Odra Wodzisław - Śląsk Wrocław 0:1

RP
Mikołaj Suchan
W Wodzisławiu Odra przegrała ze Śląskiem Wrocław w Pucharze Ekstraklasy.

W drodze do finału Odra najpierw w fazie grupowej zmierzyła się z Polonią Bytom, Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze, w ćwierćfinale z Piastem Gliwice (gdzie dwumecz zakończony został konkursem rzutów karnych), a w półfinale pokonała GKS Bełchatów.

Składy

Odra: Stachowiak Szary Dymkowski Kowalczyk Pielorz Małkowski Malinowski Gruber Kuranty Woś Moskal
Śląsk:Kaczmarek Wołczek Socha Celeban Pawelec Szewczuk Łukasiewicz Ulatowski Dudek Gancarczyk Sotirović

Odra i Śląsk spotkały się już w tym sezonie dwukrotnie - jesienią we Wrocławiu padł wynik 4:0 dla gospodarzy, a w Wodzisławiu bezbramkowy remis.

1' - Rozpoczęła się I połowa. Zaczęła Odra.

2' - Odra rozpoczęła od ataku. Gruber na spalonym.

3' - Niecelnie strzel Malinowski po faulu na Małkowskim 25 metrów od pola karnego Śląska.

6' - Po prostopadłym podaniu Grubera piłkę przyjmuje Moskal. Jednak jest na spalonym.

8' - Kowalczyk podaje na wolne pole do Wosia, ale Wołczek przechwytuje.

9' - Kolejny atak Odry Wodzisław. Podanie Kurantego do Pielorza, ten jednak nie sięga piłki.

9' - Śląsk nie może wyjść z własnej połowy.

10' - Na spalonym Sotirović.

10' - Kolejna niezamknięta akcja Odry z lewej strony i piłka przecięła pole karne.

11' - Małkowski do Szarego, ten nie dochodzi do piłki. Zaczyna Śląsk.

12' - Rzut wolny - dośrodkowanie Małkowskiego obronione.

14' - Na spalonym Małkowski.

17' - Kontra Śląska - strzela Sotirović, ale świetnie broni Stachowiak. Duże zamieszanie pod bramką Odry.

18' - Rozgrywa Odra - jednak uderzenie Kurantego zbyt słabe.

24' - Groźne zagranie Grubera, ale z dośrodkowaniem radzą sobie obrońcy Śląska.

25' - Małkowski rajduje z piłką, jednak ta nie dochodzi do Moskala.

26' - Z dystansu strzela Łukasiewicz, ale w środek bramki.

27' - Dośrodkowanie Wosia wybija Pawelec.

29' - Kolejna niedokładna akcja Odry.

30' - Sotirović próbuje strzału z woleja, jednak nie trafia w piłkę.

31' - Gol dla Śląska! Ulatowski z 17 metra.

33' - Moskal sam na sam, jednak spalony.

34' - Kolejna okazja dla Śląska - rzut wolny sprzed pola karnego.

35' - Z dystansu strzela Szary, jednak niecelnie.

38' - Kolejny rzut wolny z bliskiej odległości dla Śląska.

39' - Strzał Dudka, Stachowiak nie ma problemów z obroną.

40' - Stały fragment gry dla Odry.

42' - Na spalonym Gancarczyk.

45' - Śląsk atakuje po stracie Grubera, ale sytuacja została opanowana.

45' - Sędzia Szulc doliczył minutę

46' Koniec pierwszej połowy.

II Połowa

46' - Jedna zmiana w Odrze - za Malinę wchodzi Piotr Gierczak.

48' - Odra prowadzi grę. Śląsk cofnięty na swoją połowę.

50' - Rusza Śląsk - Szewczuk na lewym skrzydle, dośrodkowanie bardzo niecelne.

52' - Śląsk zamknięty w swoim polu karnym. Rzut rożny.

53' - Strzał Grubera, pewna interwencja Kaczmarka.

54' - Na spalonym Gancarczyk.

56' - Faul Łukasiewicza na Gruberze.

56' - Małkowski jest opatrywany przez lekarzy.

57' - Kolejny faul na Gruberze - tym razem Socha. Dośrodkowuje Woś.

57' - Piłka nie trafia do nikogo. Atak pozycyjny Śląska.

58' - Marcin Wodecki - zmienia Grubera.

59' - Do środka przesunięty został Jan Woś, Wodecki ustawia się na skrzydle.

60' - Zmiana w Śląsku - schodzi Marek Gancarczyk, na zastąpi go brat Janusz.

60' - Stachowiak sam na sam. Starcie w środku boiska, sędzia nie odgwizduje faulu na Dymkowskim i Śląsk ma fantastyczną okazję, jednak Stachowiak pokazuje klasę.

62' - Kontra Odry, jednak tym razem przewrócony Sławomir Szary.

62' - Rozgrzewa się Matulevicius.

64' - Kolejne przewinienia na graczach Odry. Powalony Pielorz, a później Małkowski.

65' - Jest Matulevicius. Schodzi Jan Woś.

66' - Strzela Szewczuk, jednak w ostatnim momencie blokuje Szary. Kolejny rzut rożny dla Śląska.

67' - Rykoszet i po raz drugi poprzeczka po strzale Sotirovicia. Kolejny rzut rożny dla gości.

68' - Strzał głową Szewczuka, piłkę łapi Stachowiak.

69' - Po raz drugi w tym meczu Ulatowski z dystansu, ale tym razem minimalnie niecelnie. Odra ustawiona ofensywnie.

70' - Żółta kartka dla Jacka Kowalczyka - faul na Sebastianie Dudku.

72' - Odra próbuje atakować.

74' - Kolejna zmiana w Odrze - wchodzi Piotr Bagnicki.

75' - Schodzi Tomasz Moskal.

76' - Bagnicki, poprzeczka. Z 7 metrów jednak niecelnie.

80' - Odra atakuje.

80' - Faul na Wodeckim.

81' - Kolejny faul, ale tym razem dla Śląska. Pod polem karnym gości fauluje Sławomir Szary.

82' - Prostopadłe podanie do Szewczuka, Stachowiak przejmuje piłkę.

83' - Faul na Dudku. Kolejna zmiana w Śląsku - za Szewczuka Remigiusz Sobociński.

85' - Sobociński sam, dośrodkowuje, broni Kowalczyk.

86' - Śląsk znów ma rzut rożny.

87' - Stały fragment gry dla Odry - rzut wolny pod polem karnym Śląska. Wrzuca piłkę Małkowski.

89' - Kolejny rzut rożny dla gości.

90' - Bagnicki pada w polu karnym.

91' - Trzy minuty doliczone.

91' - Powstrzymany Wodecki. A w Śląsku kolejna zmiana - Górski za Sotirovicia.

92' - Zółta kartka dla Ulatowskiego.

93' - Stachowiak biegnie pod bramkę gości.

93' - Koniec meczu. W Wodzisławiu wygrywa Śląsk.