Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe baseny w Katowicach gotowe, woda jest. Pływalnia w Burowcu przy Konnej i w Brynowie przy Kościuszki. Otwarcie w czerwcu 2020

Dorota Niećko
Dorota Niećko
Strefa rekreacyjna i bicze wodne przy Kościuszki.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Strefa rekreacyjna i bicze wodne przy Kościuszki.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Katowickie Wodociągi
Nowe baseny w Katowicach są już gotowe i wypełnione wodą. Oto baseny Brynów przy Kościuszki i Burowiec przy Konnej. Kiedy otwarcie? Jacuzzi, tory do pływania, rury - zjeżdżalnie, sauny czekają, ale przez koronawirusa nie można ich było uruchomić wiosną 2020, jak planowano. Ma się to stać w czerwcu, gdy odmrożone zostaną takie obiekty jak pływalnie czy siłownie. Na razie pozostaje nam oglądać zdjęcia. Popatrzcie, oto katowickie baseny w maju 2020.

Na otwarcie basenów Katowice czekają podwójnie. Nie tylko dlatego, że przez pandemię wszystkie takie obiekty w kraju są nieczynne, ale i dlatego, że to mają być pierwsze baseny miejskie tutaj w ogóle. Naprawdę w mieście, które ma niemal 300 tys. mieszkańców nie ma żadnej nowoczesnej pływalni miejskiej - są baseny przy szkołach, basen w Pałacu Młodzieży, w klubach fitness - ale miejskiej pływalni brak. A najbliższe aquaparki są w Rudzie Śląskiej i Tychach.

To ma się zmienić w czerwcu 2020, kiedy otwarte mają zostać dwa z trzech nowych miejskich basenów:

  • przy ulicy Konnej w Burowcu
  • przy Kościuszki w Brynowie

Otwarcie ma być uroczyste, ale kiedy dokładnie nastąpi, zależy od rozwoju epidemii i wprowadzania kolejnych etapów odmrażania gospodarki. Pływalnie są już gotowe. Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądają baseny przy Konnej i Kościuszki w maju 2020.

Ile będą kosztować bilety wstępu? 8 złotych za bilet normalny i 4 zł za bilet ulgowy dla mieszkańców Katowic. Bilety dla osób spoza Katowic będą dwa razy droższe.

Budowa zaczęła się w 2017. Baseny miały być trzy: w Brynowie, Burowcu oraz w Parku Zadole w Ligocie (przy ulicy Wczasowej). Dwa pierwsze są już gotowe, budowa trzeciego została wstrzymana w ubiegłym roku po tym, jak miasto zerwało kontrakt z wykonawcą inwestycji ze względu na opóźnienia w realizacji.

Baseny kryte w Katowicach. Atrakcje

Oba gotowe kryte baseny w Katowicach są identyczne, zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Jest basen, rura, sauna, jacuzzi.
Atrakcje dostępne na Basenie Burowiec:

Sprawdź to

  • Strefa mokra Basenu Burowiec wyposażona została w nieckę sportową o wymiarach 25 m x 16 m. Głębokość basenu sportowego wynosi od 120 do 180 cm. Obiekt wyposażony został w 6 torów pływackich wraz ze słupkami startowymi. Całość dopełnia widownia dla 115 osób. W niecce zainstalowany został na stałe pierwszy w Polsce system wykrywania utonięć.
  • Część Rekreacyjna Basenu Burowiec wyposażona została w brodzik o głębokości 80 cm z wydzielonymi 3 torami do nauki pływania dla najmłodszych. Dodatkowo w części rekreacyjnej umieszczono 4 masażery wodne, gejzery, ławeczkę powietrzną, dwie wanny jacuzzi i grzybka wodnego. Strefę rekreacyjną dopełnia zjeżdżalnia wodna o długości 80 metrów.
  • Hala sportowa przystosowana jest do gier zespołowych takich jak: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna i piłka nożna.
  • W Strefie Saun znajdują się dwie sauny fińskie. Sauny fińskie (zwane także saunami suchymi) to pomieszczenia ze schodkowo ułożonymi, drewnianymi ławkami świerku skandynawskiego, ogrzewane do temperatury 110 stopni Celsjusza. Korzystanie z niej jest doskonałą metodą na detoksykację organizmu, przy jednoczesnym odpoczynku psychicznym i fizycznym.
  • Łaźnia turecka (zwana parową) to pomieszczenie wyposażone w ławeczki wykonane z mozaiki ceramicznej. Czynnikiem grzewczym jest tu para wodna, a temperatura oscyluje w przedziale 40-50 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza wynosi do 90% i idealnie nadaje się do uzyskania stanu pełnego relaksu.
  • Beczka schładzająca. Beczka wypełniona zimną wodą służąca do kąpieli schładzającej po skorzystaniu z sauny.
  • Prysznic wrażeń. Włączając kolejno po sobie programy na panelu, doświadczyć można cudownej mocy "tropikalnego i arktycznego deszczu”
  • Przy wyborze programu prysznic rozświetlają różnokolorowe światła, potęgując doznania jakich dostarcza nam prysznic wrażeń. Mroźny lub gorący deszcz w każdej temperaturze i kombinacji z fantastyczną grą świateł zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta.
  • Wytwornica lodu. Dostępna wytwornica lodu cały czas zaopatruje saunowiczów w kostki lodu. Po seansie w saunie można natrzeć nimi ciało, schładzając się. Nacieranie lodem w szczególności rąk i stóp mocno stymuluje krążenie krwi. Czas trwania zabiegu i obszary oddziaływania zależą od indywidualnych potrzeb i upodobań.
  • Dodatkowo obiekt posiada również sale fitness i sale pod siłownię.

Atrakcje dostępne na Basenie Brynów:

  • Strefa mokra Basenu Brynów wyposażona została w nieckę sportową o wymiarach 25 m x 16 m. Głębokość basenu sportowego wynosi od 120 do 180 cm. Obiekt wyposażony został w 6 torów pływackich wraz ze słupkami startowymi. Całość dopełnia widownia dla 115 osób. W niecce zainstalowany został na stałe pierwszy w Polsce system wykrywania utonięć.
  • Część Rekreacyjna Basenu Brynów wyposażona została w brodzik o głębokości 80 cm z wydzielonymi 3 torami do nauki pływania dla najmłodszych. Dodatkowo w części rekreacyjnej umieszczono 4 masażery wodne, gejzery, ławeczkę powietrzną, dwie wanny jacuzzi i grzybka wodnego. Strefę rekreacyjną dopełnia zjeżdżalnia wodna o długości 80 metrów.
  • Strefa Saun W Strefie Saun znajdują się dwie sauny fińskie. Sauny fińskie (zwane także saunami suchymi) to pomieszczenia ze schodkowo ułożonymi, drewnianymi ławkami świerku skandynawskiego, ogrzewane do temperatury 110 stopni Celsjusza. Korzystanie z niej jest doskonałą metodą na detoksykację organizmu, przy jednoczesnym odpoczynku psychicznym i fizycznym.
  • Łaźnia turecka (zwana parową) to pomieszczenie wyposażone w ławeczki wykonane z mozaiki ceramicznej. Czynnikiem grzewczym jest tu para wodna, a temperatura oscyluje w przedziale 40-50 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza wynosi do 90% i idealnie nadaje się do uzyskania stanu pełnego relaksu.
  • Beczka schładzająca wypełniona zimną wodą służąca do kąpieli schładzającej po skorzystaniu z sauny.
  • Prysznic wrażeń. Włączając kolejno po sobie programy na panelu, doświadczyć można cudownej mocy "tropikalnego i arktycznego deszczu”
  • Przy wyborze programu prysznic rozświetlają różnokolorowe światła, potęgując doznania jakich dostarcza nam prysznic wrażeń. Mroźny lub gorący deszcz w każdej temperaturze i kombinacji z fantastyczną grą świateł zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta.
  • Wytwornica lodu Dostępna wytwornica lodu cały czas zaopatruje saunowiczów w kostki lodu. Po seansie w saunie można natrzeć nimi ciało, schładzając się. Nacieranie lodem w szczególności rąk i stóp mocno stymuluje krążenie krwi. Czas trwania zabiegu i obszary oddziaływania zależą od indywidualnych potrzeb i upodobań.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia Jacek Podgórski o meczu Korony Kielce z Pogonią Szczecin

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera