Nowy szpital w Katowicach nabiera kształtów [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Nowy szpital w Katowicach nabiera kształtów [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Geo Medical Katowice: Szpital w budowie
  1/6
  przejdź do galerii

  Geo Medical Katowice: Szpital w budowie ©Geo Medical Katowice

  Kompleks medyczny Geo Medical u zbiegu Ceglanej i Wita Stwoszaw Katowicach nabiera kształtów. Dwa skrzydła nowego szpitala mają już elewację. Szpital będzie się składał z trzech powiązanych ze sobą obiektów. ZOBACZCIE NAJNOWSZE ZDJĘCIA
  Kompleks medyczny Geo Medical budowany u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza od 2013 roku powoli nabiera kształtów. Gotowa jest elewacja jednego z dwóch realizowanych obecnie szpitalnych skrzydeł. Budynki mają być gotowe na przełomie 2015 i 2016 roku. W drugim etapie inwestycji, który rozpocznie się po zakończeniu pierwszego, budowane będzie trzecie skrzydło szpitala, centrum diagno-styczno - terapeutyczne i hotel.

  NFZ Katowice uaktualnił wykaz czynnych przychodni i gabinetów lekarskich w woj. śląskim. Zobacz, gdzie możesz się leczyć za darmo i którzy lekarze przyjmują bez problemów.
  KLIKNIJ I ZOBACZ KONIECZNIE:
  PRZYCHODNIE CZYNNE OD 2.1.2015 W WOJ. ŚLĄSKIM GODZ. 12


  Aktualnie budowane są dwa skrzydła szpitala wielospecjalistycznego wraz z blokiem operacyjnym.
  - Trwają prace nad zamknięciem stanu surowego i zabezpieczeniem budynku szpitala przed zimą. Zostały wstawione okna, powstaje elewacja zewnętrzna wraz z ociepleniem - wymienia Arkadiusz Michalak, specjalista ds. projektu medycznego Geo Medical.

  W kolejnych etapach prac wykonywane będą instalacje oraz wykończenie wnętrz budynku.
  - Biorąc pod uwagę całość prac związanych z budową szpitala "pod klucz", stan zaawansowania robót można określić na około 40 proc. w przypadku pierwszego skrzydła budynku i bloku operacyjnego oraz ok. 50 proc. w przypadku skrzydła drugiego - dodaje Michalak.

  Równolegle inwestor, czyli Geo Grupa Deweloperska - rozpoczął przygotowania do wyposażania szpitala. - Proces ten przebiega dwuetapowo. Pierwszy z etapów w zasadzie już się rozpoczął. Ta grupa działań polega na wyborze konkretnych sprzętów np. diagnostycznych, czy będących elementami wyposażenia bloku operacyjnego, tak aby wspólnie z generalnym wykonawcą obiektu ustalić jakiego rodzaju specyficzne instalacje i przyłącza będą potrzebne w danym miejscu szpitala - wyjaśnia Michalak.

  To sprzęty i urządzenia, które wymagają specjalnych przyłączy, albo muszą zostać wprowadzone do budynku przed postawieniem ścianek działowych.

  - To głównie urządzenia wielkogabarytowe i montowane na stałe, jak np. tomograf komputerowy, który będzie pracował w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, czy lampy operacyjne do sal operacyjnych - dodaje rzecznik.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  KASA

  fajla11

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 11

  CIEKAWE ILE ZBUDOWANO -WILLIII NA KOSZT TEGO MOLOCHA
  HAHAHAHHAHAA


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ile chcieli

  Greg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11

  To w 100% prywatna inwestycja developera więc mogli postawić tyle willi ile chcieli. Ich kasa.
  Ale nie wiem więc ponarzekam, że coś budują i oskarżę o defraudację.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo