Nowy biurowiec przy Silesia City Center. Zobaczcie Carbon Office

LOTA
Carbon Office przy ulicy Baildona w Katowicach
Carbon Office przy ulicy Baildona w Katowicach Arkadiusz Gola
Przy ulicy Baildona, w sąsiedztwie Silesia City Center, trwa budowa biurowca Carbon Office. Tuż obok, na działce bliżej ulicy Chorzowskiej, jesienią ubiegłego roku rozpoczęła się budowa kompleksu Silesia for Business.

Biurowiec Carbon Office przy ulicy Baildona

Aktualnie w bezpośrednim sąsiedztwie Silesia City Center realizowane są cztery inwestycje biurowe, wśród nich Carbon Office na działce u zbiegu ulic Baidlona i Węglowej. Budynek będzie miał 6 kondygnacji nadziemnych, parking podziemny i prawie 8,5 tys. m kw. Inwestorem jest katowicki Opal.

Nie przegap

Tuż obok,  u zbiegu Chorzowskiej i Baildona, od jesieni ubiegłego roku trwa budowa pierwszego budynku Silesia for Business. Inwestorem jest firma deweloperska TriGranit – ta sama, która przed laty wybudowała SCC i Dębowe Tarasy. Docelowo biurowce będą trzy. Pierwszy, aktualnie budowany, będzie miał 26 tys. m kw. najmu, ponad 60 metrów wysokości, 15 kondygnacji naziemnych i trzy podziemne, na których zaplanowano 440 miejsc postojowych.

Musisz to znać

Po drugiej stronie SCC, przy ulicy Ściegiennego, rośnie  3QUBES z trzema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. Będzie wysoki na 21,5 metra i pomieści 1773,25 m kw. powierzchni użytkowej.

Z kolei naprzeciw SCC, na działce u zbiegu ulicy Chorzowskiej i Grundmanna mamy Face2Face Business Campus. Niższy, 7-piętrowy biurowiec został ukończony w ubiegłym roku i oficjalnie otwarty. Wyższy, 14-piętrowy (łącznie w obu będzie ponad 46 tys. mkw.) jest w budowie i ma być gotowy pod koniec tego roku. Inwestorem jest Echo Investment, kielecka firma, która postawiła już w stolicy aglomeracji śląskiej biurowce przy ulicy Francuskiej (A4 Business Park), centrum handlowe - Libero przy Kościuszki, a planuje kolejny biurowiec na terenie dworca PKS przy ulicy Skargi.

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Z Gwiazdami - Marek Kaliszuk - zapowiedź

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie