Ogromny ruch w Beskidach: korki w Szczyrku, Wiśle, Ustroniu....

  Ogromny ruch w Beskidach: korki w Szczyrku, Wiśle, Ustroniu. Cóż, zaczęły się ferie! RAPORT Z DRÓG

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  12 stycznia 2019: ogromny ruch w Beskidach: korki w Szczyrku, Wiśle, Ustroniu. Zaczęły się ferie
  1/23

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Łukasz Klimaniec

  W sobotni ranek dojechanie z Bielska-Białej do centrum Szczyrku zajmowało 1 godzinę i 17 minut. W mieście są dodatkowe patrole policji, na miejscu jest też dyrekcja Zarządu Dróg Wojewódzkich i inspektorzy tej instytucji. Drogi są wystarczająco odśnieżone.
  AKTUALIZACJA 13.30
  Od 11.00 do 13.30 ruch na drogach Szczyrku jest niemal znikomy. Nie ma żadnych utrudnień, przejazd jest możliwy na Biały Krzyż, w rejonie gondoli i Skrzycznego są patrole policji, które czuwają nad bezpieczeństwem i płynnością ruchu. Narciarze korzystają w tym czasie z fantastycznych warunków na stokach. Utrudnienia mogą powstać w godzinach popołudniowych i wieczornych, gdy wielu z nich będzie wracało do domów.


  WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

  W sobotę, 12 stycznia, rozpoczęły się ferie dla uczniów z pięciu województw. W Beskidach oznacza to tłum turystów i duże utrudnienia na drogach.

  Ferie zimowe 2019 TERMINY ferii. Kiedy ferie zimowe 2019 wypadają w województwach w Polsce?

  Ogromny ruch na drogach dojazdowych do Wisły, Ustronia i Szczyrku. W sobotni ranek dojazd z Bielska-Białej do Szczyrku zajmował 1 godzinę i 17 minut! O 8.30 korek zaczynał się w rejonie stacji Orlen w Mesznej w kierunku ronda. Kierowcy tkwili w nim do skrzyżowania DW 942 z ul. Graniczną. Po minięciu tego miejsca tych odbywał się w miarę płynnie, choć trzeba było jechać powoli.

  ZOBACZCIE
  Szturm na Szczyrk! Od rana trasa do centrum zakorkowana. Będzie powtórka z paraliżu sprzed tygodnia?


  Przed tygodniem w mieście był prawdziwy dramat.

  PISALIŚMY O TYM:
  Szczyrk sparaliżowany od śniegu i tysięcy turystów. Nawet 10 tys. samochodów przyjechało tu w sobotę


  Z zakorkowanego miasta tłumaczy się burmistrz. Władze samorządowe i wojewódzkie podjęły kilka ważnych decyzji.

  CZYTAJCIE:
  Byrdy: Szczyrk potrzebuje parkingów przed miastem
  Szczyrk: po weekendowym paraliżu dróg będą zakazy parkowania na DW 942

  Dziś, w sobotę 12 stycznia, do Szczyru przyjechał dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniew Tabor oraz inspektorzy tej instytucji.

  - Jechałem przez Bielsko-Białą, wjeżdżałem do Buczkowic drogą wojewódzką 942. Korek zaczyna się od granicy Mesznej i Buczkowic. Dojazd do Szczyrku, ok. godziny 9.00, trwa między 50-60 minut – przyznał dyrektor ZDW.  Zwrócił uwagę, że przy samym wjeździe do Szczyrku po lewej stronie jest most nad Żylicą i część samochodów, zamiast jechać DW 942 wybiera sobie objazd właśnie tam, by ominąć sznur samochodów. To powoduje dodatkowe przykorkowanie na skrzyżowaniu DW 942 z ul. Graniczną.

  - Od tego skrzyżowania prędkość pojazdów ok. 20 km na godzinę. Droga jest na bieżąco odśnieżana, jest posolona, czarna. Non stop jeżdżą dwa pługi. Ale pług jedzie tak szybko, jak samochody. Gdy one stoją , pług też nie jedzie – dodał.  W Szczyrku jest sporo policji. Policjanci kierują ruchem na skrzyżowaniu DW 942 z ul. Graniczną , co jakiś czas kierują ruchem na skrzyżowaniu z ul. Górską, w rejonie największych kolejek – na Skrzyczne i Szczyrku gondoli. Nie zawsze to kierowanie ruchem wpływa na płynność ruchu, bo momentami jest taki napływ pojazdów, że nie ma gdzie ich kierować.

  Zobaczcie zdjęcia dzisiejszego przedpołudnia:
  Zobacz galerię


  Obecny na miejscu podkomisarz Krzysztof Stankiewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wyjaśnił, że cały ciąg drogi wojewódzkiej jest monitorowany przez policjantów.

  - Dziesięć patroli monitoruje sytuację w Szczyrku, a także ciągi komunikacyjne do Szczyrku - drogi ekspresowe, drogę krajową nr 1 – przyznał. – Jest niewielkie spiętrzenie ruchu wynikające z tego, że kierujący szukają miejsc parkingowych. Ze względu na zalegający śnieg ta liczna miejsc parkingowych jest ograniczona. Pamiętajmy że są jeszcze piesi, którzy przechodzą przez jezdnię. I najważniejsze – jest bardzo duży napływ pojazdów. Te trzy czynniki generują utrudnienia, ale nie możemy mówić, że powstały duże zatory drogowe. Kierowcy bardzo wolno, ale jednak poruszają się - dodał.

  W Szczyrku od piątku obowiązuje zakaz zatrzymywania się i postoju na 6,7-kilometrowym odcinku DW 942 od skrzyżowania z ul. Krokusów do posesji przy ul. Salmopolskiej 56.

  - Ten weekend pokaże, czy to rozwiązanie jest skuteczne - mówi Zbigniew Tabor. - Będziemy podchodzili elastycznie do tego. Po spotkaniu z policją w przyszłym tygodniu będziemy decydowali, czy jest potrzeba modyfikowania tego rozwiązania. Przy tej wiedzy, jaką dysponowaliśmy po ostaniem weekendzie to było moim zdaniem optymalne rozwiązanie – przyznał dyrektor ZDW w Katowicach.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim


  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY