Zakupy w niedzielę 19 sierpnia? Zapomnij o dużych zakupach tego dnia - zakaz handlu pod groźbą kary, kontrole Państwowej Inspekcji Handlowej. W dni z zakazem handlu nikt nie będzie ryzykował. Pozostają więc małe sklepiki prowadzone przez właścicieli, na stacjach benzynowych - i inne. Nim po kolejnych "zakazanych" niedzielach poznasz ich topografię w miejscy zamieszkania, najpierw sprawdź, gdzie szukać otwartych sklepów w niedzielę 19 sierpnia, bo ustawa pozwala tam na handel także w "zakazane" niedziele.

Niedziele handlowe 2018. Dwie kolejne niedziele sierpnia: 12 i 19 VIII są objęte całkowitym zakazem handlu.
Od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy są czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią, w 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia. Wyjątkiem od tej zasady są dni, które są bezpośrednio wskazane w ustawie.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu.

Na razie ograniczenie obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa.

Niedziele handlowe 2018. Zakupy w niedzielę 19 sierpnia

Żabka i FreshMarket - jak otwarte 19 sierpnia 2018
Decyzja zależy od ajentów sklepów.

Czas na zakupy przed nowym rokiem szkolnym. Duże zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, ale nie tylko. Chcesz wiedzieć więcej, po prostu kliknij w ten tekst!

Biedronka jak otwarta 19 sierpnia 2018
W niedzielę 19 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Biedronka będzie zamknięta. Wyjątkiem są te Biedronki, które znajdują się na dworcach.

Już wiadomo o ile wzrośnie płaca minimalna i minimalna stawka godzinowa. Myślisz, że ciebie to nie dotyczy, bo zarabiasz więcej? Mylisz się, bo wysokość płacy minimalnej wpływa na to ile dostaniesz za... Kliknij w ten tekst a dowiesz się więcej!

Lidl jak otwarty 19 sierpnia 2018
W niedzielę 12 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Lidl będzie zamknięty.

Tesco jak otwarte 19 sierpnia 2018
W niedzielę 12 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Tesco będzie zamknięte.

Auchan jak otwarty 19 sierpnia 2018
W niedzielę 19 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Auchan będzie zamknięty.

Carrefour jak otwarty 19 sierpnia 2018
W niedzielę 19 sierpnia i pozostałe dni z zakazem handlu Carrefour będzie zamknięty.

Netto jak otwarty19 sierpnia
W niedzielę 19 sierpnia podobnie jak w pozostałe dni z zakazem handlu NETTO będzie zamknięte.

Piotr i Paweł jak otwarty 19 sierpnia
W niedzielę 19 sierpnia podobnie jak w pozostałe dni z zakazem handlu PIOTR I PAWEŁ będzie zamknięty.

Decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. Sklepy, które zostaną otwarte, będą czynne krócej niż zwykle. W zależności od indywidualnej decyzji franczyzobiorców - od godz. 9 do 19 lub od godz. 11 do 21.

SKLEP LEWIATAN O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnej placówki

SKLEPY OSIEDLOWE. W dni ustawowo wolne od pracy warto szukać małych sklepów osiedlowych, gdzie decyzja o godzinach otwarcia zależy od właściciela lub ajenta sklepu.

SKLEPY CARREFOUR EXPRESS. O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnej placówki. Ale 18 sierpnia będą normalnie pracować.

SKLEPY GLOBI.O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnej placówki. 18 sierpnia będą normalnie pracować KIOSKI z ŻYWNOŚCIĄ I NAPOJAMI O otwarciu sklepu 19 sierpnia decyduje właściciel konkretnego kiosku, więc może się zdarzyć, że taka placówka koło Twojego domu akurat będzie czynna. W kioskach można obecnie kupić nie tylko prasę i magazyny, ale też wiele drobnych rzeczy przydatnych w domu.

SKLEP NETTO. W niedzielę 19 sierpnia 2018 r. będą czynne. W sobotę 18 sierpnia sklepy sieci Netto są czynne w godz. 6-22 lub 6-21 w zależności od lokalizacji.

STACJE BENZYNOWE. Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy zawsze są stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od handlu na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

Niedziele handlowe 2018. Uwaga, w niedzielę, 19.08.2018 obowiązuje zakaz handlu. Duże sklepy i galerie będą zamknięte.
W niedzielę, 19 sierpnia zamknięte będą duże sklepy - w ten dzień obowiązuje bowiem zakaz handlu. W artykule znajdziecie godziny otwarcia sklepów w sobotę. Piszemy również o tym, gdzie będzie można zrobić zakupy w niedzielę (lista sklepów, których nie obwiązuje zakaz handlu w niedzielę)

Ta zmiana rozkładu jazdy PKP po wakacjach najbardziej zaboli dojeżdżających na codzień do pracy lub szkoły. Po prostu kliknij, a poznasz zmiany w rozkładzie PKP.

Niedziele handlowe 2018. Tak wypadają niedziele handlowe w sierpniu 2018
5 sierpnia - niedziela handlowa
12 sierpnia - zakaz handlu
19 sierpnia - zakaz handlu
26 sierpnia - niedziela handlowa
Ponadto zakaza handlu obowiązuje w środę 15 sierpnia – ze względu na święto

Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego. Naprawdę warto!

W myśl ustawy, powierzanie wykonywania pracy w handlu lub wykonywania czynności związanych z handlem nieodpłatnie w placówkach handlowych w niedziele bez handlu i święta jest zakazane. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca. Dotyczy również prowadzenia handlu 24 grudnia i w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. Kto złamie zakaz podlega karze grzywny w wysokości od 1000 do 100 000 zł.

Do której godziny były otwarte sklepy w sobotę, 18 sierpnia 2018? Sprawdź godziny otwarcia sklepów w soboty: Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco, Żabka.

Do której godziny będą otwarte sklepy w sobotę, 18 sierpnia 2018

Lidl, godziny otwarcia - sobota
Sklepy sieci Lidl w soboty pracują od godziny 7.00 do godziny 22.00.
Biedronka, godziny otwarcia - sobota
Sklepy sieci Biedronka w niedzielę, 19 sierpnia będą zamknięte. Sklepy Biedronka w soboty są otwarte od godziny 07.00 do 22.00. Godziny otwarcia sklepów mają charakter orientacyjny. Informacja o bieżących godzinach otwarcia znajduje się w poszczególnych sklepach. W przypadku sklepów czynnych całą dobę, mogą wystąpić przerwy techniczne w godzinach nocnych lub porannych trwające około 30 minut.
Żabka, godziny otwarcia
Sklepy Żabka są otwarte od godziny 6.00 do godziny 23.00. Żabki działają na zasadzie franczyzy. Decyzję o otwarciu w niedzielę podejmuje właściciel.
Auchan, godziny otwarcia - sobota
Auchan czynny jest w godzinach 7:00-22:00.

Urlop przepadnie, jeśli nie wykorzystasz go w terminie. Sprawdź, co zrobić, by temu zapobiec, klikając w ten tekst!

Niedziele handlowe 2018. Zakaz handlu na targowiskach i bazarach

Czy targowiska, bazary i różne giełdy staroci będą mogły działać w niedziele i święta, kiedy będzie funkcjonował zakaz handlu?
Zgodnie z przepisem art. 6 ust. 1 pkt 27 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, zakaz handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta, a także zakaz powierzania pracownikom w takie dni wykonywania pracy oraz wykonywania czynności związanych z handlem w takich placówkach – nie obowiązuje w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek.
Zatem powyższe wyłączenie obejmuje także przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną prowadzącą handel wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek na bazarze czy targowisku.

Już wiadomo o ile wzrośnie płaca minimalna i minimalna stawka godzinowa. Myślisz, że ciebie to nie dotyczy, bo zarabiasz więcej? Mylisz się, bo wysokość płacy minimalnej wpływa na to ile dostaniesz za... Kliknij w ten tekst a dowiesz się więcej!