MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nieoczekiwana zmiana we władzach metropolii. Z zarządu odchodzi Krzysztof Zamasz

Marcin Zasada
Prof. Krzysztof Zamasz złożył dziś rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przyczyna jest prozaiczna - Zamasz otrzymał bardzo atrakcyjną i dużo lepiej płatną pracę w międzynarodowej korporacji. Nazwisko jego następcy powinno być znane najpóźniej 25 czerwca, gdy odbędzie się sesja zagromadzenia GZM.

- Chciałem bardzo podziękować za zaufanie, którym zostałem obdarzony podczas wyboru na tę funkcję. W ciągu ostatnich miesięcy udało się nam zainicjować wiele ciekawych projektów, które w przyszłości przyczynią się do poprawy jakości i komfortu życia mieszkańców w Metropolii. Praca na rzecz rozwoju społecznego i gospodarczego GZM była dla mnie cennym doświadczeniem. Przede mną jednak nowe wyzwania zawodowe, których niestety nie będę mógł łączyć z dotychczas pełnioną funkcją – mówi prof. Krzysztof Zamasz, cytowany w oficjalnym komunikacie służb prasowych metropolii.

Krzysztof Zamasz jest profesorem nadzwyczajnym Politechniki Śląskiej, doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych. W latach 2008-2013 pełnił funkcję wiceprezesa w spółce Tauron Polska Energia, zaś w latach 2013-2015 był prezesem spółki energetycznej Enea. Do zarządu metropolii został wybrany 12 września 2017 roku, jako kandydat zgłoszony przez podregion tyski. 27 marca 2018 roku objął funkcję wiceprzewodniczącego zarządu. W GZM odpowiadał za sprawy związane z rozwojem społeczno-gospodarczym, współpracą międzynarodową oraz inwestycjami.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Zamasz dostał bardzo dobrą i znacznie lepiej płatną niż samorząd pracę w korporacji finansowej. Zgodnie ze statutem GZM, członek zarządu może złożyć rezygnację z pełnionej funkcji, która poddawana jest pod głosowanie zgromadzenia (w jego skład wchodzi 41 prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin GZM).

Najbliższa sesja zgromadzenia odbędzie się 25 czerwca. W ciągu miesiąca od złożenia tej rezygnacji, zgromadzenie dokona wyboru nowego członka zarządu: podwójną większością głosów (większość głosów i mieszkańców miast, które stoją za głosami danych samorządów), w głosowaniu tajnym. Na razie pewne jest, że kandydata wskaże prezydent Tychów Andrzej Dziuba, zapewne w porozumieniu z miastami podregionu tyskiego, takimi jak Mikołów, Bieruń, Lędziny czy Bojszowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni