MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy stadion w Sosnowcu. Widać podstawy trybun dla kibiców. Zagłębiowski Park Sportowy rośnie w oczach

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Tak dziś wygląda budowa stadionu sportowego i hali w rejonie Górki Środulskiej w Sosnowcu, gdzie powstaje Zagłębiowski Park Sportowy Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tak dziś wygląda budowa stadionu sportowego i hali w rejonie Górki Środulskiej w Sosnowcu, gdzie powstaje Zagłębiowski Park Sportowy Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Zagłębiowski Park Sportowy, który powstaje na Środuli, ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem w całym regionie. To bowiem nie tylko nowy stadion, ale także hala sportowa oraz lodowisko. Sprawdziliśmy, jak dziś przebiegają prace przy budowie tego ogromnego obiektu sportowego.

Sosnowieccy piłkarze grają dziś w I lidze na Stadionie Ludowym, do którego wspólnie z kibicami mają ogromny sentyment, ale trudno jednak ten obiekt zmodernizować, bo ma on już prawie 65 lat. Tak więc jak przyznał prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński łatwiej wybudować nowy stadion za 148 mln zł (120 mln zł netto, bo spółka Zagłębiowski Park Sportowy odzyska VAT) niż remontować stary za 100 mln zł. Zapadła więc decyzja o budowie nowego kompleksu sportowego, w skład którego wchodzić będzie m.in. stadion o pojemności ponad 11,5 tysiąca osób. Trzyletnia umowa na jego budowę biegnie od maja 2019 roku, tak więc cały obiekt ma być gotowy w połowie 2022 roku.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Czy to się uda? Na razie wszystko wskazuje na to, że tak. Prace wokół Górki Środulskiej, od strony ul. Zaruskiego i Bora-Komorowskiego, rozpoczęły się we wrześniu 2019 roku, od niwelacji terenu i wycinki drzew.

- Na razie nie ma żadnych zakłóceń, terminy nie są zagrożone – informowała ostatnio DZ Karina Skowronek, prezes spółki Zagłębiowski Park Sportowy.

Bądź na bieżąco i obserwuj

Pod koniec marca br. na ukończeniu były prace przy fundamentach pod trybunami zachodnią, wschodnia i północną, a potem zakończone zostały prace pod trybuną południową. Trwały też prace przy nasypie pod płytę boiska i budowa zbiornika retencyjnego. Dziś widać już konkretne efekty tych prac, a także podstawy trybun. Wylane zostały także fundamenty pod budowę hali sportowej.

Stadion buduje Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, którego wizytówką jest nowy stadion piłkarski, jaki powstał w 2015 roku Bielsku Białej.

Oprócz widowni na stadionie znajdą się nowoczesne szatnie dla gospodarzy z salą fitness i pomieszczeniami do odnowy biologicznej. Będą też dwie szatnie dla drużyn gości oraz pełne zaplecze wymagane przez organizacje sportowe, czyli m.in.. odpowiednie pomieszczenia dla sędziów, sale konferencyjne, sale do rozgrzewki zawodników. Jest również przestrzeń na restaurację i na przykład sklep z gadżetami dla kibiców.

Nowy Zagłębiowski Park Sportowy składać się będzie również z hali sportowej oraz lodowiska. Ten pierwszy obiekt od października 2019 roku także już powstaje w sąsiedztwie stadionu, a przetarg na jego wykonanie również wygrało Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Tym razem realizuje jednak tę inwestycję wspólnie z Przedsiębiorstwem Miejskim MZUM.PL z Dąbrowy Górniczej. Hala sportowa będzie kosztować 57,6 mln zł (brutto). Ma być gotowa w dwa lata, a więc w październiku 2021 roku. Znajdą się tutaj boiska do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, zawodów szermierczych oraz sala treningowa, restauracja, zaplecze konferencyjne. Ostatnim elementem Zagłębiowskiego Parku Sportowego ma być lodowisko.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Nie przeocz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera