OFF FESTIVAL 2018 w Katowicach: 3-5 sierpnia. Trzy dni...

  OFF FESTIVAL 2018 w Katowicach: 3-5 sierpnia. Trzy dni dobrej muzyki PROGRAM, DOJAZD, GWIAZDY, BILETY

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  OFF FESTIVAL 2018 w Katowicach: 3-5 sierpnia. Trzy dni dobrej muzyki PROGRAM, DOJAZD, GWIAZDY, BILETY
  1/5
  przejdź do galerii
  OFF FESTIVAL 2018 w Katowicach: PROGRAM, DOJAZD, GWIAZDY, BILETY. To już w ten weekend. Od piątku, 3 sierpnia, do niedzieli, 5 sierpnia, katowicka Dolina Trzech Stawów będzie polską stolicą muzyki. Po raz trzynasty odbędzie się OFF Festival.

  OFF FESTIVAL 2018 w Katowicach: PROGRAM, DOJAZD, GWIAZDY, BILETY  To już 13 lat! A pamiętacie, że pierwszy Festiwal odbył się w Mysłowicach na terenie kąpieliska Słupna? W Katowicach odbywa się od 8 lat. Twórcą i dyrektorem festiwalu jest były wokalista zespołu Myslovitz – Artur Rojek. Na stronie off-festival.pl mówi tak:

  - OFF Festival to przede wszystkim muzyka. Tu gra się muzykę, chłonie się ją, o niej się dyskutuje.
  Ale wychodzimy też poza świat dźwięków – ku obrazom i rzeźbom, w kinie i dzięki obecności sztuk wizualnych na OFFie i obok niego. Ku słowom – dzięki rozmowom, a czasem i awanturom, w Kawiarni Literackiej. Zdarzyło nam się też prezentować w tej naszej świątyni literatury spektakle burleski, bo komunikować można się nie tylko słowem... - mówi Artur Rojek, twórca OFF Festivalu.  OFF Festival to ogromne logistyczne i organizacyjne przedsięwzięcie. To muzyczne święto dla artystów i fanów muzyki alternatywnej z niemal całego świata. Także dla rodzin z małymi dziećmi. Jest Piaskoffnica (znowu: tylko z opiekunami!), są przewijaki, podgrzewacze do jedzenia...

  Oczywiście będzie gdzie zjeść, odpocząć, znaleźć pomoc (także medyczną). No i jest specjalna aplikacja:  Tak było przed rokiem:


  ARTYŚCI:


  Wykonawcy: od intymnych wyznań Charlotte Gainsbourg, po pieśni spoza miejsca i czasu w wykonaniu Adama Struga.
  Zagrają: M.I.A., Ariel Pink, Grizzly Bear, Zola Jesus, Jon Hopkins Live, Aurora, Turbonegro, Clap Your Hands Say Yeah z płytą „Some Loud Thunder”, Marlon Williams, ...And You Will Know Us by the Trail of Dead grają „Source Tags & Codes”, Big Freedia, David August, Egyptian Lover, Le Mystere Des Voix Bulgares (The Mystery of the Bulgarian Voices), Oxbow, Bishop Nehru, King Ayisoba, Housewives, Chastity Belt, Or:la, Jacques Greene, Harry Merry, Gary War, coL,The Brian Jonestown Massacre, The Mystery Lights, DJ Paypal & DJ Taye, Wednesday Campanella, Sensations’ Fix, Hańba!, Furia, The Como Mamas, Coals, Moses Sumney, Yasuaki Shimizu, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Adam Strug, ARRM, Wojciech Bąkowski, Nanook Of The North, Bass Astral x Igo, Sorja Morja, Skalpel Big Band oraz Sonbird.

  CZYTAJ TEŻ:
  OFF FESTIVAL: Kult zagra w całości album "Spokojnie" na festiwalu  Dla wykonawców OFF Festival to wydarzenie nie tylko muzyczne:


  John Maus, niestety, nie wystąpi na tegorocznej edycji OFF Festival. Muzyk odwołał trasę koncertową z powodu śmierci swojego brata Joego.  OFF FESTIVAL 2018 w Katowicach: PROGRAM, DOJAZD, GWIAZDY, BILETY  PROGRAM:

  PIĄTEK:
  SOBOTA:
  NIEDZIELA:
  DOJAZD:


  KZK GOP przygotował dla festiwalowiczów niespodziankę: uruchamia specjalną komunikację na OFF Festival.

  Od 3 do 5 sierpnia zostanie uruchomiona specjalna, bezpłatna linia autobusowa oznaczona numerem S1.

  Dodatkowa linia S1 zacznie kursować o godz. 08:02 3 sierpnia (piątek). Autobusy będą jeździć w relacji: „Katowice Dworzec” (stanowisko nr 5) – „Katowice Plac Wolności” (stanowisko przy Centrum Dentystycznym) – „Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe” (przystanek tymczasowy, zlokalizowany przy ul. Lotnisko) – „Osiedle Paderewskiego Trzy stawy” zapewniając częstotliwość kursowania co 15 minut, ze zwiększeniem częstotliwości na co 10 minut w godzinach wieczornych (po zakończeniu koncertów poszczególnych artystów).

  Z uwagi na ograniczenie w ruchu drogowym dla potrzeb wyścigu kolarskiego „Tour de Pologne 2018”, w niedzielę 5 sierpnia w godzinach 16:00 – 20:00 autobusy linii specjalnej będą kursować w zmienionej relacji, tj. „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy" - "Muchowiec Pole Namiotowe” – „Katowice Wita Stwosza Archikatedra” – „Muchowiec Pole Namiotowe” - „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy". Ponadto tymczasowy przystanek „Katowice Wita Stwosza Archikatedra” zostanie usytuowany przy ul. Wita Stwosza, w rejonie skrzyżowania z ul. Jordana.  Z centrum Katowic w rejon Parku Leśnego (lokalizacja „OFF Festivalu”) można dojechać też z następujących przystanków:
  • „Katowice Dworzec” (stanowisko nr 5) – odjazdy linii nr: S1, 110, 600, 672, 674, 900, 910;
  • „Katowice Sokolska” – odjazdy linii nr: 110, 600, 674;
  • „Katowice Plac Wolności” – odjazdy linii nr: S1, 110, 674.
  • Ponadto w dniach od 31 lipca (wtorek) do 6 sierpnia (poniedziałek) z uwagi na demontaż infrastruktury koncertowej oraz brak możliwości przejazdu ul. Francuską (odcinek od skrzyżowania z ul. Lotnisko do pętli autobusowej) linia nr 110będzie realizować przejazdy wszystkimi kursami do przystanku „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy”, bez obsługi przystanków „Muchowiec Park” i „Muchowiec Pętla”.


  OFF FESTIVAL 2018 w Katowicach: PROGRAM, DOJAZD, GWIAZDY, BILETY  BILETY:


  Dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia (offsklep.pl, ebilet.pl, ticketmaster.pl, viagogo.pl) w trzech opcjach:
  • bilet jednodniowy – 190 zł;
  • karnet 3-dniowy – 370 zł;
  • pole namiotowe – 70 zł.


  Scena Dr. Martens


  We współpracy z marką Dr. Martens udało nam się przygotować jeszcze jedną, kameralną scenę. Scena Dr. Martens zaprasza na koncerty znakomitych polskich singer/songwriterów… i nie tylko.

  Kawiarnia literacka
  Oczywiście w tym roku też będzie. Organizatorzy piszą tak:

  - Wszyscy – to słowo, które łączy spotkania w tegorocznej kawiarni Literackiej. Jak wyjaśnia Sylwia Chutnik, kuratorka, chodzi o to, by „na chwilę zapomnieć o podziałach i skupić się na tym, co nas łączy”.

  Na stronie OFF Festival można znaleźć wszystko o tej imprezie.
  KLIKNIJ:
  OFF Festival bez tajemnic

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo