Ogromny pożar w Myszkowie: Zakład recyklingu został podpalony? Słup czarnego dymu nad miastem

jsZaktualizowano 
Płonie zakład recyklingu w Myszkowie Edyta Katarzyna Gąstała/Janusz Strzelczyk/OSP Żarki Letnisko
Pożar w Myszkowie: Aż 35 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej walczy z pożarem zakładu recyklingu w Myszkowie. Zawaliła się hala produkcyjna. Nad miastem unosił się słup czarnego dymu. Akcja trwa już kolejną godzinę. Strażacy opanowali już ogień, ale trwa dogaszanie. Biegli mają ustalić, czy to podpalenie.

Pożar w Myszkowie

Pożar w Myszkowie wybuchł w czwartek, 15 sierpnia z samego rana i obudził mieszkańców. Ogromny słup czarnego dymu widoczny jesyt z każdego miejsca w mieście.

AKTUALIZACJA
HALA ZAKŁADU VIG W MYSZKOWIE ZOSTAŁA PODPALONA? JEST ŚLEDZTWO

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Strażacy gaszą pożar od godz. 6. Gęstą, wysoką, czarną chmurę dymu widać było z każdego miejsca w Myszkowie.

Płomienie ognia widac było z bliskiej odległości. Zakład recyklingu sąsiaduje ze składem budowlanym Mrówka. Nieco dalej jest Urząd Skarbowy. W bliskiej odległości nie ma domów mieszkalnych.

Jak informuje straż pożarna, płonie hala recyklingu odpadów. Obiekt o wymiarach 60x40 m – w całości się zawalił. Na miejscu pracuje 28 zastępów straży pożarnej.

Nie przegapcie

To już kolejny pożar zakładu recyklingu w Myszkowie. Kilka lat temu spłonęło przedsiębiorstwo zajmujące się przetwarzaniem odpadów w myszkowskiej dzielnicy Światowit.

Jak informuje mł. bryg. Mariusz Szczepański, rzecznik prasowy myszkowskiej straży pożarnej, w akcji bierze udział 35 zastępów straży pożarnej, w tym 25 zastępów gaśniczych z całego województwa śląskiego. Akcją dowodzi nadbryg. Jacek Kleszczewski, komendant wojewódzki PSP w Katowicach.

- Nie ma osób poszkodowanych. Całkowitemu zawaleniu uległa hala produkcyjna, udało się nam natomiast uratować samochód ciężarowy, który stał w pobliżu oraz dwa budynki biurowe - mówi Mariusz Szczepańśki.

Ogromny pożar w Myszkowie: Zakład recyklingu został podpalon...



Zobaczcie koniecznie

polecane: FLESZ: Zmiana w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 35

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-16T21:23:18 02:00, logik:

- ten zakład zarabiał i to nieźle na kazdej zmielonej tonie . Produkował tzw paliwa alternatywne. Podpalenie raczej byłoby bez sensu. Może zabezpieczenie p.poz było za słabe ?

Dokladnie jak piszesz, podpalenie jest bez sensu, tym bardziej nie inwestujesz grubych pieniedzy w nowy sprzet w ostatnim czasie zeby puscic go z dymem, bo liczysz na odszkodowanie,a wiadomo jak jest z ubezpieczycielem, skladki chetnie, odszkodowanie nie bardzo

Pozdrawiam wszystkich Antonich M z podkomisji,filozofow,znawcow wyssanych teorii z palca o podpaleniu.

G
Gość
2019-08-16T21:23:18 02:00, logik:

- ten zakład zarabiał i to nieźle na kazdej zmielonej tonie . Produkował tzw paliwa alternatywne. Podpalenie raczej byłoby bez sensu. Może zabezpieczenie p.poz było za słabe ?

Możesz uzyskać może 80% surowców wtórnych przy dobrej instalacji jak np w Kielcach. Reszta to odpad niewygodny którego dalsza droga jest kosztowna i biuroktatyczna. Lepiej zapłacić maksymalny mandat 500 zł.

l
logik

- ten zakład zarabiał i to nieźle na kazdej zmielonej tonie . Produkował tzw paliwa alternatywne. Podpalenie raczej byłoby bez sensu. Może zabezpieczenie p.poz było za słabe ?

G
Gość
2019-08-15T22:26:31 02:00, Ana:

W dzien smrod palonych smieci I kleby czarnego dymu nad miastem, w nocy smrod gnoju z oczyszczalni czy cholera wie skad.... Panie burmistrzu, co pan robi zeby chronic mieszkancow miasta?? Gdzie pan jest?? Dlaczego pan pozwala na to, zeby nasze dzieci oddychaly dioksynami??

👍

E
EKO wrażliwy

Idelany dzień... Wszystkie służby, ważne osoby i redaktorzy gazet na Defiladzie w Katowicach lub długim weekendzie.

Pewność, że w sąsiednich budynkach nikogo nie ma... Moje dziecko od wczoraj nie może oddychać ale kogo to obchodzi.

Na NFZ strace dzień w kolejce do lekarza. Już kupiłem inhalator i leki- biznes się kręci.

Pozwolenia na wykonywanie tego typu działalności są wydawane m.in. na podstawie Raportu Odziaływania na Środowisko dostarczanego przez samego inwestora :-)

Ustawowy "udział społeczeństwa" w wydawaniu pozwolenia takim firmą to komedia westernu szczególnie w Myszkowie.

RECYKLING to BIZNES a nie ekologia.

G
Gość

I chyba nie przypadkowo, i w 2011 roku I teraz, pozar wybucha w tej firmie w dzien wolny od pracy... Zeby za szybko straz ktos nie wezwal?

A
Ana

W dzien smrod palonych smieci I kleby czarnego dymu nad miastem, w nocy smrod gnoju z oczyszczalni czy cholera wie skad.... Panie burmistrzu, co pan robi zeby chronic mieszkancow miasta?? Gdzie pan jest?? Dlaczego pan pozwala na to, zeby nasze dzieci oddychaly dioksynami??

G
Gość

Jasnym jest , że przypadków nie ma... pierwszy pożar tego zakłądu 04.08.2011 , teraz po niemalze 8roku kolejny... 15.08.2019... KTOŚ POWINIEN ZA TO BEKNĄĆ!!!!!

G
Gość

Sprowadzają śmieci z Niemiec i podpalaja, a państwo polskie znów bezradne.

P
P
2019-08-15T11:50:24 02:00, Gość:

Jak co roku .Nadchodzi czas podpalen.Dlaczego rząd nic z tym nie robi.Nam karze segregowac odpady a zezwalaja na sprowadzanie setki ton śmieci (toksycznych) z całej europy

Dokładnie to 430 tysięcy ton w 2018 r z zagranicy wyjechało do polski

G
Gość
2019-08-15T11:33:23 02:00, Gość:

mój tata był tam obok i rozmawiał z pracownikiem, który gadał że wiadomo że to podpalenie tak samo jak za pierwszym razem - to jest ta sama firma która truje mieszkańców Myszkowa, nowotwory gratis a władze Myszkowa na wakacjach wdychają jod. Za ich pozwoleniem wszystko się działo - ludzie gadali już kilka lat temu "dopełnią magazyny na full i zrobią recycling zatruwając pół powiatu". Myślicie że to są bajki?

2019-08-15T15:12:13 02:00, Gość:

Ale głupoty opowiadasz, aż żal czytać. Jaka nienawiść w naszym narodzie siedzi od lat, jaka zazdrość i prostactwo...

Rozmawial z pracownikiem? Dzis mieli wolne. Jesli podpalenie to wez pracownika i do Prokuratury zglos, a jak nie to nie siej glupot bo za pomowienie tez jest paragraf i nie mysl ze jestes anonimowy

G
Gość

ooo już trole działają, kto kumaty z Myszkowa wie co jest grane z tym "zakładem".

p.s. Żak grabarz Myszkowa!

G
Gość
2019-08-15T09:08:26 02:00, Gość:

Wcale sie nie dziwie ze plonie... kto tam pracowal, ten wie, jak to tam wygladało w środku i na zew. Czujki dymu/pozaru chodzily non stop, nie raz nie dwa, woda byla w pogotowiu, ogolnie skandaliczne warunki jesli chodzi o przepisy p.pozarowe i bhp. Ten kto pozwolil - pewnie nie za darmo - na działanie tego dziadostwa powinien isc siedziec.

Nie zgłosiłes tego dobry obywatelu skoro to widziałeś??? Powinni Cię chyba też posadzić za współudział

G
Gość
2019-08-15T11:33:23 02:00, Gość:

mój tata był tam obok i rozmawiał z pracownikiem, który gadał że wiadomo że to podpalenie tak samo jak za pierwszym razem - to jest ta sama firma która truje mieszkańców Myszkowa, nowotwory gratis a władze Myszkowa na wakacjach wdychają jod. Za ich pozwoleniem wszystko się działo - ludzie gadali już kilka lat temu "dopełnią magazyny na full i zrobią recycling zatruwając pół powiatu". Myślicie że to są bajki?

2019-08-15T11:54:35 02:00, Ja:

Byles w srodku zakladu? Czym Cie truja? Tym ze miela odpady i wysylaja do spalarni?Utoniesz w swoich smieciach, Ciebie nie interesuje gdzie ida Twoje odpady po odjezdzie smieciarki, a wypowiadasz sie co robil spalony zaklad

Zainteresuje się jak już nie będzie miejsca w Myszkowie...

G
Gość
2019-08-15T09:08:26 02:00, Gość:

Wcale sie nie dziwie ze plonie... kto tam pracowal, ten wie, jak to tam wygladało w środku i na zew. Czujki dymu/pozaru chodzily non stop, nie raz nie dwa, woda byla w pogotowiu, ogolnie skandaliczne warunki jesli chodzi o przepisy p.pozarowe i bhp. Ten kto pozwolil - pewnie nie za darmo - na działanie tego dziadostwa powinien isc siedziec.

Bosze bosze to dobrze że już tam nie pracujesz, nie musisz się już martwić odciskami na delikatnych dłoniach od noszenia wody w wiadrach... A poważnie możesz zacząć juz wozić swoje śmieci do Zawiercia bo w Myszkowie opłaty napewno wzrosną z powodu braku miejsca.

Dodaj ogłoszenie