Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy gazociąg Tworóg – Kędzierzyn korytarza Północ - Południe jest gotowy

red., js
Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn jest już gotowy do użytkowania. Odpowiednie decyzje wydał Wojewódzkie Inspektor Nadzoru Budowlanego w Opolu oraz Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach.

GAZ-SYSTEM ma wszystkie pozwolenia na użytkowanie gazociągu Tworóg – Kędzierzyn o długości 43,4 km, przeniegajacego przez teren województw śląskiego i opolskiego.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

- Sukcesywnie i terminowo oddajemy do użytkowania kolejne gazociągi Korytarza Północ-Południe. Zakończenie tej inwestycji, w tym węzła rozdzielczego w Tworogu, zwiększy przepustowość systemu przesyłowego w regionie, co wpłynie pozytywnie na dostępność gazu dla odbiorców – powiedział Artur Zawartko, Wiceprezes Zarządu GAZ-SYSTEM.

Na trasie gazociągu zostały wybudowane trzy zespoły zaporowo-upustowe: w Kędzierzynie-Koźlu, w Poniszowicach w gminie Rudziniec oraz w Gajowicach na terenie gminy Wielowieś. Wzdłuż całej trasy ułożono także linię światłowodową.

W ramach tej inwestycji powstał duży węzeł gazowy w Tworogu wraz ze stacją systemową o przepustowości 200 tys. metrów sześciennych na godzinę.

Obejrzyj dokładnie

Gazociąg Tworóg – Kędzierzyn został połączony z niedawno oddanym gazociągiem Zdzieszowice – Kędzierzyn od strony zachodniej, a od wschodu będzie połączony z budowanym gazociągiem Tworóg – Tworzeń. Nowy gazociąg połączono także z istniejącą siecią gazociągów w tym rejonie.

Inwestycja została dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, w wysokości ponad 140 mln złotych.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera