Niemcy - Chile, finał Pucharu Konfederacji LIVE, ONLINE, TRANSMISJA

Trener Niemiec Joachim Loew.
Trener Niemiec Joachim Loew. Bartek Syta
W finale Pucharu Konfederacji Niemcy zagrają dziś z Chile. Początek meczu w Sankt Petersburgu. o godz. 20. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja ze spotkania Niemcy - Chile.

Niemiecka drużyna gra w bardzo odmłodzonym składzie, bez wielu gwiazd, a i tak dotarła do wielkiego finału. W półfinale podopieczni trenera Joachim Loewa pokonali Meksyk 4:1, a dwie bramki już na początku meczu strzelił Leon Goretzka.

– W ciągu kilku ostatnich tygodni staliśmy się prawdziwą drużyną. Atmosfera w szatni jest wspaniała. Chcieliśmy zajść wysoko, ale nie spodziewaliśmy się, że dotrzemy aż do finału. To chyba potwierdzenie tego, że podjąłem dobrą decyzję… - stwierdził trener Loew, cytowany przez stronę TVP Sport.

Niemcy grali już w rosyjskim turnieju z Meksykiem i w meczu grupowym zremisowali 1:1. Bramkę dla Meksyków zdobył w 6. minucie Alexis Sanchez, a wyrównał Lars Stindl - 41. minuta.

W półfinale Chile wyeliminował Portugalię z Ronaldo, po rzutach karnych. Mecz zakończył się remisem 0:0.

W meczu o 3. miejsce Portugalia (bez Ronaldo) wygrała po dogrywce z Meksykiem 2:1.

- Pokonaliśmy Argentyńczyków, pokonaliśmy też Portugalię. Jeśli wygramy w niedzielę z Niemcami, potwierdzimy, że jesteśmy najlepszym zespołem na świecie - stwierdził pomocnik Chile Arturo Vidal, grający w Bayernie Monachium.

W drużynie prowadzone przez trenere Loewa w Pucharze Konfederacji, jest aż 9 zawodników, którzy mogli zagrać w polskim Euro U-21, ale pojechali do Rosji. Niemiecka drużyna, mimo takiego osłabienia, wygrała finał Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Krakowie, pokonując Hiszpanię 1:0. Czy Niemcy w ciągu trzech dni zgarną dwa trofea?

Mecz Niemcy - Chile pokażą TVP2 i TVP Sport.