Odra Wodzisław - Termalica Bruk Bet Nieciecza 3:2

Michał Wieczorek
Jakub Jaźwiecki
Piłkarze Odry grali w osłabieniu niemal całe spotkanie z Termalicą Nieciecza. Mimo to potrafili strzelić zwycięską bramkę w ostatniej minucie spotkania! Wodzisławianie zdobyli tym samym arcyważne 3 punkty.

Od początku meczu to goście z Niecieczy wyglądali na zespół bardziej zdeterminowany by zdobyć dziś 3 punkty. Ale mimo licznych akcji Termalici, to Odra wyszła na prowadzenie już w 15. minucie meczu. Po podaniu Nganbe, zza pola karnego gola zdobył Marcin Figiel.

Tylko, że Odra miała pecha bo już 3 minuty później musiała sobie radzić w "dziesiątkę". Czerwoną kartkę, za interwencję rękoma poza polem karnym otrzymał Michał Buchalik. Na boisku pojawił się wracający po kontuzji palca Maciej Nalepa. I miał sporo pracy, bo Termalica od razu wzięła się za odrabianie strat.

Piłkarzom z Niecieczy doprowadzić do remisu udało się dopiero po przerwie. Bramkę na 1:1 zdobył Marcin Szałęga. 20 minut później na boisku pojawił się "joker" w talii Mirosława Hajdo - napastnik Łukasz Cichos. I kilka minut później odwdzięczył się trenerowi zdobywając swoją óśmą bramkę w tym sezonie. Warto dodać, że aż cztery gole zdobył wchodząc na boisko z ławki rezerwowych.

Goście z wyjścia na prowadzenie cieszyli się tylko kilkadziesiąt sekund. W 78 minucie w pole karnym Odry faulowany był Paweł Polak i sędzia Mariusz Podgórski wskazał na wapno. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Robert Caha.

Grająca niemal cały mecz w osłabieniu Odra zachowała jeszcze siły na samą końcówkę. W ostatniej minucie meczu decydującego gola po zamieszaniu w polu karnym gości zdobył Paweł Polak. Chwilę później gospodarzy uratował jeszcze świetną interwencją Maciej Nalepa, który udanie zastąpił w bramce Odry Michała Buchalika.

Odra Wodzisław - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:2 (1:0)
1:0 Marcin Figiel (13)
1:1 Marcin Szałęga (49)
1:2 Łukasz Cichos (76)
2:2 Robert Caha (79-karny)
3:2 Paweł Polak (89).

Żółta kartka
- Odra Wodzisław: Kamil Kuczok, Szymon Jary, Artur Cybulski. Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Łukasz Kowalski. Czerwona kartka - Odra Wodzisław: Michał Buchalik (19-faul).

Sędzia: Mariusz Podgórski (Wrocław). Widzów 700.