Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2013. Zmiany w woj. śląskim

Katarzyna Domagała
Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2013 Perspektyw i Rzeczpospoplitej
Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2013 Perspektyw i Rzeczpospoplitej ARC Dziennik Zachodni
W nocy ze środy na czwartek po raz 15. opublikowany został Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2013. Przygotowała go Fundacja Perspektywy oraz dziennik Rzeczpospolita. Wśród stu najlepszych szkół nie zabrakło placówek z naszego regionu. ZOBACZ, na jakich miejscach uplasowały się w najnowszym wydaniu rankingu.

ZOBACZ Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2013

Wśród liceów na liście 100 najlepszych liceów w tym roku znalazło się 9 liceów w woj. śląskim. Widać też duże zmiany oraz są placówki, które po raz pierwszy znalazły się w rankingu. Choć regionalnym liderem, niezmiennie od wielu lat, jest V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku Białej.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Ogólnopolski Ranking Liceów 2013 KLIKNIJ I POBIERZ MIEJSCA 1-50
Ogólnopolski ranking Liceów 2013 KLIKNIJ I POBIERZ MIEJSCA 51-100

Porównaj z rankingiem 2012 KLIKNIJ TUTAJ

W tym roku bielska szkoła zajęła 20. pozycję. Pięć pozycji wyżej, na 25. miejscu, uplasowało się Liceum Ogólnokształcące Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku Białej. 37. lokatę zajęło I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Na 49. miejscu znalazło się Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego z Cieszyna. III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach w tym roku zajęło 57. miejsce. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja z Bielska Białej zajęło 68. miejsce. W pierwszej setce, na 79. miejscu znalazło się IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica z Sosnowca. Dwa miejsca wyżej, na 81. pozycji uplasowało się częstochowskie IX Liceum Ogólnokształcące im. C.K Norwida oraz na 83. miejscu Katolickie LO im. bł. ks. Emila Szramka.

W zeszłym roku, wśród setki najlepszych liceów w Polsce, znalazło się 13 placówek z naszego regionu. W woj. śląskim numerem 1, niestety w pełnym rankingu daleko od podium, bo na 16. miejscu uplasowało się V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku Białej (rok wcześniej na 8. pozycji). W 2012 roku 25. miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące FILOMATA z Gliwic (124. miejsce w 2011), 44. miejsce Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Katowicach (34. w 2011 roku), 45. miejsce LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej (w ubiegłym roku poza rankingiem), 49. miejsce LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej (64. w 2011 roku).

W pierwszej setce znalazły się jeszcze Katolickie LO im. ks. J. Twardowskiego w Zabrzu (74. miejsce), Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie (76. miejsce), I Społeczne LO im. Stanisława Konarskiego STO w Katowicach (80. miejsce), III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu (84. miejsce), "KLO Fundacji ""Szkoła z Charakterem"" im. E. Stein" w Gliwicach (95. miejsce), IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu (96. miejsce), I LO z Oddz. Dwujęz. im. Mikołaja Kopernika w Katowicach (97. miejsce), III LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej (98. miejsce).
W tym roku w naszym regionie najlepszym technikum okazała się placówka z Cieszyna, czyli Technikum nr 1 w ZS im. Władysława Szybińskiego, która w ogólnopolskim rankingu zajęła 10. lokatę. W pierwszej setce łącznie z nią znalazło się 14 techników. Pozycję 12. zajęło Technikum nr 17 w ŚTZN w Katowicach. Na trzecim miejscu w województwie, 14. w kraju, uplasował się zeszłoroczny regionalny lider, czyli Technikum nr 3 w ZST w Wodzisławiu Śląskim. Siedem miejsc dalej, czyli na 21. znalazło się Technikum nr 8 w ZS Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. Na 37. miejscu jest Technikum nr 4 w ZS nr 6 w Jastrzębiu Zdroju. Dziesięć miejsc wyżej, na 47., znajdziemy Technikum nr 1 w ZS Techniczno - Informatycznych w Gliwicach. Kolejną placówką w rankingu, która zajęła 51. Lokatę jest Technikum nr 2 w ZS Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu. Na miejscu 58. znalazło się Technikum Energetyczne w ZSZ PŁD. Konc. Energet. W Jaworznie. 65. miejsce zajmuje Technikum w ZS Gastronomiczno - Hotelarskich w Wiśle. Dziesięć miejsc wyżej - 75. - przypadło Technikumnr 3 w ZS Łączności im. St. Fryzego w Gliwicach. Na 82. pozycji znalazło się Technikum nr 6 w ZS Technicznych w Bytomiu. Na 85. miejscu Technikum nr 4 w ZSB im. Gen. S. Grota - Roweckiego w Cieszynie. W setce najlepszych placówek znalazły się również, na miejscu 87. Technikum Mechaniczno - Elektryczne w ZSTiO nr 3 w Chorzowie oraz na miejscu 100. Technikum nr 1 w ZS Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu.

Oto lista najlepszych techników w 2013 roku.

ZOBACZ KONIECZNIE:
Ogólnopolski Ranking Techników 2013 KLIKNIJ I POBIERZ MIEJSCA 1-50
Ogólnopolski Ranking Techników 2013 KLIKNIJ I POBIERZ MIEJSCA 51-100

Porównaj z rankingiem 2012 KLIKNIJ TUTAJ

Pierwszym śląskim akcentem rankingu było Technikum nr 3 w ZS Technicznych z Wodzisławia Śląskiego. Uplasowało się dopiero na 18. miejscu. Na 30. Pozycji znalazło się Technikum nr 17, Śląskie Techniczne Zakłady Nauk., na 38. miejscu Technikum nr 1 w ZS im. Władysława Szybińskiego z Cieszyna, 54. miejsce Technikum nr 1 w ZS Techniczno-Informatycznych z Gliwic, 57. miejsce Technikum nr 1 w ZS Chemiczno-Med. i Ogólnokszt. w Tarnowskich Górach, 61. miejsce zajęło Technikum nr 8 w ZS Elektronicznych i Informat. w Sosnowcu, 62. miejsce Technikum nr 4 w ZS nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju, 69. miejsce Technikum nr 3 w ZSEEiM im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej, 73. miejsce Technikum nr 11 w ZS im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej, 90. miejsce Technikum nr 4 w ZS Ekon. im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
BB

no comments. Świeć Panie nad jego duszą.

B
Bartek

Dzis zmarly pan Smolorz byl goracym przeciwnikiem uzywania terminu Podbeskidzie, ktore wedlug niego bylo sztucznym tworem.

J
Jaś Żenada

Jeżeli jakaś szkoła ma 30 miejsce w rankingu, a kolejna 40, to jak można powiedzieć, że ta druga jest 10 pozycji wyżej????

B
BB

:)

Dodaj ogłoszenie