MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe inwestycje w gminie Psary. Zmieniła się na lepsze ul. Krótka. Nowości także na stadionie w Górze Siewierskiej

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Nowa nawierzchnia pojawiła się na ul. Krótkiej. Nowości także na stadionie w Górze SiewierskiejZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Nowa nawierzchnia pojawiła się na ul. Krótkiej. Nowości także na stadionie w Górze SiewierskiejZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UG Psary
W gminie Psary zakończyły się dwie kolejne inwestycje. Tym razem skorzystali mieszkańcy Malinowic oraz Góry Siewierskiej, gdzie pojawiły się wyczekiwane przez lokalną społeczność zmiany.

W maju zakończyła się przebudowa ulicy Krótkiej w Malinowicach. Na 320-metrowym odcinku drogi pojawiła się nowa nawierzchnia z kostki brukowej. W ramach prac zabudowano nowe krawężniki betonowe, wykonano podbudowę z kruszywa łamanego oraz ułożono kostkę brukową. Zostały także wyregulowane studzienki dla zaworów wodociągowych oraz wykonano pobocza gruntowe. Wartość tego przedsięwzięcia wyniosła 242 tsy. 310 zł, a wykonawcą prac była firma BRUKPOL BIS Paweł Kruz z Mysłowa.

Zmiany także w Górze Siewierskiej. Po wymianie wiat dla zawodników rezerwowych przyszedł czas na montaż automatycznego systemu nawadniania murawy, który wykonała Szkółka Drzew i Krzewów Jacek Wolny z Rogoźnika. Dzięki tej inwestycji, której wartość sięga 41 tys zł, już każdy stadion w gminie posiada taki system.

W maju zamontowany został automatyczny system nawadniania płyty boiska na stadionie sportowym w Górze Siewierskiej. W ramach prac pojawiły się 24 zraszacze, z czego 8 pełnoobrotowych zlokalizowanych w płycie boiska i 16 sektorowych, poza liniami bocznymi i końcowymi. Instalacja nawadniająca została podłączona do wodociągu i energii elektrycznej. Po wykonaniu prac nawierzchnia trawiasta przeszła dodatkowo renowację.

Dzięki inwestycji będzie możliwe intensywne podlewanie murawy w porze nocnej - przy najmniejszym zużyciu wody przez mieszkańców i bez udziału gospodarza obiektu. Co więcej, podlewanie nawierzchni w nocy, gdy temperatura jest niższa sprawia, że woda wolniej paruje, a rośliny mają dłuższy czas na jej absorpcję.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera