Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe kierunki w uczelniach na Śląsku. Politechnika Śląska i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach stawiają na praktyczne studia

OPRAC.:
Martyna Urban
Martyna Urban
Trwa rekrutacja na śląskich uczelniach wyższych. Oferta kierunków na rok akademicki 2021/22 jest naprawdę bogata. Zarówno Politechnika Śląska, jak i Uniwersytet Ekonomiczny oferują dwa, całkiem nowe kierunku, które są dostępne tylko u nich. Wejdź w galerię i przekonaj się o jakich kierunkach mowa.
Trwa rekrutacja na śląskich uczelniach wyższych. Oferta kierunków na rok akademicki 2021/22 jest naprawdę bogata. Zarówno Politechnika Śląska, jak i Uniwersytet Ekonomiczny oferują dwa, całkiem nowe kierunku, które są dostępne tylko u nich. Wejdź w galerię i przekonaj się o jakich kierunkach mowa. Pixabay
Każdego roku śląskie uczelnie starannie dobierają nowe kierunki dla swoich przyszłych studentów. Poprzez analizę rynku uczelnie wyższe mogą dowiedzieć się, na które zawody jest największe zapotrzebowanie. W roku akademickim 2021/2022 Uniwersytet Ekonomiczny oraz Politechnika Śląska oferują młodym nowe, unikatowe w skali kraju kierunki. Które z nich staną się zawodami przyszłości?

Szkoły wyższe prowadzą rekrutację przyszłych studentów. Śląskie uczelnie przygotowały w tym roku nowości dla przyszłych studentów.

Jakie nowości w ofercie kierunków proponują uczelnie?
Wejdź w naszą galerię i wybierz swój ulubiony.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Uniwersytet Ekonomiczny w nadchodzącym roku akademickim postawił na gospodarkę cyfrową. To unikatowy w skali kraju kierunek kształcenia.

Studiować go można na studiach licencjackich (I stopień) oraz magisterskich (II stopień) stacjonarnych i niestacjonarnych. Na studiach licencjackich (I stopień) oferowany jest jako kierunek o profilu praktycznym. – tłumaczy Marek Kiczka, rzecznik Uniwersytetu Ekonomiczny w Katowicach.

Wprowadzenie nowego kierunku było podyktowane bieżącym procesem wykorzystywania technologii w wielu dziedzinach życia. Obecna sytuacja związana z COVID-19 spowodowała, że pracodawcy coraz częściej zaczęli wymagać od swoich pracowników kompetencji cyfrowych na wysokim poziomie. W związku z tym pracownicy zmuszeni byli dokształcać się w zakresie tych umiejętności.

Analiza ofert edukacyjnych szkół wyższych w kraju wykazała, że żadna z uczelni dotychczas nie proponowała jeszcze kierunku, który byłby odpowiedzią na opisane wyżej zmiany rynkowe.

Koncepcja kierunku, jak i opracowany na jej podstawie program studiów, powstały w wyniku pogłębionych analiz, uwzględniających oceny i opinie wszystkich interesariuszy, czyli studentów, pracodawców i pracowników uczelni. Wzięto pod uwagę zarówno zmieniające się potrzeby rynku pracy, jak i oczekiwania młodego pokolenia – mówi dr hab. Magdalena Jaciow, prof. UE z Katedry Badań nad Gospodarką Cyfrową Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Politechnika Śląska w Gliwicach

Politechnika Śląska to bardzo ważna uczelnia w kontekście kształcenia przyszłych inżynierów. To właśnie tutaj tzw. „ścisłowcy” mogą rozwijać swoje pasje i zdobywać uprawnienia do wymarzonego zawodu. W tym roku Politechnika dla swoich przyszłych studentów przygotowała ponad 14 kierunków studiów, w tym jeden, który jest dostępny tylko w Gliwicach.

Studia inżynierskie na kierunkach technicznych, które przeważają w ofercie edukacyjnej Politechniki Śląskiej, to bardzo dobry wybór na obecne czasy. Uczą analitycznej wiedzy w celu tworzenia skutecznych i nowatorskich rozwiązań problemów praktycznych przy jednoczesnym rozwijaniu umiejętności komunikowania się i współpracy. Przygotowują do satysfakcjonującej kariery w przemyśle lub do dalszej nauki – mówi prof. dr hab. inż. Wojciech Szkliniarz, prorektor ds. studenckich i kształcenia.

Politechnika Śląska jako jedna z dziesięciu posiadających w kraju status uczelni badawczych, stoi przed ważnym zadaniem. Współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym w zakresie kształcenia oraz naukowego ruchu studenckiego.

Cały rozwój technologiczny bazuje na synergii technologii z różnych obszarów badawczych, w związku z czym trzeba inaczej podejść do samego procesu kształcenia. Nie możemy kształcić wąskich specjalistów, tym bardziej, że wiedza fachowa jest trudno dostępna. Konieczne jest takie kształcenie inżyniera, które da mu kompetencje ciągłego uczenia się, poznawania nowych technologii, przekwalifikowania się, dostosowania do postępu technologicznego i zdobywania wiedzy poprzez kontakt z przemysłem zaawansowanych technologii — mówi prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, JM rektor Politechniki Śląskiej.

Politechnika Śląska na rok akademicki 2021/2022 oferuje oprócz inżynierskich kierunków technicznych: analitykę biznesową, lingwistykę stosowaną, pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, socjologię, zarządzanie, w tym zarządzanie projektami. Dodatkowo uczelnia oferuje również bezpłatne studia I stopnia w języku angielskim na 12 kierunkach i II stopnia na 16 kierunkach.

Trwa rekrutacja na śląskich uczelniach wyższych. Oferta kierunków na rok akademicki 2021/22 jest naprawdę bogata. Zarówno Politechnika Śląska, jak i Uniwersytet Ekonomiczny oferują dwa, całkiem nowe kierunku, które są dostępne tylko u nich. Wejdź w galerię i przekonaj się o jakich kierunkach mowa.

Nowe kierunki w uczelniach na Śląsku. Politechnika Śląska i ...

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera