Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowy rektor bielskiej uczelni. Prof. Nowakowski pokieruje Akademią Techniczno-Humanistyczną

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Prof. Jacek Nowakowski został nowym rektorem Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.
Prof. Jacek Nowakowski został nowym rektorem Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. materiały ATH Bielsko-Biała
Dr hab. inż. Jacek Nowakowski, dotychczasowy dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, został wybrany nowym rektorem tej uczelni. Zastąpił na tym stanowisku prof. Jarosława Janickiego, który pełnił tę funkcję w latach 2016-2020.

Kolegium Elektorów w poniedziałek 29 czerwca wybrało nowego rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kadencję 2020-2024. O tę funkcję ubiegało się dwóch kandydatów – dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki dr hab. inż. Jacek Nowakowski oraz dr hab. n. med. Rafał Bobiński, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

W głosowaniu wzięło udział 60 osób – prof. Bobiński otrzymał 14 głosów, a prof. Nowakowski uzyskał ich 45 zostając tym samym nowym rektorem bielskiej uczelni.

Dziękując za poparcie podkreślał wagę rozwoju uczelni i wspólną pracę w tym celu. Podkreślił, że zdaje sobie sprawę z tego, że mandat, jaki otrzymał do pracy i kierowania uczelnią, nie jest mandatem bezwzględnym. – dlatego będzie chciał wyciągnąć rękę do tych osób, które miały inne spojrzenie na obsadę tego stanowiska.

– Nasze programy – prof. Bobińskiego, jak i mój – mają elementy wspólne, ale i miejscami się różnią. Będę starał się tak pracować, żeby z upływem kolejnych miesięcy jak największą grupę osób zjednać wokół swojego zespołu, który będę budował, tak by nasza uczelnia się rozwijała – zaznaczył rektor elekt.

Zobacz koniecznie

Prof. Jacek Nowakowski jest absolwentem Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Łódzkiej Filii w Bielsku-Białej (specjalność Samochody i silniki). Studia ukończył w roku 1986. Pracę w Instytucie Technologiczno-Samochodowym podjął na studiach w 1984 roku.

Jest wychowankiem profesorów Jana Wajanda i Macieja Sobieszczańskiego. Na bielskiej uczelni pełnił kilka funkcji – był prodziekanem ds. studentów Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH w latach 2005 – 2008, a także pełnomocnikiem rektora ds. jakości kształcenia w latach 2008 – 2016. W 2016 roku został wybrany na stanowisko dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki ATH.
Nowy rektor ATH prywatnie interesuje się lotnictwem, historią, malarstwem, lubi też jazdę na nartach.

Prof. Jacek Nowakowski zastąpił na stanowisku rektora bielskiej uczelni prof. dr hab. Jarosława Janickiego, który – wybrany w kwietniu 2016 r. – sprawował tę funkcję w kadencji 2016–2020.

Musisz to wiedzieć

Nie przeocz

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera