Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:0. Pudło za pudłem [RELACJA, ZDJĘCIA]

Sosnowiczanie przegrali drugi mecz w tym sezonie.
Sosnowiczanie przegrali drugi mecz w tym sezonie. Marzena Bugala Polska Press
Koszmarną wprost nieskutecznością popisali się w Opolu piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Za karę przegrali z gospodarzami, którzy w całym meczu oddali jeden celny strzał i to wystarczyło im do zwycięstwa.

Zagłębie Sosnowiec w Opolu nie wygrało z Odrą od 2014 roku i ta seria nie została zakończona. W piątek zespół Krzysztofa Dębka przegrał 0:1, ponosząc drugą porażkę w trzecim występie w sezonie.

W pierwszej połowie sosnowiczanie wypracowali sobie kilka sytuacji, w których powinny paść gole. Ani Mateusz Szwed, ani Szymon Pawłowski, ani Olaf Nowak nie zdołali pokonać bramkarza Odry i do szatni zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Ta strzelecka niemoc srogo się zemściła w 58 minucie. Ospali do tej pory opolanie wyprowadzili jeden z nielicznych ataków, Tomas Mikinić dośrodkował do Dawida Korta, ten zwiódł obrońcę i oddał pierwszy celny strzał dla Odry w tym spotkaniu. To wystarczyło do objęcia prowadzenia.

Zagłębie sprawiało wrażenie zdziwionego takim obrotem sprawy. Szybko jednak ponownie zaatakowało i znów miało świetne okazje do zmiany wyniku. Siatka Odry pozostała jednak nietknięta.

Odra Opole - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)