Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nożownik z Katowic złapany w Hiszpanii. Zdradził go tatuaż GKS Katowice ZDJĘCIA + WIDEO

DRAPA
Dariusz N. nożownik z Katowic zatrzymany w Hiszpanii. Zmienił wygląd, ale zdradził go tatuaż klubu GKS Katowice
Dariusz N. nożownik z Katowic zatrzymany w Hiszpanii. Zmienił wygląd, ale zdradził go tatuaż klubu GKS Katowice
Nożownik Dariusz N. złapany w Hiszpanii. Ma usłyszeć m.in. zarzut zabójstwa 19-letniego piłkarza Dominika Koszowskiego w trakcie ulicznej bijatyki przed Galerią Katowicką. Tuż po zdarzeniu w sierpniu ubiegłego roku uciekł z Polski i ukrywał się 14 miesięcy. W tym czasie zmienił wygląd, bo przeszedł operację plastyczną w Pradze. Wpadł w trakcie ładowania przesyłki z narkotykami przez tatuaż swojego klubu GKS Katowice. Wkrótce zostanie przetransportowany do Katowic ZOBACZCIE ZDJĘCIA I WIDEO

Dariusz N. został zatrzymany w chwili załadunku dużej przesyłki - "puszek z pomidorami" - w których ukryte były narkotyki.

Wpadł w Perafort w Katalonii. Miejsce pobytu 36-letniego mieszkańca Katowic, poszukiwanego od grudnia 2016 roku Europejskim Nakazem Aresztowania, ustalili policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Do zatrzymania doszło dzięki monitorowaniu ruchów poszukiwanego i ścisłej współpracy za pośrednictwem ENFAST z katalońskimi stróżami prawa. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo przy użyciu noża, do którego doszło w Katowicach 21 sierpnia 2016 roku.

21 sierpnia 2016 roku w Katowicach przy ul. 3 Maja doszło do bójki. W jej trakcie jeden z uczestników otrzymał dwa ciosy nożem w klatkę piersiową. Rany skutkowały uszkodzeniem serca i wątroby, krwotokiem, a następnie śmiercią. Bezpośrednio po tym zdarzeniu policjanci zatrzymali kilku jego uczestników. Osoba, która według posiadanych przez śledczych informacji oraz zabezpieczonych nagrań z monitoringu w trakcie zdarzenia posługiwała się nożem i zadała śmiertelne rany, nie została zatrzymana, ani nie zgłosiła się na policję, w związku z czym wszczęto jej poszukiwania.

ZOBACZ KONIECZNIE:
POSŁUCHAJ NAGRANIA WSTRZĄSAJĄCEJ ROZMOWY Z DYSPOZYTOREM POGOTOWIA

Policjanci ustalili, że ostatnim miejscem pobytu podejrzanego na terenie Polski była jedna z miejscowości w województwie dolnośląskim, po czym wyjechał on za granicę. W związku z tym 7 grudnia 2016 roku wszczęto za nim poszukiwania na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania na terenie wszystkich państw UE oraz kanałem Interpol na terenie 190 państw poza Europą.

W trakcie prowadzonej sprawy poszukiwawczej kryminalni z Katowic ustalili, że poszukiwany, chcąc uniknąć zatrzymania, przemieszczał się po wielu krajach Europy - między innymi po Niemczech, Holandii, Czechach, Irlandii oraz Hiszpanii. Katowiccy policjanci od grudnia 2016 roku badali każdy najdrobniejszy szczegół w sprawie i krok po kroku zbliżali się do ustalenia miejsca ukrywania się Dariusza N. (pseudonimy Ostry i Daro).

Od momentu wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania za poszukiwanym, w sprawę zaangażowano Punkt Kontaktowy ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Głównej Policji. ENFAST (European Network of Fugitive Active Search Teams) - to sieć współpracy grup poszukiwań celowych działających w krajach UE, umożliwiająca natychmiastowy przekaz informacji z grupy poszukiwawczej w jednym kraju do grupy poszukiwawczej w innym kraju, co skutkuje natychmiastowym działaniem, bez zbędnej zwłoki. Z uwagi na fakt przemieszczania się poszukiwanego po różnych krajach Unii Europejskiej, istotne było włączenie w sprawę zespołów poszukiwawczych sieci ENFAST m.in. z Niemiec, Holandii, Czech, Irlandii i finalnie Hiszpanii. Katowiccy "poszukiwacze" wykonali szereg czynności, które w efekcie pozwoliły ustalić, że poszukiwany przebywa na terenie Hiszpanii.

Przedstawiciele ENFAST w Biurze Kryminalnym KGP natychmiast poinformowali o tym fakcie swoich odpowiedników w Hiszpanii. W rezultacie 24 października 2017 roku około godziny 17 w hiszpańskiej miejscowości Perafort w Katalonii, kilkunastoosobowa grupa policjantów FAST, wyspecjalizowana w zatrzymywaniu najgroźniejszych przestępców poszukiwanych międzynarodowo, zatrzymała Dariusza N.

Nie stawiał on oporu i był bardzo zaskoczony zatrzymaniem. Przedstawił się innym imieniem i nazwiskiem, okazał też polski dowód osobisty na dane osoby pochodzącej z województwa lubuskiego. Do zatrzymania doszło w momencie załadunku dużej przesyłki na ciężarówkę wynajętą z firmy przewozowej. Przesyłka, przygotowana przez poszukiwanego, miała trafić do Polski. Po sprawdzeniu okazało się, że na dwóch paletach znajdują się puszki z sosem pomidorowym, a w nich ukryta jest marihuana.

Jak ustalono w trakcie postępowania, podobne przesyłki trafiły już do Polski, min. do woj. śląskiego.

W 63 puszkach znaleziono 20 kilogramów narkotyków o wartości rynkowej w Polsce 140 tys. euro, a także wagę do ważenia narkotyków, urządzenie do pakowania próżniowego, nowe, puste puszki, folie do pakowania i etykiety. Dodatkowo poszukiwany miał przy sobie dokumenty tożsamości na różne dane osobowe. Dariusz N. zmienił całkowicie swój wygląd - zapuścił włosy i brodę. Stało się to operacji plastycznej w Pradze. Został jednak szybko zidentyfikowany, dzięki charakterystycznemu tatuażowi na ramieniu z orłem i nazwą GKS Katowice.

Pogrzeb Dominika Koszowskiego w kościele w Bogucicach

Pogrzeb 19-letniego Dominika. Zginął od ciosów nożem. Kibice...

Podejrzany w najbliższym czasie, zgodnie z Europejskim Nakazem Aresztowania, zostanie przetransportowany do Polski, a następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!