Nożownik z rybnickiego wesela w sądzie. Przesłuchano...

  Nożownik z rybnickiego wesela w sądzie. Przesłuchano Jonatana B. i świadków ZDJĘCIA

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Rybniku odbyło się pierwsze niejawne posiedzenie sądu w sprawie Jonatana B., mężczyzny, który zaatakował nożem parę młodą na ślubie w Rybniku. Posiedzenie było niejawne i dotyczyło wniosku o umorzenie postępowania karnego i zastosowanie środka zabezpieczającego.
  Nożownik z rybnickiego wesela w sądzie. Przesłuchano Jonatana B. i świadków
  1/4
  przejdź do galerii

  Nożownik z rybnickiego wesela w sądzie. Przesłuchano Jonatana B. i świadków ©KMP Rybnik

  Nożownik z rybnickiego wesela w sądzie. Przesłuchano Jonatana B. i świadków  Wczoraj, 6 lutego, w Sądzie Okręgowym w Rybniku odbyło się pierwsze niejawne posiedzenie sądu w sprawie Jonatana B., mężczyzny, który zaatakował nożem parę młodą na ślubie w Rybniku. Posiedzenie było niejawne i dotyczyło wniosku o umorzenie postępowania karnego i zastosowanie środka zabezpieczającego.

  - Nie ma aktu oskarżenia, tylko jest wniosek o umorzenie postępowania karnego i zastosowanie środka zabezpieczającego - tłumaczy Agata Dybek-Zdyń, rzecznik sądu okręgowego w Gliwicach


  Dodaje, że takie postępowania z urzędu są niejawne. - Prokurator zawnioskował o umorzenie i zastosowanie środka zabezpieczającego - dodaje.

  Ma to związek ze zdrowiem psychicznym mężczyzny.
  - Chodzi o o umorzenie postępowania, by potem można było orzekać o środku zabezpieczającym, czyli tak naprawdę o umieszczeniu w szpitalu psychiatrycznym - dodaje Agata Dybek-Zdyń.

  Wczoraj w rybnickim Sądzie Okręgowym przesłuchano Jonatana B. oraz dwóch świadków.
  Kolejne posiedzenie sądu odbędzie się 25 lutego.

  Pisaliśmy o tej sprawie wcześniej:
  Atak nożownika na weselu w Rybniku. Nieszczęśliwie zakochany 23-latek ranił nowożeńców
  Atak nożownika na ślubie w Rybniku: To cud że żyjemy
  Atak nożownika na ślubie w Rybniku. Rzucił się na pannę młodą i pana młodego. Grozi mu dożywocie


  Przypomnijmy, 10 marca 20-letnia Nikola i 25-letni Sebastian przeżyli na swoim ślubie atak szaleńca, który pokiereszował ich nożem.

  W Centrum Chrześcijańskim Winnica w Rybniku, podczas składania przysięgi, nagle pojawił się Jonathan z nożem. Wszystko działo się błyskawicznie.

  Ustaliliśmy, że najpierw zaatakował pana młodego, zadając mu poważny cios w szyję. Potem zaatakował pannę młodą, zadając co najmniej kilka ciosów. Dziewczyna instynktownie się skuliła, dlatego doznała rany szyi, pleców, barków - wyjaśniała prokurator Malwina Szyndzielorz-Pawela, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku.

  Biegli uznali, że sprawca jest niepoczytalny i nie może odpowiadać za swoje czyny. Prokuratura wniosła o umorzenie sprawy i detencję, czyli umieszczenie mężczyzny na przymusowym leczeniu psychiatrycznym.

  Do sprawy odniósł się w styczniu Sebastian, pan młody, który razem ze swoją przyszłą żoną, został zaatakowany na swoim ślubie w Centrum Chrześcijańskim Winnica w Rybniku.

  W styczniu rozmowie z naszym dziennikarzem, przyznał, że o umorzeniu sprawy i uznaniu napastnika za niepoczytalnego dowiedział się dziś z mediów.

  - Jeżeli jest chory i potrzebuje leczenia, to niech zdrowieje, ale ja mam wątpliwości w kwestii weryfikacji jego choroby i mam obawę, że choroba może być zmyślona aby uniknąć kary - mówił nam wcześniej Sebastian, który został zaatakowany nożem na swoim ślubie w Rybniku.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA