Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy kierunek studiów „Cognitive Technologies” na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej oraz KNUCA

OPRAC.:
Paweł Poniatowski
Paweł Poniatowski
Politechnika Śląska
Szybkie zmiany technologiczne doprowadziły do powszechnego wprowadzenia sztucznej inteligencji. We współczesnym życiu sztuczną inteligencję można rozpoznać niemal wszędzie: od asystentów telefonicznych, takich jak SIRI czy Google Now, po Tłumacza Google i blokery spamu. W odpowiedzi szkoły wyższe dostosowują się do potrzeb XXI wieku.

Kijowski Narodowy Uniwersytet Budownictwa i Architektury (KNUСA) oraz Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej (WOIZ PŚ) otwierają nowy kierunek studiów „Cognitive Technologies” w odpowiedzi na światowe trendy mające na celu kształcenie wykwalifikowanych specjalistów, którzy sprostają wyzwaniom Przemysłu 4.0. I rozwojowi Smart City. Program studiów umożliwi absolwentom rozwiązywanie problemów związanych z powstawaniem i rozwojem technologii kognitywnych, sztucznej inteligencji i automatyzacji.

Zalety programu edukacyjnego to:

  • W związku z upowszechnieniem się stosowania robotów ze sztuczną inteligencją oraz wdrażaniem procesów automatyzacji, wymagane jest odpowiednie wsparcie i administracja, wiedza i umiejętności w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji, które staną się kluczową zaletą w poszukiwaniu pracy i zatrudnieniu.
  • Wykorzystanie sztucznej inteligencji ma potencjalny wpływ na wiele aspektów życia człowieka: zdrowie, finance, prawo – to nie tylko komputer czy przestrzeń kosmiczna. Znane są przykłady udanego zastosowania oprogramowania opartego na algorytmach sztucznej inteligencji np. w rolnictwie. Dostarcza ona rolnikom informacji o warunkach pogodowych i glebowych, a także monitoruje dynamikę wzrostu roślin, pozwalając na osiąganie większych plonów i wyższych zysków. Niektóre kraje mają doświadczenie we wdrażaniu sztucznej inteligencji w celu poprawy planowania środowiskowego, zarządzania ryzykiem katastrof i zapobiegania przestępczości. Nabyty na studiach zestaw kompetencji można zastosować w dowolnej dziedzinie.
  • Ten kierunek edukacyjny obejmuje nabycie umiejętności niezbędnych do tworzenia systemów ekspertowych i rekomendacyjnych oraz wdrażania systemów wysoko obciążonych obliczeniami i przetwarzaniem danych w zadaniach systemów analizy, zarządzania i podejmowania decyzji.
  • Ten program edukacyjny jest realizowany przez profesjonalnych pracowników naukowych i pedagogów, których kwalifikacje spełniają odpowiednie wymagania.

Sztuczna inteligencja i technologie kognitywne to trendy we współczesnym świecie, których nie można ignorować, ponieważ ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że gwałtowne zmiany w tej dziedzinie będą nadal kształtować przyszłość.

Ponadto sztuczna inteligencja i technologie poznawcze są także przedmiotem wielu artykułów naukowych i badawczych. Zainteresowanie tymi zagadnieniami stale rośnie. Rośnie również zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów przygotowanych do wykonywania złożonych zadań i obsługi systemów kognitywnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera