Nowe mieszkanie na Śląsku i woj. śląskim [OFERTY DEWELOPERÓW]

Agnieszka Zielińska
Projekt osiedla Dębowe Tarasy nawiązuje do nowoczesnej, wielkomiejskiej elegancji, budynki zdobi harmonijny mariaż naturalnych, ciepłych i chłodnych elementów wykończenia.
Co się buduje na Śląsku i woj. śląskim? Poznajcie najlepsze oferty mieszkaniowe deweloperów. Nowoczesne domy mieszkalne powstaja w najbardziej atrakcyjnych miejscach Katowic, Ustronia, Chorzowa, Będzina, Tychów i Pilchowic.

1. Inwestor: IMMOFINANZ GROUP, Dębowe Tarasy – Biuro Sprzedaży i mieszkanie pokazowe: ul. Baildona 6/2 i 6/22, Katowice, tel. 32 353 30 10, 32 353 30 11, www.debowetarasy.pl, e-mail: sprzedaz@debowetarasy.pl

Osiedle „Dębowe Tarasy” zaprasza do nowego biura sprzedaży oraz mieszkania pokazowego. Premiera, połączona ze specjalnymi ofertami, odbędzie się w terminie 31 lipca – 1 sierpnia. Od godz. 10 do 19 w piątek oraz do 17 w sobotę, na gości czekać będą konsultantki z biura sprzedaży oraz przedstawiciele partnerów. Deweloper na tę okazję przygotował pulę mieszkań w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Kupując któreś z nich, będzie można zaoszczędzić nawet 55 tys. zł.

Nowe lokum biura oraz mieszkanie pokazowe powstały przy współudziale firm zajmujących się planowaniem i urządzaniem wnętrz. Przestrzenie zaprojektowała Pracownia Architektoniczna USZOK, a wykonawstwem zajęła się firma „Leach&Lang Property Consultants”. Meble w mieszkaniach pochodzą głównie z kolekcji duńskiej firmy „BoConcept”, a elementy zabudowy wykonała firma „Komandor”. Łazienki wyposażyła firma „Max-Fliz”. Swój wkład w realizację miały też pozostałe firmy partnerskie osiedla: „Aquaform”, „Dewro”, „Customform”, „ABB”, „Loox System” oraz PH „Maxi Ewa Komorowska”. „Dębowe Tarasy” to nowoczesne osiedle w centrum Katowic, zlokalizowane m.in. w pobliżu największego w Europie parku miejskiego (Park Śląski) oraz centrum handlowego „Silesia City Center”. W ramach III etapu inwestycji w 2014 r. powstało 317 funkcjonalnych mieszkań o różnych metrażach; w trzech budynkach: 11-kondygnacyjnym oraz dwóch 5-kondygnacyjnych. Aktualnie w ofercie dewelopera znajdują się także mieszkania kwalifikujące się do programu „Mieszkanie dla Młodych”.

– Nawet jeśli nabywca nie spełni warunków skorzystania z pomocy państwa i nie otrzyma dofinansowania, możemy kupić mieszkanie w takich cenach, jak osoby, które wsparcie otrzymują. Nasza oferta jest adresowana do rodzin – podkreśla Angelika Cholewka, manager sprzedaży dewelopera „IMMOFINANZ Group”, austriackiego potentata rynku nieruchomości.
Budynki w osiedlu są wyposażone w parking podziemny, komórki lokatorskie, windy oraz obszerne tarasy, ogródki lub balkony. Wstęp na teren osiedla jest monitorowany i możliwy za pomocą pilota oraz kart dostępu. Do dyspozycji mieszkańców jest też sklep.

2. Inwestor: OKAM Capital Spółka z o.o., Biuro Sprzedaży Mieszkań, ul. Generała Władysława Sikorskiego 45, Katowice, tel. 32 209 83 83, 693 030 654, www.domtrzystawy.pl, e-mail: trzystawy@okam.pl

Spółka deweloperska OKAM Capital rozpoczyna budowę II etapu swojej prestiżowej inwestycji w Katowicach. Dom w Dolinie Trzech Stawów to wyjątkowy obiekt mieszkalny zlokalizowany w sąsiedztwie zielonych terenów rekreacyjnych przy ul. gen. W. Sikorskiego.

Przedostatnia faza projektu obejmuje budowę 56 mieszkań o powierzchni od 34 do 99 metrów kwadratowych. Powierzchnia użytkowa mieszkalna inwestycji wyniesie 3962,5 m kw. W ofercie znajdą się mniejsze mieszkania typu studio i dwupokojowe oraz bardziej przestronne apartamenty trzy-, cztero- i pięciopokojowe. W 8-kondygnacyjnym budynku znajdą się również 4 ekskluzywne apartamenty typu penthouse. Do użytku mieszkańców będzie przeznaczony także parking podziemny z 86 miejscami postojowymi. Apartamentowiec jest projektem pracowni architektonicznej Konior Studio, która jest autorem również poprzedniego etapu. Prace budowlane drugiego, przedostatniego etapu rozpoczną się w czerwcu br. i zakończą we wrześniu 2016 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Hochtief.

– Dom w Dolinie Trzech Stawów to jedna z naszych flagowych inwestycji, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Pierwsza faza projektu właśnie została oddana do użytku. Mieszkania w drugim etapie, którego sprzedaż uruchomiliśmy jesienią ubiegłego roku, zostały wyprzedane już w 20 procentach. Podejmując współpracę z najlepszymi projektantami i wykonawcami, gwarantujemy naszym klientom najwyższy standard oferowanych przez nas mieszkań – mówi Michał Skwarek, Sales and Marketing Manager w OKAM Capital.

„Dom w Dolinie Trzech Stawów” to obiekt mieszkaniowy zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie centrum Katowic, z malowniczym widokiem na dolinę. W ramach projektu powstaną również korty tenisowe, boiska, plac zabaw, a w III fazie projektu przewidziano także klub fitness.

Ceny apartamentów w „Domu w Dolinie Trzech Stawów” wynoszą od niespełna 6 tys. zł za metr kwadratowy.

3. Zeta-Park Sp. z o.o., al. Korfantego 179B, Katowice, www.zeta-park.pl, e-mail: biuro@zeta-park.pl, tel. 693 623 090, 693 623 092, 32 608 17 52.

Zespół apartamentów „Zeta-Park” zlokalizowany jest w odległości 300 metrów od centrum Ustronia. Obecnie w ofercie są mieszkania o powierzchni od 49 do 76 m kw. Ich ceny są uzależnione od kondygnacji, na której się znajdują, metrażu, a także wielkości tarasu lub balkonu. Wynoszą od ok. 336 do 445 tys. zł brutto. Oferta adresowana jest do tych, którzy poszukują mieszkania w Ustroniu na stałe lub pragną posiadać wygodny apartament wakacyjno-weekendowy. Zakup apartamentu można też potraktować jako inwestycję kapitałową, aby czerpać dodatkowy dochód z wynajmowanych lokali. Zespół apartamentów „Zeta-Park” mieści się na ogrodzonym w całości terenie z zaprojektowaną zielenią, oświetleniem parkingów i dróg dojazdowych. Budynki posiadają windy oraz podziemne miejsca parkingowe.

W pobliżu znajduje się zespół sanatoryjny i Zakład Przyrodoleczniczy z basenami solankowymi. Region ma także bogatą infrastrukturę rekreacyjną. Kilkadziesiąt wyciągów narciarskich zlokalizowanych w Ustroniu, Wiśle, Szczyrku i Korbielowie, letni tor saneczkowy, korty tenisowe, oznakowane trasy rowerowe i szlaki turystyczne pozwalają na uprawianie sportu. Beskid Śląski oferuje atrakcje cały rok.

– Wiosną uroki Ustronia można poznawać, korzystając z tras spacerowych i rowerowych. Wiosenne przesilenie najłatwiej pokonać dzięki proponowanym przez uzdrowisko kąpielom solankowym, perełkowym, masażom i innym formom relaksu. Latem Ustroń jest miejscem wypoczynku i przygody. Wszyscy, którzy szukają spokoju i ciszy, odnajdą je na wiślańskich plażach, górskich szczytach, z których przy pięknej pogodzie, roztacza się widok na Tatry. Bardziej aktywni i lubiący ryzyko mogą spróbować swoich sił w lotniarstwie i kajakarstwie. Dzieci znajdą rozrywkę w Leśnym Parku Niespodzianek lub na letnim torze saneczkowym na Czantorii – opisuje deweloper.

Dodatkowym atutem lokalizacji osiedla „Zeta-Park” w Ustroniu jest łatwy dojazd drogami szybkiego ruchu nie tylko do Katowic, Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca, ale także Wiednia czy Bratysławy.

4. Inwestor: DOMBUD S.A., ul. Drzymały 15, Katowice, tel. 32 721 91 56, 32 721 91 55; www.dombud.pl, e-mail: inwest@dombud.pl, dn@dombud.pl

Osiedle w Chorzowie przy ul. Karola Miarki składa się z 2 budynków wielorodzinnych – łącznie 36 mieszkań oraz 4 garaże samochodowe. Mieszkania przekazywane są w stanie deweloperskim bez podłóg i białego montażu. W mieszkaniach zamontowano m.in. drzwi wejściowe antywłamaniowe i rolety zewnętrzne (na parterze) oraz indywidualne centralne ogrzewanie gazowe. Na terenie osiedla jest zamknięty parking. Przy wykończeniu „pod klucz” na podłogach panele bądź płytki, białe ściany, drzwi wewnętrzne, biały montaż w łazience. Obecnie dostępne są mieszkania o pow.: 44 m kw. z garażem; 52,45 m kw.; 62,56 m kw.; 64,66 m kw.; 68,56 m kw. Metr kw. brutto kosztuje: od 3197 do 3542 zł wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych. Sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisaniu umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem. Inwestycja gotowa.

Osiedle domów jednorodzinnych w Łaziskach Górnych składa się ze 162 domów różnego typu. Domy wykończono w standardzie deweloperskim. Aktualnie w ofercie: 4 domy o pow. 111,07 m kw. i ostatni dom o pow. 134,73 m kw. Metr kw. brutto kosztuje od 3144 do 3274 zł. Sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisaniu umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem. Inwestycja gotowa.

Budynek przy ul. Baczyńskiego w Sosnowcu jest częścią zespołu 7 budynków mieszkalnych (w tym 4 apartamentowce) wraz z podziemnymi garażami wielostanowiskowymi, połączonych z piwnicami wszystkich budynków klatkami schodowymi. Budynki w zależności od typu posiadać będą od 4 do 7 kondygnacji naziemnych. Nad parkingo-garażami zaprojektowano tzw. zielony dach, dostępny z poziomu parteru oraz chodnika. Atutem inwestycji jest nie tylko projekt, stworzony z myślą o komforcie przyszłych mieszkańców, ale także lokalizacja – w okolicy znajduje się m.in. park oraz las ze ścieżkami rowerowymi. Obecnie dostępnych jest 18 mieszkań o pow. od 42,82 do 74,18 m kw. w cenie od 3541 zł za m kw. wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych. Inwestycja gotowa.

5.Inwestor: ATAL S.A., Filia Katowice, ul. Francuska 102, tel. 32 205 38 39, e-mail: bsmkatowice@atal.pl, www.francuskapark.pl, Biuro Sprzedaży: Katowice, ul. Francuska 102, tel. 32 353 65 73.

„Atal Francuska Park” będzie realizowany w trzech etapach i zakłada powstanie 9 budynków (674 mieszkań o zróżnicowanym metrażu). Znajdzie się tu 8 lokali handlowo-usługowych. Zaplanowano również tereny zielone, z miejscami do rekreacji i odpoczynku oraz z nowoczesnym placem zabaw dla najmłodszych. Osiedle będzie ogrodzone, monitorowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

„Atal Francuska Park II” składać się będzie z trzech budynków, w których znajdzie się 258 mieszkań (metraże od 26 do 136 m kw., układ pokoi – od 1 do 5). Ten etap inwestycji właśnie trafił do sprzedaży, cena 1 m kw. mieszkania to 5400 lub 5600 zł brutto. Mieszkania zostaną wyposażone w balkony, a te na parterze w przydomowe ogródki. Do wybranych apartamentów przynależeć będą tarasy, których powierzchnia wyniesie nawet 147 m kw. W obiektach przewidziano ponad sto komórek lokatorskich. W tej części inwestycji powstanie także 309 miejsc w parkingu podziemnym oraz 29 zewnętrznych miejsc postojowych. Nowoczesna architektura kompleksu wpisze się w otaczający krajobraz i charakter okolicy. Budynki będą posiadały od czterech do ośmiu pięter oraz kondygnację podziemną, gdzie znajdą się stanowiska garażowe i komórki lokatorskie. Na elewacji zostaną wykorzystane elementy grafitowe, drewno olchowe oraz aluminiowe balustrady.
– Pierwszy etap „Atal Francuska Park” został dobrze przyjęty przez mieszkańców Katowic. W ostatnich miesiącach sprzedaż znacznie wzrosła i obecnie utrzymuje się na poziomie powyżej 10 mieszkań miesięcznie. Klienci chętnie korzystają z programu wykończenia wnętrz „Atal Design”. Blisko 70 proc. nabywców zdecydowało się na zakup mieszkania wykończonego „pod klucz” – mówi Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży mieszkań ATAL S.A.

Projekt osiedla przygotował Wojciech Wojciechowski. Planowany termin zakończenia drugiego etapu to koniec 2015 roku.

6. Inwestor: POZYTYW Sp. z o.o., ul. Brzozowicka 110, Będzin,tel. 32 761 73 87, str. int. www.pozytyw.co, e-mail: biuro@pozytyw.co

Będzińskie Osiedle „Brzozowica” jest odpowiedzią na rosnące potrzeby lokalowe osób zamieszkujących ten rejon. Dynamiczny rozwój gospodarczy województwa śląskiego sprawia, że rejon ten staje się coraz bardziej atrakcyjną lokalizacją nie tylko do pracy, ale i do zamieszkania. Osiedle jest dobrze skomunikowane z miastami aglomeracji, jego otoczenie stanowią domy jednorodzinne i tereny zielone. Brak tu zabudowań przemysłowych, mnóstwo za to terenów wypoczynkowych – choćby kompleks jezior Pogoria, park „Zielona”, czy niedawno wyremontowany basen.

– Dbamy o to, by nasze projekty zapewniały wygodę mieszkania. Dlatego kładziemy nacisk na użyteczność wykorzystania przestrzeni. Wiemy też, że piękne otoczenie jest bardzo istotne dla komfortu mieszkania. Zależy nam więc, by oddawane projekty były estetyczne – podkreślają pracownicy spółki POZYTYW, która działa od 2006 roku.

Osiedle „Brzozowica” zostało wybudowane na łącznej powierzchni działek 2,0830 ha. Osiedle tworzą trzy zespoły mieszkalne (4 budynki, 2 budynki i 1 budynek), budynek mieszkalno-usługowy (z funkcją mieszkalną i administracyjną) i jednokondygnacyjny budynek usługowy. Wielkość mieszkań od 34,65 m kw. (pokój, kuchnia, łazienka i przedpokój) do 78,31 m kw. (pokój dzienny z jadalnią, kuchnia, łazienka, w.c., pomieszczenie gospodarcze, przedpokój i dwie sypialnie). Mieszkanie można nabyć w standardzie deweloperskim lub pod klucz (za dodatkową opłatą). Cena 1 m kw. mieszkania 4.331 zł standard deweloperski. Istnieje możliwość zakupu garażu w cenie 39.990 zł. Do końca lipca w promocji można otrzymać do 9,7 tys. zł na wykończenie mieszkania pod klucz. Lokale są dostępne w „MdM”.

Osiedle wyróżnia się dużą ilością terenów zielonych i obiektów rekreacyjnych w części wewnętrznej (obszary zielone zajmą bowiem niemal połowę powierzchni). Teren ma całodobową ochronę (wewnętrzny monitoring telewizyjny nie obejmuje tylko wnętrz mieszkań). W osiedlu przygotowano wygodne parkingi i funkcjonalną infrastrukturę: plac zabaw i boisko sportowe.

7. Inwestor: ORIENS DEVELOPMENT SP. Z O.O., ul. Fabryczna 10, Tychy, Biuro Sprzedaży: ul. Trzy Stawy, Tychy, tel. 606 600 606; str. int. www.parktrzystawy.pl, e-mail: biuro@parktrzystawy.pl

Osiedle „Park Trzy Stawy” to 14 budynków, które stanęły w czterech szeregach. Powierzchnie użytkowe budynków, jak i powierzchnie działek są zróżnicowane. Domy mają od 174 do 204 m kw. powierzchni. Każdy z mieszkańców będzie miał do dyspozycji działkę o powierzchni od 265 do 465 m kw. Ogrody będzie można urządzić zarówno przed domami, jak i za nimi. Całe osiedle będzie ogrodzone. Do domów można dojechać czterema wewnętrznymi drogami, które są połączone z ul. Trzy Stawy. Wjazd na teren poszczególnych szeregów będzie możliwy przez przesuwane bramy. Z myślą o pieszych powstały furtki wejściowe. Każda z przydomowych działek również jest ogrodzona. Układ funkcjonalny każdego domu ma odzwierciedlenie w bryłach budynków. Na parterze zaprojektowano część dzienną, na piętrze nocną. Część budynków ma nad nią antresolę. Przy wejściu do każdego z budynków wybudowano też garaże.

Zadbano też o to, by wszystkie materiały użyte do budowy były dobrej jakości. Wszystkie ściany stałe wykonane są z pustaków „Ytong”. Ściany zewnętrzne izolowane są styropianem, który ma 10 cm grubości i są wykończone tynkiem w kolorze białym. Ślusarka okienna wykonana jest z aluminium. Budynki oferowane są w standardzie deweloperskim, z wykonanymi wszystkimi przyłączami, ogrodzeniem oraz elementami małej architektury.

W pobliżu osiedla nie brakuje ładnej zieleni, dominuje niska, jednorodzinna zabudowa. Łatwo stąd wyjechać samochodem na trasę w kierunku Katowic, Mikołowa, Oświęcimia czy Bielska-Białej.

Osiedle „Park Trzy Stawy” zbudowała spółka „Oriens Development”. To wspólna inicjatywa firmy „Concret” oraz grupy „Oriens”. PPiU „Concret” działa od 24 lat, specjalizując się m.in. w robotach budowlanych i inwestycjach „pod klucz”. Tyska firma zbudowała ponad dwadzieścia obiektów przemysłowych, m.in. zakładów i fabryk oraz liczne banki, hale sportowe, szkoły czy biurowce. „Oriens” to szwajcarska grupa kapitałowa, która w Polsce jest obecna od kilkunastu lat, inwestuje m.in. w branżę nieruchomości.

8. Inwestor: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EWPO Piotr Porwoł, Biuro Sprzedaży: ul. Spółdzielcza 11, Pilchowice,tel. 509 694 744, 32 235 67 76, www.osiedlepilchowice.pl, e-mail: biuro@osiedlepilchowice.pl

PW EWPO prowadzi aktualnie dwie inwestycje mieszkaniowe na terenie gminy Pilchowice.

„Osiedle Słoneczne” zlokalizowane w Pilchowicach na terenie Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich” składa się z 50 domów o zróżnicowanym metrażu i różnej wielkości działek, posiadających podłączenie do wszystkich mediów, z gazem sieciowym i kanalizacją sanitarną włącznie. Jednym z najważniejszych atutów tej inwestycji jest jej położenie, 4 km od granicy Gliwic, 7 km od wjazdu na autostradę A4 (do Katowic jedzie się 20 minut), 6 km od Rybnika. To wszystko sprawia, że mieszkańcy mają szybki dostęp do całej aglomeracji Śląska.

Wykonawca osiedla przyjął niespotykaną zasadę, że to klient decyduje, w jakim domu chce mieszkać. To on planuje układ ścian wewnętrznych, wybiera rodzaj ogrzewania, podejmuje decyzję na temat projektu instalacji elektrycznej, wod.-kan., c.o. Także klient wybiera wielkość i kolor okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej, do klienta należy też wybór kolorystyki tynku zewnętrznego, rodzaj i kolor bruku. Możliwości wyboru różnych wariantów nie wpływają na cenę domu ustaloną przy podpisywaniu umowy.

Druga inwestycja: „Osiedle Nieborowickie” zlokalizowane w Nieborowicach to 89 nieruchomości. Inwestycja składa się z domów w zabudowie szeregowej o powierzchni 100 m kw. i 120 m kw., a także parterowych domów wolno stojących o podobnej powierzchni. Aby zoptymalizować koszty, domy szeregowe realizowane będą w technologii tradycyjnej, zaś domy wolno stojące wykonane będą w systemie szkieletowym.

„Osiedle Nieborowickie” będzie dobrze skomunikowane z takimi miastami, jak Gliwice, Rybnik czy Knurów oraz z autostradą A4 i położone w niewielkiej odległości od szkoły, ośrodka zdrowia czy centrum handlowego.

Pobierałeś zasiłki w czasie epidemii? To musisz wiedzieć

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
KarolDol

Teraz budują coraz lepiej, sam mieszkam w budynku wybudowanym przez Dombud w Katowicach na Wantuły. To budownictwo szeregowce, jest zielono, cicho, same budynki solidne, mieszkam rok, nic złego z budynkiem się nie dzieje, mieszka się dobrze.

r
rafal

Duduja nowe mieszkania a moze by tak te stare budy zaczeli remontowac gdzie wc jest a polpietrze a centralne to piece kaflowe brudne i smierdzace klatki i wilgoc na trzecim pietrze

u
urbanistyka

Przecież "Dębowe Tarasy" czy "Bażantów" to gniazdka dla wulców, których płatforma ściągnęła na Śląsk do obsady stanowisk w spółkach skarbu państwa i w administracji rządowo-samorządowej oraz bufonów którzy chcieli być bliżej "władzy".

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3