Stanisław Moneta
Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik AFP/EAST NEWS
Na pożegnanie z Ligą Narodów Polska zremisowała 1:1 w Guimaraes z Portugalią. Dzięki temu do eliminacji Euro 2020 będziemy losowani z pierwszego koszyka. Mimo pozytywnego wyniku Biało-Czerwoni nie pokazali wielkiej piłki. Rywale zagrali rezerwowym składem, a ostatnie pół godziny grali w osłabieniu. Oceniamy (w skali 1-6) drużynę Jerzego Brzęczka.

Wojciech Szczęsny - 3
Przy straconej bramce bardziej od niego zawinił Klich. Bramkarz Juventusu mógłby popracować nad wyprowadzaniem piłki nogami.

Tomasz Kędziora - 3-
Był blisko zdobycia bramki, ale Portugalczyków uratowała poprzeczka.

Thiago Cionek - 3
Poza szybkością w otrzymaniu żółtej kartki (11. minuta) niczym specjalnym nie zaimponował.

Jan Bednarek - 2+
Też złapał żółtą kartkę już w pierwszej połowie. Był trochę mniej pewny od Cionka.

Bartosz Bereszyński - 3+
Dobra druga połowa, w pierwszej zdarzyło mu się kilka niebezpiecznych strat.

Przemysław Frankowski - 4
Robił dużo zamieszania pod bramką rywali, a do tego skutecznie wracał do obrony.

Grzegorz Krychowiak - 2
Na miejscu Jerzego Brzęczka stracilibyśmy do niego cierpliwość. Najpierw irytował stratami, później zaczął już grać bezpieczniej, ale bez błysku.

Mateusz Klich - 2
Nie upilnował Andre Silvy przy rzucie rożnym, a napastnik strzelił gola na 1:0. Reszta meczu w wykonaniu pomocnika Leeds również co najwyżej przeciętna.

Piotr Zieliński - 2+
Nadal czekamy aż "odpali" w reprezentacji. Błysnął tylko akcją i strzałem w końcówce przy stanie 1:1, ale Beto obronił. Przebudzenie się w końcówce to zdecydowanie za mało jak na zawodnika, który ma być liderem Biało-Czerwonych.

Kamil Grosicki - 3+
Opaska kapitana mu służy. "Grosik" był aktywny, kilka razy włączył swoje "Turbo".

Arkadiusz Milik - 4-
Uratował remis, wywalczył i wykorzystał (dwa razy, bo sędzia kazał go powtórzyć) rzut karny. Godnie zastąpił Roberta Lewandowskiego. Dlatego nieco naciągniemy jego ocenę na "czwórkę", choć po dobrym początku meczu miał długi przestój.

Jacek Góralski - 2+
Wszedł z ławki i wiele do gry naszej drużyny nie wniósł.

Damian Kądzior - 3
Próbował strzałów z dystansu, niestety brakowało celności.

Damian Szymański - bez oceny
Grał zbyt krótko.

Robert Lewandowski: Mamy mało czasu, ale musimy być cierpliwi

Materiał oryginalny: Oceniamy Polaków po meczu z Portugalią. Frankowski i Milik na plus, rozczarował środek pola [OCENY] - Portal i.pl