- 29 proc. badanych deklaruje, że ich pracodawca w całości pokrywa koszty dodatkowego ubezpieczenia, a kolejne 28 proc. stwierdza, że polisy zdrowotne, które posiada są współfinansowane przez zakład pracy. 43% finansuje ubezpieczenie w całości z własnej kieszeni– mówi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

Mosty dla Regionów. Od 16 sierpnia można składać wnioski

Posiadanie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest elementem prowadzenia zdrowego trybu życia. Odsetek respondentów deklarujących dodatkowe ubezpieczenie wzrasta wraz z zaangażowaniem w zdrowy tryb życia.

Świadczy to o wzroście świadomości Polaków i włączeniu ubezpieczeń do „pro-zdrowotnych” zachowań. Jednak nie bez znaczenia pozostaje również̇ sytuacja finansowa ankietowanych – większe zarobki pozwalają̨ dużo częściej na posiadanie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Teraz masz pełny wybór: wniosek o 300 złotych na ucznia możesz złożyć przez Internet, w urzędzie gminy albo wysłać pocztą. Jak to zrobić - w tym wniosek do wydruku, adresy wszystkich punktów przyjmujących wnioski w Polsce oraz banków pomagających składać wnioski on-lin i inne ważne wiadomości - po prostu kliknij w ten tekst!

Wyższe oprocentowanie depozytów lub niższe opłaty za usługi bankowe – na takie korzyści mogą liczyć beneficjenci programu 500+.

- Im wyższe zarobki tym częściej posiadamy dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne – to wydaję się być logicznym rozwiązaniem. Co ciekawe w tym wypadku razem z wysokością zarobków rośnie również odsetek polis, które są finansowane przez pracodawców, a największą grupą, która sama płaci za dodatkowe ubezpieczenie są osoby najmniej zarabiające – tłumaczy ekspert.

Obejrzyj wideo:

Fundusze europejskie. Kwota złożonych wniosków o dofinansowanie przekroczyła 338 mld zł

Sprawdź nasze inne informacje i porady