - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 10 luty - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 17 luty - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 24 luty - niedziela handlowa, wszystkie sklepy są czynne

Jedyna niedziela w lutym, która nie jest objęta zakazem handlu w niedziele, to 24 lutego. Wtedy wszystkie sklepy mogą być czynne.

Niedziele bez handlu
Wprowadziła je ustawa z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niektóre niedziele, która weszła w życie 1 marca 2018 r.

Jednak ustawa wprowadziła szereg wyjątków od zakazu handlu w niedziele, więc praktycznie można w niedziele z zakazem handlu zrobić zakupy - głównie produktów spożywczych. ale też rzeczy, które można kupić w kioskach.

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW W NIEDZIELĘ 20 STYCZNIA 2019

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELE 20 stycznia 2019
Kliknij w galerię i sprawdź daty
Zobacz galerię

Sklepy w niedziele niehandlowe?

Jak uczy doświadczenie, wieczorami w niedziele niehandlowe, czynna jest znaczna część osiedlowych sklepików, w których można zrobić szybkie zakupy.

SKLEP AUCHAN
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu wszystkie sklepy Auchan w całej Polsce są czynne od 7 rano, niektóre hipermarkety Auchan są czynne do godz. 22 (jeśli znajdują się w galeriach handlowych czynnych do tej godziny, np. w CH 3 Stawy w Katowicach).

SKLEP ABC
O otwarciu sklepu w niedzielę niehandlową decyduje właściciel konkretnej placówki. Standardowo powinny być otwarte w godzinach 7-20.

SKLEP ALDI W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy sieci Aldi są czynne od godz. 7 lub 8 (w sporadycznych przypadkach od 9, np. gdy sklep znajduje się w centrum handlowym) do godz. 21.

SKLEP LEWIATAN W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki

SKLEP ŻABKA W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki. Jednak na mocy zmiany statusu wszystkich sklepów tej sieci na placówki pocztowe - informują o tym naklejki na drzwiach - sklepy mogą być otwarte w niedziele przez całą dobę.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Żabka znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia.

SKLEP LIDL W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy Lidl w całej Polsce są czynne do godz. 22.

FRESHMARKET W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki. Przeważnie są czynne - lecz zależy to od ajenta.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Freshmarket znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia

SKLEP BIEDRONKA W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy Biedronka są czynne do godz. 22 lub 23, w zależności od lokalizacji sklepu.

SKLEP KAUFLAND W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy tej sieci są czynne w godz. 7-22.

SKLEPY OSIEDLOWE W NIEDZIELĘ
Pamiętajcie, że w dni ustawowo wolne od pracy warto szukać małych sklepów osiedlowych, gdzie decyzja o godzinach otwarcia zależy od właściciela lub ajenta sklepu.

SKLEP TESCO W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu całodobowe sklepy sieci Tesco będą czynne tylko do godz. 24.

SKLEP CARREFOUR W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu niektóre hipermarkety tej sieci są czynne do godz. 23.

SKLEPY CARREFOUR EXPRESS W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki.

SKLEPY GLOBI W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki.

KIOSKI z ŻYWNOŚCIĄ I NAPOJAMI W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnego kiosku, więc może się zdarzyć, że taka placówka koło Twojego domu akurat będzie czynna. W kioskach można obecnie kupić nie tylko prasę i magazyny, ale też wiele drobnych rzeczy przydatnych w domu.

SKLEP NETTO W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy sieci Netto są czynne w godz. 6-22 lub 6-21 w zależności od lokalizacji.

STACJE BENZYNOWE W NIEDZIELĘ
Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy zawsze są stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od handlu na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE
Przypomnijmy, że zakaz handlu w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018. Ustawa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości reguluje handel w niedzielę i wprowadza sporo ograniczeń. W 2018 roku sklepy otwarte są w dwie niedziele w miesiącu, pierwszą i ostatnią. Od 2019 roku sklepy będą czynne tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. A od 2020 roku wszystkie niedziele będą wolne od handlu.

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELE
Od reguły są jednak wyjątki. Mimo zakaz wiele sklepów jest czynnych, tyczy się to małych sklepów, gdzie właściciel stanie za ladą osobiście. Oprócz tego czynne są stacje benzynowe, kawiarnie i kina oraz sklepy zlokalizowane na dworcach kolejowych, autobusowych i na lotniskach.

Zobaczcie zdjęcia:
Zobacz galerię
Zobacz zdjęcia:
Zobacz galerię

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim

Dni wolne w 2019 roku