Jak donosi agencja Interfax-Ukraina, Oksana Szaczko, która mieszkała we Francji od 2013 roku, w ciągu dwóch lat dwukrotnie podejmowała próbę samobójczą.

WIKTOR SWIATSKI - CZŁOWIEK, KTÓRY STWORZYŁ FEMEN. "KRZYCZY NA DZIEWCZYNY, NAZYWA JE DZIW***I..." [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Z informacji przekazanych mediom przez Annę Hucoł, współtwórczynię organizacji, wynika, że Oksana Szaczko zostawiła list pożegnalny. Obok ciała kobiety miała znajdować się kartka z napisem "Wszyscy jesteście fałszywi".

- O ile mi wiadomo, była przekonana, że wszystko na świecie zmierza w złym kierunku - powiedziała Hucoł. Przyznała też, że od dość długiego czasu nie miała kontaktu z Szaczko.


Ruch Femen powstał w 2008 roku na Ukrainie. Jego działaczki walczą o prawa kobiet. Znane są z głośnych happeningów, podczas których występują topless. Do 2012 ich działalność koncentrowała się przede wszystkim na kraju macierzystym, gdzie atakowały skorumpowanych polityków i walczyły ze zjawiskiem wykorzystywania młodych dziewczyn w seksbiznesie. Po piłkarskich mistrzostwach Europy, nękane przez służby specjalne liderki (oprócz Oksany Szaczko - Anna Hucoł, Aleksandra Szewczenko i Inna Szewczenko) opuściły Ukrainę i przeniosły główną siedzibę Femen do Paryża, skąd koordynują akcje wymierzone w dyktatorów, zachodnich polityków i Kościół.

CZYTAJ WIĘCEJ | NAGIE PIERSI W SŁUSZNEJ SPRAWIE. HISTORIA FEMEN

Myśli samobójcze - GDZIE SZUKAĆ POMOCY

  • Centrum Wsparcia - bezpłatny telefon dla osób w kryzysie czynny 24h / dobę 7 dni w tygodniu (także w święta) - tel. 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych - 116 123
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka - 800 12 12 12

POLECAMY: