Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niewielkie projektory MoGo marki XGIMI trafiają do sprzedaży w Polsce. To mobilne modele MoGo i MoGo Pro. Ceny

LIS
Na polski rynek wchodzą kieszonkowe projektory MoGo i MoGo Pro chińskiej marki XGIMI. Urządzenia działają na systemie Android TV 9.0, który daje dostęp do sklepu Google Play, a za jakość dźwięku odpowiadają głośniki firmy Harman Kardon. Znane są już ceny projektorów.

Firma XGIMI Technology została założona w 2012 roku w Chengdu – to stolica prowincji Syczuan w centralnych Chinach. Zespół R&D tworzą ludzie z wcześniejszym doświadczeniem zdobytym m.in. w Huawei czy Mstar Semiconductor. Chińczycy projektują i produkują projektory typu all-in-one, współpracując z takimi firmami jak Harman Kardon, Texas Instruments, Baidu czy Google.

XGIMI swój pierwszy projektor wprowadził na rynek w 2014 roku. W 2018 roku XGIMI sprzedał 575 tys. sztuk projektorów, co pozwoliło firmie z Chendu osiągnąć pozycję lidera rynku chińskiego. To pierwszy taki przypadek od 15 lat, kiedy na rynku lideruje chińska marka projektorów. XGIMI znalazł się przed takimi firmami, jak Epson, Benq, Sony i NEC.

Obrazy i muzyka

Czy wyróżniają się nowe projektory XGIMI? Technologia DLP pozwala uzyskać czyste obrazy. Urządzenia wyświetlają treści w natywnych rozdzielczościach 960 x 540 pikseli (MoGo) oraz 1920 x 1080 pikseli (MoGo Pro). Obsługują również formaty wideo do 4K Ultra HD. Jasność projektorów to 210 ANSI lumenów w przypadku MoGo oraz 250 ANSI lumenów w MoGo Pro. Urządzenia umożliwiają emisję obrazów o przekątnych ponad 100 cali.

Jak podkreśla producent, za sprawą wbudowanych w projektory diod LED obrazy są ostre, wyraźne i jasne przez cały okres eksploatacji urządzeń. Diody LED zapewniają 30 000 godzin świecenia, co przekłada się na obejrzenie 20 000 filmów – a to oznacza 4 filmy każdego dnia przez 10 lat.

Dodajmy, że projektory MoGo można ustawić pod dowolnym kątem, a opatentowana inteligentna korekcja zniekształceń (Keystone Correction) wyreguluje obraz do ponad 40 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie.

O jakość dźwięku serii MoGo dbają podwójne, 3-watowe głośniki Harman Kardon. Projektory mogą sprawdzić się też w odtwarzaniu muzyki pełniąc funkcje zewnętrznych głośników Bluetooth. Akumulator na jednym ładowaniu – według producenta – powinien umożliwić słuchanie do 300 utworów. Urządzenia wyposażone są w gniazda słuchawkowe typu minijack 3,5 mm.

System, akumulator, złącza

Projektory działają na Androidzie TV w wersji 9.0 (z możliwością aktualizacji). Gwarantuje to szybki dostęp do sklepu Google Play. Użytkownicy konsol Switch, PlayStation i Xbox mogą podłączyć swoje urządzenia do MoGo i MoGo Pro. Projektory są ponadto kompatybilne z Asystentem Google i zostały wyposażone w Chromecast, można więc strumieniować zawartość z zewnętrznych urządzeń.

W MoGo i MoGo Pro zastosowano akumulator o pojemności 10 400 mAh. Oznacza to możliwość oglądania filmów do 4 godzin i słuchanie muzyki do 8 godzin na jednym ładowaniu.

MoGo i MoGo Pro mają taką samą liczbę złączy. Wśród portów wejściowych są HDMI 2.0, USB 2.0 i DC. Jest też wspomniany już minijack 3,5 mm. Za łączność odpowiadają Wi-Fi Dual-band 2.4/5GHz i Bluetooth 4.2 (MoGo)/5.0 (MoGo Pro). Wymiary i waga są również takie same – urządzenia mierzą 146 x 105,5 x 94 mm i ważą 0,9 kg.

Cena i dostępność

Projektory na nasz rynek wprowadza Solectric GMBH Polska. Cena MoGo wynosi 1999 zł, a cena MoGo Pro – 2599 zł.

Zobaczcie koniecznie

Nie przegapcie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty