Odra Opole - GKS Jastrzębie 0:2 RELACJA Fatalna passa przerwana! GKS wygrywa w Opolu

Piotr Chrobok
GKS Jastrzębie ma patent na Odrę Opole.
GKS Jastrzębie ma patent na Odrę Opole. arc.
Historia zatoczyła koło! GKS Jastrzębie pokonał Odrę Opole, ostatni zespół, z którym jastrzębianom udało się wygrać w lidze. Podopieczni trenera Pawła Ściebury wygrali w Opolu 2:0 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Fortuna I ligi.

Odra Opole - GKS Jastrzębie 0:2. Fatalna passa przerwana! GKS wygrywa w Opolu

Odra Opole była ostatnim zespołem z jakim udało się w meczu ligowym wygrać piłkarzom GKS-u Jastrzębie. Od 7 czerwca i meczu w Opolu, w Odrze upłynęło sporo wody, a w Odrze z Opola wiele się zmieniło.

Podopieczni trenera Dietmara Brehmera zażegnali kryzys i z jedną jak dotychczas porażką obecnie są rewelacją Fortuna I ligi. Ich rolę rozczarowującej drużyny przejęli za to jastrzębianie, którzy w rozgrywkach ligowych nie zdołali ograć rywali w dziewiętnastu kolejnych spotkaniach.

Beznadziejną passę piłkarze z Jastrzębia-Zdroju przerwali w dwudziestym meczu od czasu gry czerwcowej gry w Opolu i wygrali w rozgrywanym niemal w samo sobotnie południe starciu z Odrą.

Odra, która w meczu Fortuna I ligi jeszcze nigdy nie zdołała pokonać GKS-u w sobotnim spoktaniu zwęszyła najlepszą ku temu szansę. Od początku opolanie starali się dobrać do skóry gościom.

Plany gospodarzom pokrzyżował jednak obrońca Piotr Żemło. W ciągu 25. minut defensor dopuścił się dwóch niebezpiecznych fauli i wyleciał z boiska. Dodatkowo, drugie przewinienie defensora miało miejsce w polu karnym i sędzia Daniel Kruczyński wskazał na jedenasty metr od bramki.

Z wapna nie pomylił się Daniel Szczepan i mecz odwrócił się o 180 stopni. Jastrzębianie, którzy do tej pory tylko statystowali na boisku stanęli przed największą jak dotąd okazją do zdobycia trzech punktów. Jeszcze przed przerwą GKS mógł podwyższyć prowadzenie, ale Odrę w grze utrzymał golkiper Kacper Rosa.

Co nie udało się do przerwy dokonało się po zmianie stron. W 53. minucie na 2:0 trafił prawdziwy kat Odry Farid Ali, który trafił w trzecim z rzędu pojedynku obu drużyn. Dwubramkowe prowadzenie przyjezdnych pozwoliło im na uspokojenie gry, dowiezienie korzystnego wyniku do końca i zainkasowanie pierwszych trzech oczek od dokładnie pięciu miesięcy.

Odra pozostała tym samym ulubionym rywalem jastrzębian na zapleczu Ekstraklasy. Na pięć pojedynków, piłkarze z Jastrzębia w każdym z nich wygrywali.

GKS przerwał fatalną passę meczów bez zwycięstwa, ale bilans trenera Pawła Ściebury nadal przedstawia się mizernie. Nic dziwnego, że w sieci roi się od komentarzy o konieczności poszukiwania nowego trenera. Co na to klub? Jak mówi rzecznik prasowy GKS-u Jastrzębie władze jastrzębian nie planują jak na razie przetasowań na stanowisku pierwszego szkoleniowca.

Odra Opole – GKS Jastrzębie 0:2 (0:1)

Bramka: 0:1 Daniel Szczepan (24-karny) 0:2 Farid Ali (53)

Żółte kartki: Żemło, Bonecki, Trojak, Piech, Matuszewski (Odra) – Szczepan (GKS)

Czerwona kartka: Żemło (za dwie żółte)

Odra: Rosa – Tabiś, Kostrzycki, Żemło, Matuszewski, Trojak(71'Winiarczyk), Mikinić(70'Wróbel), Bonecki(57'Niziołek), Nowak, Janus(57'Kort), Piech(61'Gancarczyk). Trener: Dietmar Brehmer

GKS: Pawełek – Zalewski(82'Szcześniak), Rutkowski, Bondarenko, Witkowski, Jadach(69'Skórecki), Feruga, Bielak, Mróz, Ali(87'Apolinarski), Szczepan(70'Rumin). Trener: Paweł Ściebura

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec)

Widzów: bez udziału publiczności