NOWE ZNAKI DROGOWE: Odcinkowy pomiar prędkości - dwa nowe...

  NOWE ZNAKI DROGOWE: Odcinkowy pomiar prędkości - dwa nowe znaki poinformują o fotoradarach [18. 2. 2019 r.]

  TK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowe znaki drogowe: Odcinkowy pomiar prędkości - dwa nowe znaki poinformują o fotoradarach
  1/5
  przejdź do galerii

  Nowe znaki drogowe: Odcinkowy pomiar prędkości - dwa nowe znaki poinformują o fotoradarach ©mat. prasowe

  Nowe znaki drogowe - już niebawem zostaną wprowadzone w związku z odcinkowym pomiarem prędkości. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, szykowanym przez Ministerstwo Infrastruktury, wprowadzone zostaną dwa nowe znaki drogowe. Wszystko po to, by kierowcy mieli większą świadomość innego typu kontroli. Dwa nowe znaki drogowe: D-51a i D51b z dwoma aparatami fotograficznymi informującymi o początku i końcu automatycznej kontroli średniej prędkości zastąpią dotychczasowy znak D-51. Przeczytaj, kiedy zmiany proponowane przez Ministerstwo Infrastruktury wejdą w życie.

  Nowe znaki drogowe. Informacja o odcinkowym pomiarze prędkości


  Odcinkowy pomiar prędkości pojawił się w Polsce w listopadzie 2015 roku. W posiadaniu Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego znajduje się 30 zestawów służących do pomiaru średniej prędkości na danym odcinku drogi. Znak D-51 informuje o tego typu kontroli napisem: "Kontrola prędkości. Fotoradar". Ponadto zawiera informacje o długości odcinka na jakiej odbywa się pomiar.  W związku z tym, że znak drogowy D-51 jest mało czytelny ma on zostać zastąpiony dwoma nowymi znakami drogowymi:
  • D-51-a
  • D-51b


  Nowe znaki drogowe: Odcinkowy pomiar prędkości - dwa nowe znaki poinformują o fotoradarach mat. prasowe


  Na nowych znakach drogowych znajdą się:
  • dwa aparaty fotograficzne na niebieskim tle, które informują o początku i końcu odcinkowej kontroli średniej prędkości,
  • w lewym dolnym roku pierwsze znaku pojawi się dopuszczalna prędkość na odcinku, który podlega kontroli (miniatura znaku B-33).


  Główny Inspektorat Transportu Drogowego ma w planach rozbudowę sieci fotoradarów i zakup 39 nowych zestawów do odcinkowej kontroli prędkości w nowych lokalizacjach.  Dwa nowe znaki drogowe. Od kiedy?


  Rozporządzenie o nowych znakach informujących o odcinkowej kontroli prędkości jest obecnie w fazie konsultacji. Kiedy wejdzie w życie? Po upływie 14 dni od opublikowania. Zarządcy dróg mają jednak dużo czasu na dokonanie zmian oznakowania - aż 24 miesiące.

  Źródło: autokult.pl

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  duze bedą

  klemens (gość)

  Zgłoś

  ci co się nie ruszają bez yanosika to będą mieć info. A ci co jeżdzą bez to chociaż teraz będa widzieć TE znaki

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  Beegee (gość)

  Zgłoś

  Czy w zwiazku z tym przepisy sie również zmienia? Wedlug NIK nie mozna ukarac kierowcy za srednia przedkosc. Przepis mowi jasno. Ma być konkretna predkosc zarejestrowana w konkretnym miejscu. Nie...rozwiń całość

  Czy w zwiazku z tym przepisy sie również zmienia? Wedlug NIK nie mozna ukarac kierowcy za srednia przedkosc. Przepis mowi jasno. Ma być konkretna predkosc zarejestrowana w konkretnym miejscu. Nie ma przepisu ktory mowi ze kierowca gdzies na trasie odcinka pomiarowego przekroczyl predkosc a jego srednia przejazdu byla taka i taka i za to otrzyma mandat. Wszyscy ktorzy nie przyjeli mandatu zostali uniewinnieni w postepowaniu sądowym zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Och

  ET (gość)

  Zgłoś

  Szydło o nich wie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Foto

  Aa (gość)

  Zgłoś / 4

  Te wszystkie fotoradary niby bezpieczeństwo ,(owszem w 50% się zgodzę)ale reszta to stoi w takich co nie powinno czasami jest tak że na drodze śmiało może być podniesioną prędkość ale poco wiadomo...rozwiń całość

  Te wszystkie fotoradary niby bezpieczeństwo ,(owszem w 50% się zgodzę)ale reszta to stoi w takich co nie powinno czasami jest tak że na drodze śmiało może być podniesioną prędkość ale poco wiadomo kierowca widzi możliwość przyspieszenia a tu pstryk,a jeszcze jest tak że do foto dojeżdżają spokojnie a później ile fabryka dała i są efektyzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  -

  - (gość)

  Zgłoś / 5 / 1

  "W związku z tym, że znak drogowy D-51 jest mało czytelny ma on zostać zastąpiony dwoma nowymi znakami drogowymi: D-51-a D-51b". Szkoda, że nie zamieszczono tych znaków.
  Na marginesie:...rozwiń całość

  "W związku z tym, że znak drogowy D-51 jest mało czytelny ma on zostać zastąpiony dwoma nowymi znakami drogowymi: D-51-a D-51b". Szkoda, że nie zamieszczono tych znaków.
  Na marginesie: wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości na całej DTŚ i aglomeracyjnym odcinku A4 poprawiłoby bezpieczeństwo i pozwoliło uniknąć utrudnień w sytuacji gdy jakiś sobiepan kozaczy na drodze publicznej, a potem ląduje na barierkach i blokuje wszystkie pasy przez 2 godziny, zanim służby "wykonają czynności".

  zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY