Odra Opole - GKS Katowice 0:4 [RELACJA] Katowiczanie poszli za ciosem

Odra Opole przegrała z GKS Katowice
Odra Opole przegrała z GKS Katowice Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Odra Opole - GKS Katowice 0:4 [RELACJA] Katowiczanie poszli za ciosem i po zwycięstwie przed dwoma tygodniami w Jastrzębiu teraz przywieźli trzy punkty z Opola. Wygrana z Odrą była tym cenniejsza, że GKS przez blisko godzinę grał w tym spotkaniu w dziesiątkę.

Piłkarze GKS Katowice przed wyjazdem do Opola przekonywali, że wygrana w derbach z Jastrzębiem była przełomem i teraz zaczną grać lepiej. Wielu nie do końca wierzyło w te słowa, ale okazało się, że zespół Dariusza Dudka nie zmarnował dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach i w Opolu zaprezentował się z dobrej strony. Efektem było zwycięstwo nad wyżej notowaną Odrą.

Mecz w Opolu nie zaczął się dobrze dla katowiczan, bo już w 12 min. stracili oni Radka Dejmka. Czeski obrońca doznał urazu barku i po niespełna kwadransie gry na murawie pojawił się Jakub Wawrzyniak.

GKS objął prowadzenie w 27 min. Dośrodkowanie w pole karne przedłużył Arkadiusz Jędrych i David Anon z bliska wepchnął piłkę do siatki. Hiszpan miał także udział przy drugiej bramce, która padła minutę później. Po jego dośrodkowaniu piłka odbiła się od obrońcy Odry Pawłą Baranowskiego i przelobowała bramkarza Artura Krysiaka.

Katowiczanie poszli za ciosem i w 34 min. prowadzili już 3:0. Tym razem klasą błysnął Tymoteusz Puchacz. Wypożyczony z Lecha Poznań reprezentant Polski do lat 20 przygotowujący się do mundialu w naszym kraju, przeprowadził fantastyczny rajd i z zimną krwią pokonał bramkarza Odry.

GKS potrzebował siedmiu minut by strzelić trzy gole, a Jakub Habusta potrzebował czterech minut, by zobaczyć w Opolu dwie żółte kartki i wylecieć z boiska. Czeski obrońca jeszcze jesienią grał w Odrze i chyba za bardzo chciał się pokazać w Opolu, w efekcie niepotrzebnie osłabił drużynę.

Katowiczanom natychmiast przypomniał się pierwszy mecz z Odrą w tym sezonie. GKS do przerwy prowadził na Bukowej 2:0, a jednak zdobył tylko jeden punkt. W Opolu zaliczka była wprawdzie większa, lecz goście przez blisko godzinę musieli grać w dziesiątkę.

Po zmianie stron Odra faktycznie osiągnęła przewagę. Świetne okazje do zdobycia gola mieli Miłosz Trojak i Dawid Błanik, ale Mariusz Pawełek zachował czyste konto. Atakujący gospodarze w końcówce nadziali się na kontrę. Akcję przeprowadził Puchacz, który do gola dołożył asystę, a skutecznym uderzeniem wykończył ją Adrian Błąd, który ostatnio wpisuje się na listę strzelców zarówno w meczach ligowych jak i sparingach.

GKS odniósł drugie z rzędu ligowe zwycięstwo - dużo bardziej efektowne niż to w Jastrzębiu, ale w tabeli Fortuna 1. Ligi wciąż jest przedostatni. W środę o godz. 19.30 katowiczanie rozegrają na Bukowej zaległe spotkanie z Chojniczanką.

Odra Opole - GKS Katowice 0:4 [0:3)
0:1 David Anon (27), 0:2 Paweł Baranowski (28-samobój), 0:3 Tymoteusz Puchacz (34), 0:4 Adrian Błąd (79)