MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nova siła naszego futsalu

Jacek Sroka
Dwa czołowe śląskie kluby futsalowe - Jango Katowice i PA Nova Gliwice łączą siły. Nowy zespół będzie nosił nazwę Futsal Club Nova Katowice.

Grał będzie w hali w Szopienicach, a jego celem jest nie tylko zdobycie za rok mistrzostwa Polski, ale także powalczenie w Pucharze UEFA.

- Celem naszej inicjatywy jest zbudowanie silnego ośrod-ka futsalu w stolicy Górnego Śląska. Łączymy potencjał organizacyjny, finansowy i sportowy dwóch dobrych klubów, po to by stworzyć jeszcze lepszy, w pełni profesjonalny zespół, Drużyna będzie oparta na zawodnikach zawodowych, którzy mają trenować dwa razy dziennie. W przeciągu 2-3 lat chcemy powołać tu sportową spółkę akcyjną - powiedział prezes Jango Adam Kaczyński.

Szef aktualnych wicemistrzów Polski będzie odpowiadał w nowym klubie za sprawy organizacyjne, natomiast kwestiami sportowymi zajmie się prezes PA Novej Gliwice, mis-trza kraju sprzed roku - Roman Sowiński. - Z każdego klubu chcemy wziąć to co najlepsze. Zamierzamy z tej pomarańczy wycisnąć jak najwięcej pożywnego soku. Oprócz zawodowej pierwszej drużyny w klubie będzie działać także profesjonalna grupa młodzieżowa, a jej siedzibą będą Gliwice - stwierdził Roman Sowiński.

Najważniejsze decyzje kadro-we w nowym klubie jeszcze nie zapadły. - Mamy dwóch bardzo dobrych trenerów i w oparciu o nich będziemy szukać najlepszego rozwiązania szkoleniowe-go. Również jeśli chodzi o zawodników, mamy kłopoty bogactwa, a rozmowy z nimi są dopiero przed nami - dodał Sowiński.
Połączeniu klubów patronują władze samorządowe Katowic, które obiecały wsparcie dla tej inicjatywy. - Dzięki takim decyzjom futsal stanie się w naszym mieście jeszcze bardziej popularny. Nowemu klubowi udostępnimy naszą halę w Szopie-nicach, ale gdyby okazało się, że na jakąś imprezę jest ona za mała, albo nie spełnia jakichś międzynarodowych wymogów, to w zapasie zawsze jest świeżo wyremontowany Spodek - powiedział Sławomir Witek, naczelnik Wydziału Sportu i Turystyki UM w Katowicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni