Ogród świateł, park iluminacji. Daty otwarcia i ceny biletów do magicznych atrakcji Warszawy, Krakowa i innych miast zimą 2022/23

Emil Hoff
Emil Hoff
Ogrody światła i parki iluminacji wróciły do polskich miast na jesień i zimę 2022/23. Podajemy godziny otwarcia, ceny biletów i najważniejsze atrakcje. Poznajcie listę świetlnych atrakcji w całej Polsce w sam raz na święta, Nowy Rok, a nawet walentynki.
Ogrody światła i parki iluminacji wróciły do polskich miast na jesień i zimę 2022/23. Podajemy godziny otwarcia, ceny biletów i najważniejsze atrakcje. Poznajcie listę świetlnych atrakcji w całej Polsce w sam raz na święta, Nowy Rok, a nawet walentynki. M. Buksa, materiały prasowe Multidekor
Ogród świateł lub park iluminacji to prawdziwie magiczne miejsce i jedna z ulubionych atrakcji Polek i Polaków w sezonie jesienno-zimowym. Trudno o lepszy pomysł na rodzinną wycieczkę niż odwiedziny w jednym z rozświetlonych, przypominających bajkę lub sen ogrodów, pełnym multimedialnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Gdzie znajduje się najbliższy Ciebie ogród świateł lub park iluminacji, kiedy zostanie otwarty, ile kosztują bilety? Prezentujemy listę magicznych ogrodów świateł w Polsce, w sam raz na weekend. Poznajcie aktualne informacje o parkach iluminacji w polskich miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Gdynia, Łódź, Wrocław, czy Poznań. Który z ogrodów świateł będzie widoczny nawet z kosmosu?

Spis treści

Polacy kochają ogrody świateł i parki iluminacji

Ogrody świateł, parki iluminacji - nazw jest wiele, ale chodzi o ten sam typ jesienno-zimowej atrakcji. To niezwykłe miejsca, które kuszą lokalnych mieszkańców i turystów z całego kraju pięknymi multimedialnymi aranżacjami światła i dźwięku, czasem wzbogaconymi o pokazy laserowe i hologramy, gry terenowe, a nawet elementy edukacyjne dla dzieci.

Wizyta w ogrodzie świateł czy parku iluminacji to świetny pomysł na spędzenie weekendowego wieczoru z całą rodziną. Szczególnie nastrojowo robi się w tych miejscach przed Bożym Narodzeniem i Sylwestrem, ale parki iluminacji przyciągają turystów przez cały okres jesienno-zimowy.

Wiele ogrodów świateł i parków iluminacji nawiązuje do popularnych bajek, książek, filmów i komiksów.
Wiele ogrodów świateł i parków iluminacji nawiązuje do popularnych bajek, książek, filmów i komiksów. Szymon Starnawski / Polska Press, zdjęcie ilustracyjne

Czytaj też: Zima na starych zdjęciach. Narty, sanki i kuligi, czyli zimowe zabawy naszych dziadków i pradziadków przed wojną i w czasach PRL

Ogród świateł, park iluminacji: specjaliści tworzą najpiękniejsze jesienno-zimowe atrakcje

Urządzenie niezwykłego ogrodu świateł w parku czy nad kąpieliskiem, które w jesienią i zimą i tak nie jest używane, to świetny sposób na zwiększenie atrakcyjności turystycznej oferty miasta. W Polsce działa kilka firm, specjalizujących się w tworzeniu niezwykłych świetlnych aranżacji, urozmaicających chłodne i czasem dość ponure jesienne i zimowe wieczory.

Jesienią i zimą 2022/23 na gości czekać będzie kilka rozległych ogrodów świateł, zaaranżowane w polskich miastach przez profesjonalną firmę Wonderful Lighting (działającą pod marką CD Lighting) z siedzibą w Gdyni. Polska firma od paru lat pomaga samorządom miejskim w stworzeniu świątecznych i noworocznych dekoracji, jako pierwsza w Europie zaczęła też tworzyć multimedialne choinki.

Kolejne cztery ogrody, nazywane Parkami Iluminacji, powstały dzięki staraniom świetlnych artystów z firmy Lumina Park we Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy. Z kolei aranżacje w Łodzi i Zabrzu, nazywane Parkami Miliona Świateł, to dzieła firmy Multidekor.

Jak widać, w branży parków świateł, ogrodów iluminacji i tworzenia pięknych aranżacji multimedialnych na jesień i zimę panuje w Polsce ruch i konkurencja, na czym tylko zyskują mieszkańcy i goście, tłumnie odwiedzający te magiczne miejsca.

Zobaczcie, gdzie w Polsce znajdują się najpiękniejsze ogrody świateł, parki iluminacji i magiczne miejsca, które przepełnia niezwykła atmosfera i które oferują moc atrakcji dla całej rodziny. Sprawdziliśmy daty i godziny otwarcia ogrodów i parków oraz ceny biletów.

Filmowy Las to ogród świateł, który urozmaici jesienne i zimowe wieczory mieszkańcom Poznania.
Filmowy Las to ogród świateł, który urozmaici jesienne i zimowe wieczory mieszkańcom Poznania. Robert Woźniak / Polska Press
Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja

Warszawa będzie miała aż trzy ogrody świateł

Ogród Świateł Królewna Śnieżka

Na warszawiaków czekają aż trzy ogrody świateł. Pierwszy z nich, nawiązujący do opowieści o Królewnie Śnieżce, otwarto na terenie Ogrodu Botanicznego w Powsinie, przy ul. Prawdziwka 2. Można tu oglądać świetlne aranżacje multimedialne, prowadzące gości przez kolejne bajki z repertuaru braci Grimm. Instalacji jest ponad 30, a do tego w ogrodzie stanie wielka choinka z 42 tys. świetełek LED.

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 33 zł, ulgowy 31 zł (od piątku do niedzieli i w święta nieco drożej: 39 i 36 zł), bilety sezonowe (nielimitowany wstęp przez cały czas trwania wystawy) odpowiednio 49 i 44 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 17:00-20:00, w weekendy i święta 16:00-21:00.

Mapa atrakcji jest dostępna na oficjalnej stronie Ogrodu Świateł w Warszawie.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Ogród świateł „Królewna Śnieżka” spod ręki CD Lighting to nie jedyne magiczne miejsce w Warszawie na jesień i zimę 2022/23. Już od 28 października 2022 na terenie Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie działa także Królewski Ogród Światła, stworzony przez zespół Miltidekor.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie to jedna z ulubionych zimowych atrakcji warszawiaków. Oferuje zwiedzającym niezwykły tunel świetlny, przechadzkę wśród świetlistych drzewek pomarańczowych, piękną iluminację samego pałacu oraz kilka niespodzianek. W sezonie 2022/23 na gości Królewskiego Ogrodu Światła będzie czekać także np. świetlna Galeria Obrazów, kilka photo pointów (miejsc do wykonywania ciekawych i zabawnych zdjęć wśród iluminacji), Muzyczny Ogród Marzeń i Ogród Różany Rafaello.

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł (od piątku do niedzieli drożej: 40 i 20 zł).

Godziny otwarcia: do końca października 17:00-21:00, potem 16:00-21:00.

Czytaj też: Gdzie na narty zimą 2022/23? Nowy ranking wskazuje najlepsze ośrodki narciarskie Europy. Sprawdziliśmy ceny skipassów

Tunel świetlny w ogrodach Pałacu Jana III Sobieskiego.
Tunel świetlny w ogrodach Pałacu Jana III Sobieskiego. Szymon Starnawski / Polska Press

Magiczny Botaniczny, czyli świetlne atrakcje Warszawy po raz trzeci

To nie koniec świetlnych atrakcji dla warszawiaków. W sezonie jesienno-zimowym 2022 w ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskie po raz drugi otwarty został park iluminacji Magiczny Botaniczny. Na gości czeka 30 instalacji i rzeźb świetlnych, jak np. wielki mamut czy koliber, a także gra terenowa. Dzieci mają wydzieloną strefę zabaw.

Termin otwarcia: 11 listopada 2023 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 35 zł, ulgowy 25 zł, studencki w czwartki 20 zł. Pracownicy, studenci i doktoranci UW mają jedno wejście w sezonie za darmo.

Godziny otwarcia: wtorek - czwartek: 17:00 - 20:00, piątek - niedziela: 16:00 - 21:00.

Ogród światła Magiczny Botaniczny zacznie przyjmować gości 11 listopada 2022 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Ogród światła Magiczny Botaniczny zacznie przyjmować gości 11 listopada 2022 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Materiały prasowe Lumagica

Kraków: Ogród Świateł Piotruś Pan

Jesienią i zimą 2022/23 krakowianie mogą odwiedzać Ogród Świateł Piotruś Pan, nawiązujący do opowieści o przygodach Piotrusia w Nibylandii. W Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema powstanie szereg świetlnych atrakcji i szlaków, planowane są także pokazy laserowe.

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 33 zł, ulgowy 31 zł (od piątku do niedzieli i w święta nieco drożej: 39 i 36 zł), bilety sezonowe (nielimitowany wstęp przez cały czas trwania wystawy) odpowiednio 49 i 44 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 17:00-20:00, w weekendy i święta 16:00-21:00.

Mapa atrakcji jest dostępna na oficjalnej stronie Ogrodu Świateł w Krakowie.

Chorzów: Ogród Świateł Pinokio

W Chorzowie w sezonie zimowym 2022/2023 w parku rozrywki Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko działać będzie ogród świateł "Pinokio" oferujący aż 30 świetlnych atrakcji, do tego 15 karuzel dla dzieci i darmowy wstęp do Jamy Bazyliszka.

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 39 zł, ulgowy 36 zł (od piątku do niedzieli i w święta nieco drożej: 45 i 42 zł), bilety sezonowe (nielimitowany wstęp przez cały czas trwania wystawy) odpowiednio 79 i 69 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 17:00-20:00, w weekendy i święta 16:00-21:00.

Mapa atrakcji jest dostępna na oficjalnej stronie Ogrodu Świateł w Chorzowie.

"Pinokio" to zupełnie nowy ogród świateł. W zeszłym roku w Chorzowie tematem przewodnik ogrodu była „Lampa Aladyna”, a atrakcje nawiązywały do zbioru Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy.

Niemiecki patent w Polsce. Christmas Garden Chorzów

W tym roku Chorzów będzie miał aż dwa ogrody świateł. Nowością jest ogród Christmas Garden Chorzów, który zostanie otwarty na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Będzie w nim można oglądać 25 świetlnych atrakcji, przewidywany jest także jarmark bożonarodzeniowy i pokazy artystyczne. Ogród powstanie według pomysły niemieckiej firmy, której parki iluminacji zdobyły serca gości już w czterech europjeskich krajach.

Termin otwarcia: 17 listopada 2022 - 15 stycznia 2023

Ceny biletów: normalny 39 zł. ulgowy 33 zł, w piątki i weekendy drożej, odpowiednio 44 i 38 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - niedziela 17:00-22:00.

Gdynia: Ogród świateł Alicja w Krainie Czarów

W 2022 r. po raz pierwszy Ogród Świateł zawita do Gdyni. Tematyka przewodnią będą przygody Alicji w Krainie Czarów, do których nawiążą liczne instalacje świetlne, atrakcje multimedialne i pokazy laserowe. Wystawę można oglądać w Parku Kolibki, przy Alei Zwycięstwa 291.

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 26 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 33 zł, ulgowy 31 zł (od piątku do niedzieli i w święta nieco drożej: 39 i 36 zł), bilety sezonowe (nielimitowany wstęp przez cały czas rwania wystawy) odpowiednio 49 i 44 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 17:00-20:00, w weekendy i święta 16:00-21:00.

Mapa atrakcji jest dostępna online na oficjalnej stronie Ogrodu Świateł w Gdyni.

Organizatorzy twierdzą, że przy 5 milionach światełek, rozmieszczonych na 43 hektarach parku, ogród światła Energylandii jest widoczny nawet z kosmo
Organizatorzy twierdzą, że przy 5 milionach światełek, rozmieszczonych na 43 hektarach parku, ogród światła Energylandii jest widoczny nawet z kosmosu. mat. prasowe Energyladia

Czytaj też: Dubaj na jesień i zimę 2022/23. Ceny all inclusive i najciekawsze atrakcje na tygodniowy wypoczynek w Dubaju i Abu Dhabi

Łódź: Park Miliona Świateł w Źródliskach

Tematyczny park iluminacji, nazywany Parkiem Miliona Świateł, został otwarty na jesień i zimę także w Łodzi, na terenie parku Źródliska. Aranżacja nawiązuje - podobnie jak w zeszłym roku - do „Alicji w Krainie Czarów”. W parku można oglądać aż 19 stref tematycznych, w tym wiele świetlnych rzeźb i pokazów, np. wielkie wirujące filiżanki.

Termin otwarcia: 15 października 2022 - 28 lutego 2023

Ceny biletów: jednorazowy normalny 35 zł, ulgowy 29 zł (od piątku do niedzieli nieco drożej: 39 i 35 zł), bilety elastyczne na dowolny dzień odpowiednio 45 i 39 zł.

Godziny otwarcia: poniedziałek - niedziela 17:00-22:00, w weekendy i święta 16:00-21:00.

Zabrze: świetlny labirynt w Kąpielisku Leśnym

Na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu otwarto drugi w Polsce Park Miliona Świateł. Tematem przewodnim jest w tym przypadku Królowa Śniegu, a na gości czeka także jarmark bożonarodzeniowy. Nowością Parku w sezonie zimowym 2022/23 jest największy na Śląsku świetlny labirynt w kształcie serca (dobre miejsce np. na walentynki) i widowisko w Kryształowej Komnacie.

Termin otwarcia: 9 listopada 2022 - 26 lutego 2023.

Ceny biletów: jednorazowy normalny 35 zł, ulgowy 29 zł (od piątku do niedzieli nieco drożej: 39 i 35 zł), bilety elastyczne na dowolny dzień odpowiednio 45 i 39 zł.

Godziny otwarcia: środa - czwartek 16:00-21:00, piątek - sobota 15:00-22:00 oraz niedziela 15:00-21:00.

Park Miliona Świateł w Zabrzu zaprasza do świetlnego labiryntu w kształcie serca - to dobre miejsce na walentynkowy spacer.
Park Miliona Świateł w Zabrzu zaprasza do świetlnego labiryntu w kształcie serca - to dobre miejsce na walentynkowy spacer. Paweł Janicki, materiały prasowe Multidekor

Wrocław: Park Iluminacji Tajemnicze Ogrody na zamku Topacz

Wrocław także ma swoje magiczne miejsce, gdzie jesienią i zimą 2022/23 będzie można spędzić niezapomniane chwile w świetle tysięcy lampek. Od października 2022 pod miasto wrócił Park Iluminacji, w tym roku pod nazwą Tajemnicze Ogrody. Tematyczne atrakcje multimedialne i pokazy świetlne podzielone są na kilka ogrodów, w tym np. Ogród Gier, Skarbów, Sztuki, Strachów czy Dziwów.

Park Iluminacji działać będzie na Zamku Topacz pod Wrocławiem (Ślęża, ul. Templeriuszy 1).

Termin otwarcia: 28 października 2022 - 2 lutego 2023

Ceny biletów: normalny 31 zł, ulgowy 27 zł (od piątku do niedzieli nieco drożej: 35 i 31 zł).

Godziny otwarcia: do 29 października od 17:30, od 30 października do 30 listopada od 16:30, od 1 grudnia do 9 stycznia od 16:00, od 10 do 31 stycznia od 16:30, od 1 lutego od 17:00. Park jest zamknięty w poniedziałki, oprócz 31 października i 5 grudnia.

Poznań: Park Iluminacji Filmowy Las

W Poznaniu firma Lumina Park otwarła w sezonie jesienno-zimowym 2022/2023 Park Iluminacji Filmowy Las.

Filmowy Las powstanie na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Składać się będzie z kilku stref, w których świetlne rzeźby i pokazy, rozlokowane wzdłuż liczącej ok. 1,5 km ścieżki, dostarczą wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Park Iluminacji ma dostarczać zarówno zabawy, jak i poszerzać horyzonty. Goście będą mogli przespacerować się kilkoma szlakami, pełnymi świetlnych atrakcji nawiązujących do znanych książek i filmów. Wystawy i pokazy mają odpowiadać na interesujące pytania zwiazane z książkową i filmową przyrodą, np. w jakim środowisku mógł żyć King Kong albo jakie rośliny rosły w filmowej Narnii.

Termin otwarcia: 28 października 2022

Ceny biletów: normalny 31 zł, ulgowy 27 zł (od piątku do niedzieli nieco drożej: 35 i 31 zł).

Godziny otwarcia: do 29 października od 17:30, od 30 października do 30 listopada od 16:30, od 1 grudnia do 9 stycznia od 16:00, od 10 do 31 stycznia od 16:30, od 1 lutego od 17:00. Przez cały okres park zamyka się o 21:00, ale ostatnie wejście możliwe jest o 20:00. Park jest zamknięty w poniedziałki, oprócz 31 października i 5 grudnia.

W sezonie jesienno-zimowym 2022/2023 warszawiacy mogą odwiedzać także Ogród Świateł Królewny Śnieżki, nawiązujący do słynnej baśni braci Grimm.
W sezonie jesienno-zimowym 2022/2023 warszawiacy mogą odwiedzać także Ogród Świateł Królewny Śnieżki, nawiązujący do słynnej baśni braci Grimm. Joanna Urbaniec / Polska Press, zdjęcie ilustracyjne

Czytaj też: Narty: Austria na zimę 2022/23. Kiedy początek sezonu, ile kosztują skipassy? Sprawdziliśmy ceny w 15 najpopularniejszych ośrodkach

Bydgoszcz: Park Iluminacji Odnaleziony Świat w Myślęcinku

Mieszkańcy Bydgoszczy także mogą się cieszyć Parkiem Iluminacji spod znaku Lumina Park, który zostanie niebawem otwarty w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

Park nosi nazwę „Kraina Marzeń” i ma ambicję przenieść gości do fantastycznego świata opowieści jak ze snu. Zeszłoroczna edycja Parku Iluminacji, poświęcona podróżom do niezwykłych miejsc znanych z powieści i filmów, cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Termin otwarcia: 5 listopada 2022

Ceny biletów: normalny 27 zł, ulgowy 24 zł (od piątku do niedzieli nieco drożej: 31 i 27 zł).

Godziny otwarcia: do 29 października od 17:30, od 30 października do 30 listopada od 16:30, od 1 grudnia do 9 stycznia od 16:00, od 10 do 31 stycznia od 16:30, od 1 lutego od 17:00. Przez cały okres park zamyka się o 21:00, ale ostatnie wejście możliwe jest o 20:00. Park jest zamknięty w poniedziałki, oprócz 5 i 26 grudnia.

Lublin: Park Iluminacji Tajemniczy Ogród

Mieszkańcy Lublina mogą natomiast odwiedzać atrakcje Parku Iluminacji pt. Tajemniczy Ogród (nie mylić z Tajemniczymi Ogrodami we Wrocławiu). Park w Lublinie powstał po raz kolejny na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie.

W tym niezwykłym miejscu światło i dźwięk staną się elementem gry terenowej. Uczestnicy zabawy otrzymają mapę, z którą rusza na poszukiwanie przygód i ciekawostek związanych z roślinami hodowanymi w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Termin otwarcia: 10 listopada 2022

Ceny biletów: normalny 27 zł, ulgowy 24 zł (od piątku do niedzieli nieco drożej: 31 i 27 zł).

Godziny otwarcia: 16:00-21:00, codziennie z wyjątkiem poniedziałków.

Wałbrzych: ogród świateł na zamku Książ i w Palmiarni

Jesienią i zimą 2022/23 w Wałbrzychu znowu można zwiedzać ogrody świateł, zlokalizowane w dwóch miejscach. Pierwszy otwarty zostanie na zamku Książ, jeszcze większy niż w poprzednich latach. W ogrodach południowo-zachodnich można będzie oglądać piękne iluminacje, odtwarzające m.in. książęcy bal, a na tarasach północnych światło i dźwięk opowiadają historię średniowiecznego Książa. Można tam będzie oglądać np. świetlne rzeźby i multimedialne aranżacje ukazujące rycerzy i turniej rycerski. Nie zabraknie nowych instalacji świetlnych, jak wielki portret księżnej Saidy, a także rzeźb kotów do odszukiwania w ramach gry terenowej.

Drugi ogród świateł powstał w wałbrzyskiej Palmiarni. Tutaj rzeźby świetlne przedstawiają egzotyczne zwierzęta.

Oba wałbrzyskie ogrody światła obsługiwane są przez Zamek Książ.

Termin otwarcia: 28 października 2022

Ceny biletów: do obu ogrodów normalny 59 zł, ulgowy 49 zł, tylko do zamku odpowiednio 39/33 zł, tylko do Palmiarni odpowiednio 25/20 zł. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.

Godziny otwarcia: od niedzieli do czwartu 17:00-20:00, w piątki i soboty 17:00-21:00.

Energylandia: ogród świateł widoczny z kosmosu

Największy w Polsce ogród świateł ma powstać na terenie parku rozrywki Energylandia w Zatorze pod Krakowem, w ramach zimowej oferty Winter Kingdom.

Ogród zostanie uroczyście otwarty 26 listopada 2022. Organizatorzy stwierdzili, że przy 5 milionach światełek, rozmieszczonych na 43 hektarach parku, ogród światła Energylandii będzie widoczny nawet z kosmosu.

Termin otwarcia: 26 listopada 2022 - 8 stycznia 2023

Ceny biletów: bilety do atrakcji Winter Kingodm w Energylandii można kupić w promocyjnych cenach w przedsprzedaży. Bilet normalny kosztuje 79 zł, ulgowy 69 zł (dla dzieci do 140 cm wzrostu lub dla seniorów powyżej 65. roku życia).

Godziny otwarcia: od 10:00 do 18:00, szczegółowy kalendarz imprez dostępny jest online.

Energylandia w aranżacji „Winter Kingdom” stanie się największym polskim centrum zimowych dekoracji i iluminacji.
Energylandia w aranżacji „Winter Kingdom” stanie się największym polskim centrum zimowych dekoracji i iluminacji. mat. prasowe Energyladia

Zabierz kawę w drogę

kup najtaniej

Contigo

Contigo West Loop 2.0 470ml Rasberry

108,62 zł

kup najtaniej

Esbit

Esbit Iso Vacuum Flask 1000 Ml

121,90 zł

kup najtaniej

Fjord Nansen

Fjord Nansen 700ml Honer czarny

77,00 zł

kup najtaniej

Contigo

Contigo Byron 470 Ml Szary

85,62 zł

kup najtaniej

KAMBUKKA

Kambukka Kubek Termiczny Etna 500Ml Różowy

134,99 zł

kup najtaniej

Smile

Smile STT-1/1

40,00 zł

kup najtaniej

Fjord Nansen

Fjord Nansen Honer 500 Ml

62,00 zł

kup najtaniej

Smile

Smile STT-2/13

39,00 zł

kup najtaniej

Contigo

Contigo Pinnacle Brązowy 300 Ml

92,40 zł

kup najtaniej

KAMBUKKA

Kambukka Termos Bora 400Ml Pink Blossom

127,90 zł

kup najtaniej

Contigo

Contigo Huron 470 Ml Malinowy

89,90 zł
Materiały promocyjne partnera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ogród świateł, park iluminacji. Daty otwarcia i ceny biletów do magicznych atrakcji Warszawy, Krakowa i innych miast zimą 2022/23 - Strona Podróży

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Szkoda prądu, bo niedługo za bon turystyczny i 500 będą podniebne podróże w kosmos.
E
Edzio
Coś pięknego :D Wieczorem muszę znaleźć dużo zdjęć i pooglądać w towarzystwie perełki. Za tydzień będę w Poznaniu. To może zobaczę też na żywo :D
j
janusz
Szkoda prądu, bo niedługo za bon turystyczny i 500 będą podniebne podróże w kosmos.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie