Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe karetki dla częstochowskiego pogotowia

Piotr Ciastek
Karetki zaprezentowano na głównym placu miasta
Karetki zaprezentowano na głównym placu miasta Fot. piotr ciastek
Nowe nabytki Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie oraz jednostek OSP będą wspierać działania miejskich służb ratowniczych.

Miasto wspólnie z kierownictwem stacji Pogotowia Ratunkowego stara się sukcesywnie modernizować tabor Pogotowia, które dzięki temu może rezygnować z tych najbardziej wysłużonych karetek.

W ostatnich 3 latach, głównie dzięki środkom z budżetu miasta pogotowie zyskało 9 nowych karetek i jeden samochód transportowy. Poza tym stacja wzięła w leasingu w ubiegłym roku dwie karetki, a w tym - dokłada kolejne, które miasto wyposażyło kosztem 250 tys. zł.

- Łącznie miejska dotacja na karetki i sprzęt do nich od 2014 r. to ponad 2,5 mln zł - podsumował prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, przypominając też o karetce wartości pół miliona złotych, którą udało się pozyskać w końcu 2016 r. dzięki współpracy z wojewodą śląskim - było to pokłosie dobrego współdziałania służb miejskich i wojewódzkich przy zabezpieczaniu wizyty papieża Franciszka.

Oprócz pogotowia i ratowników medycznych duże potrzeby sprzętowe mają także strażacy - ochotnicy, którzy są ważnym ogniwem w systemie ratownictwa, bo często są pierwsi w miejscu zagrożenia czy niebezpiecznego zdarzenia.

Prezydent oficjalnie przekazał nowy, średni wóz strażacki z wyposażeniem jednostce OSP Gnaszyn. Samochód kosztował 800 tys. zł, ale dzięki temu, że miasto zdobyło na niego dofinansowanie unijne, otrzyma refundację, po której wkład z miejskiego budżetu wyniesie 170 tys. zł. Środki zostały pozyskane przez z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 w ramach „Wzmocnienia potencjału służb ratowniczych”.

Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ

Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?

Zawalił się dom w Dębieńsku

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!