NMC Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 23:24 WYNIK, ZDJĘCIA Lider wygrał po karnym w ostatnich sekundach

NMC Górnik Zabrze przegrał z Orlen Wisłą Płock fot. Arkadiusz Gola
W meczu 18. kolejki PGNiG Superligi NMC Górnik Zabrze przegrał z Orlenem Wisłą Płock 23:24.Kibice zobaczyli w hali Pogoni świetne spotkanie, w którym zabrzanie byli o krok od sprawienia niespodzianki i odebrania liderowi pierwszych w tym sezonie punktów. Płocczanie zwyciężyli po rzucie karnym na 5 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry i nadal są w tym sezonie w lidze niepokonani. Zobaczcie zdjęcia z meczu NMC Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock.

NMC Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock wynik

Po półtora miesięcznej przerwie rozgrywki wznowiła PGNiG Superliga. Pierwsze spotkanie w nowym roku było prawdziwym hitem. Trzeci w tabeli NMC Górnik Zabrze podejmował lidera Orlen Wisłę Płock, a wielkie emocje były do ostatniej syreny.

Spragnieni ligowej rywalizacji zabrzanie rozpoczęli ten pojedynek w ogromnym animuszem. Rzuty karne skutecznie egzekwował Bartłomiej Tomczak, a z dystansu potężnymi rzutami popisywał się Szymon Sićko. Górnik po 10 minutach prowadził 5:2 i w hali Pogoni zanosiło się na sensację.

Wicemistrzowie Polski poprawili jednak później grę w obronie, a w bramce świetnie spisywał się Adam Morawski. Wisła rzuciła pięć bramek z rzędu i goście objęli prowadzenie 7:5. Strzelecką niemoc Górnika dopiero po 9 minutach przełamał Adrian Kondratiuk, ale to płocczanie nadal dominowali na parkiecie i w 24 min prowadzili już 10:6.

Zobaczcie zdjęcia z meczu NMC Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock

Ostatnie minuty przed przerwą należały jednak do zabrzan. W bramce kilka rzutów rywali obronił Martin Galia, który właśnie przedłużył kontrakt z Górnikiem na kolejny sezon, a Sićko w I połowie rzuciła aż cztery bramki i po 30 minutach gospodarze przegrywali tylko jedną bramką 11:12.

W zespole lider po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją do gry wrócił Michał Daszek. Wisła lepiej rozpoczęła II połowę i prowadziła już 14:11, ale Górnik nie dawał za wygraną. W 39 min. po rzucie Marka Daćki na tablicy wyników znów był remis 15:15 i wszystko zaczęło się praktycznie od nowa.

Po trafieniu Sićki Górnika prowadził 16:15, ale okazało się, że po raz ostatni gospodarze wyszli na prowadzenie. Później przydarzyła im się seria prostych błędów i strat, które bezlitośnie wykorzystali goście. Wisła zdobyła cztery bramki z rzędu i odskoczyła na 19:16.

Końcówka meczu NMC Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock dostarczyła widzom ogromnych emocji. W bramce zabrzan cudów dokonywał Galia, a gdy trener Lijewski zaryzykował i wycofał bramkarza grając siódemką w polu gospodarze zaczęli mozolnie odrabiać straty. Po siódmym trafieniu najskuteczniejszego na boisku Tomczaka w przedostatniej minucie był remis 23:23. W dodatku karę 2 minut dostał Philip Stenmalm, który faulował w tej akcji Daćkę.

Doświadczeni płocczanie spokojnie rozegrali jednak ostatnią akcję meczu i na 5 sekund przed końcem wypracowali sobie rzut karny. 18 zwycięstwo w sezonie zapewnił Wiśle Rosjanin Konstantin Igropulo szczęśliwym rzutem z 7 m, po którym piłka najpierw odbiła się od słupka, a później wtoczyła do siatki. Górnik poniósł czwartą porażkę w tym sezonie, ale za swoją postawę zasłużył na słowa pochwały.

NMC Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 23:24 (11:12)